Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vaivaajat | Genetiivi | vaivaajan |
| Monikon genetiivi | vaivaajien | Partitiivi | vaivaajaa |
| Monikon partitiivi | vaivaajia | Inessiivi | vaivaajassa |
| Monikon inessiivi | vaivaajissa | Elatiivi | vaivaajasta |
| Monikon elatiivi | vaivaajista | Illatiivi | vaivaajaan |
| Monikon illatiivi | vaivaajiin | Adessiivi | vaivaajalla |
| Monikon adessiivi | vaivaajilla | Ablatiivi | vaivaajalta |
| Monikon ablatiivi | vaivaajilta | Allatiivi | vaivaajalle |
| Monikon allatiivi | vaivaajille | Essiivi | vaivaajana |
| Monikon essiivi | vaivaajina | Translatiivi | vaivaajaksi |
| Monikon translatiivi | vaivaajiksi | Monikon instruktiivi | vaivaajin |
| Abessiivi | vaivaajatta | Monikon abessiivi | vaivaajitta |
| Monikon akkusatiivi | vaivaajat |