Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tabuloinnit | Genetiivi | tabuloinnin |
| Monikon genetiivi | tabulointien | Partitiivi | tabulointia |
| Monikon partitiivi | tabulointeja | Inessiivi | tabuloinnissa |
| Monikon inessiivi | tabuloinneissa | Elatiivi | tabuloinnista |
| Monikon elatiivi | tabuloinneista | Illatiivi | tabulointiin |
| Monikon illatiivi | tabulointeihin | Adessiivi | tabuloinnilla |
| Monikon adessiivi | tabuloinneilla | Ablatiivi | tabuloinnilta |
| Monikon ablatiivi | tabuloinneilta | Allatiivi | tabuloinnille |
| Monikon allatiivi | tabuloinneille | Essiivi | tabulointina |
| Monikon essiivi | tabulointeina | Translatiivi | tabuloinniksi |
| Monikon translatiivi | tabuloinneiksi | Monikon instruktiivi | tabuloinnein |
| Abessiivi | tabuloinnitta | Monikon abessiivi | tabuloinneitta |
| Monikon akkusatiivi | tabuloinnit |