Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tacot | Genetiivi | tacon |
| Monikon genetiivi | tacojen | Partitiivi | tacoa |
| Monikon partitiivi | tacoja | Inessiivi | tacossa |
| Monikon inessiivi | tacoissa | Elatiivi | tacosta |
| Monikon elatiivi | tacoista | Illatiivi | tacoon |
| Monikon illatiivi | tacoihin | Adessiivi | tacolla |
| Monikon adessiivi | tacoilla | Ablatiivi | tacolta |
| Monikon ablatiivi | tacoilta | Allatiivi | tacolle |
| Monikon allatiivi | tacoille | Essiivi | tacona |
| Monikon essiivi | tacoina | Translatiivi | tacoksi |
| Monikon translatiivi | tacoiksi | Monikon instruktiivi | tacoin |
| Abessiivi | tacotta | Monikon abessiivi | tacoitta |
| Monikon akkusatiivi | tacot |