| Kieli | Käännökset |
|---|
| bulgaria | мо́га, доби́вам, получа́вам, полу́ча, еякули́рам |
| englanti | get, receive, gain, deserve, find out, may, can, come to know, afford, be able to, cop, contract, get laid, getting any, getting enough, bag, reap, feel free, have, hook up, be allowed, be permitted, make, score, pull |
| espanja | poder, ser capaz de, venir, eyacular, correrse, saber, acabar, terminar, hacer, recibir, conseguir, obtener, contraer, venirse, hacer que, lograr, sacar, procurar, coger, llevar |
| esperanto | ricevi, povi, rajti, preni, akiri, havigi, ejakuli, orgasmi, spermelĵeti |
| hollanti | krijgen, vermogen, ontvangen, klaarkomen, komen, nemen, verkrijgen, doen, pakken, halen, laten, ertoe brengen, kunnen, mogen, oogsten, batsen, ejaculeren, van bil gaan, scoren, in staat zijn te, aannemen |
| italia | avere, potere, ricevere, sapere, venire, eiaculare, sborrare, ottenere, raccogliere, fare |
| japani | してもいい (shitemoī / shité mo íi), 受ける (ukeru), 受け取る (uketoru), いく (iku), 手に入れる (te-ni ireru / てにいれる, te ni ireru), ゲットする (gettosuru / getto suru), 引き起こす (hikiokosu), 貰う (morau), 射精する (しゃせいする, shasei suru / shasei suru) |
| kreikka | μπορώ (boró), επιτρέπεται (epitrépetai / epitrépete), χύνω (chýno), παίρνω (paírno), εκσπερματίζω (ekspermatízo), εκσπερματώνω (ekspermatóno), δέχομαι (déchomai), λαμβάνω (lamváno) |
| latina | eiaculare, ago, facio, possum, scio, accipio, recipio, consequor, impetro, recipiō, assequor |
| latvia | iegūt, prast, dabūt, drīkstēt, varēt, saņemt |
| liettua | dulkintis, gauti |
| norja | få, kan, motta, oppnå, kunne, få tak i, må, sæde, ejakulere, måtte |
| portugali | poder, conseguir, ejacular, gozar, esporrar, saber, fazer, obter, receber, colher, faturar |
| puola | móc, dostać, otrzymać, dostawać, wytryskiwać, zaliczyć, sprawiać, być w stanie |
| ranska | obtenir, pouvoir, prendre, venir, juter, éjaculer, jouir, baiser, savoir, percevoir, se prendre, tirer un coup, s'envoyer en l'air, avoir, recevoir, réussir, remporter, parvenir, amener, enlever |
| ruotsi | få, mottaga, få reda på, tillåtas göra, kunna, komma, ta emot, ha, återvinna, ejakulera, skaffa, erhålla, motta, uppnå |
| saksa | dürfen, könnten, empfangen, können, abspritzen, bumsen, bringen, erwischen, besorgen, holen, sich schnappen, lassen, mögen, in der Lage sein, abbekommen, erringen, anschaffen, ausfassen, bekommen, kriegen, erhalten, beziehen |
| tanska | få, må, kunne, få fat i, modtage, score |
| turkki | almak, elde etmek, ele geçirmek, boşalmak, edebilmek, -ebilmek, -abilmek |
| tšekki | smět, dostávat, dostat, přijmout, získat, obdržet, udělat se, stříkat, vysemenit se, ejakulovat, moci |
| unkari | szabad, kap, megkap, -het, -hat, elmegy, elélvez |
| venäjä | получить (polutšit), достигать (dostigat), мочь (motš), смочь (smotš), сношаться (snošatsja), трахаться (trahatsja), получать (polutšat), добыть (dobyt), выручить (vyrutšit), извлечь (izvletš), достава́ть (dostavát), доста́ть (dostát), быть в состоя́нии (byt v sostojánii), уме́ть (umét), конча́ть (kontšát), эякули́ровать (ejakulírovat), получа́ть (polutšát), получи́ть (polutšít), изверга́ть (izvergát), изве́ргнуть (izvérgnut), суме́ть (sumét), набирать (nabirat), набрать (nabrat), заполучить (zapolutšit) |
| viro | saama, võima, tulema, orgasmi saama, pauku lahti saama, lahti saama, jobistama, skoorima, leidma |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | saan | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | saat |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | saa | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | saamme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | saatte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | saavat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | sain | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | sait |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | sai | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | saimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | saitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | saivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | saisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | saisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | saisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | saisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | saisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | saisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | saa | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | saakoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | saakaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | saakaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | saakoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | saanen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | saanet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | saanee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | saanemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | saanette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | saanevat | | |