Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tekemät | Monikko | tekemäni |
| Monikko | tekemäsi | Monikko | tekemämme |
| Monikko | tekemänne | Monikko | tekemänsä |
| Genetiivi | tekemän | Genetiivi | tekemäni |
| Genetiivi | tekemäsi | Genetiivi | tekemämme |
| Genetiivi | tekemänne | Genetiivi | tekemänsä |
| Monikon genetiivi | tekemien | Monikon genetiivi | tekemieni |
| Monikon genetiivi | tekemiesi | Monikon genetiivi | tekemiemme |
| Monikon genetiivi | tekemienne | Monikon genetiivi | tekemiensä |
| Partitiivi | tekemää | Partitiivi | tekemääni |
| Partitiivi | tekemääsi | Partitiivi | tekemäämme |
| Partitiivi | tekemäänne | Partitiivi | tekemäänsä |
| Monikon partitiivi | tekemiä | Monikon partitiivi | tekemiäni |
| Monikon partitiivi | tekemiäsi | Monikon partitiivi | tekemiämme |
| Monikon partitiivi | tekemiänne | Monikon partitiivi | tekemiään |
| Monikon partitiivi | tekemiänsä | Inessiivi | tekemässä |
| Inessiivi | tekemässäni | Inessiivi | tekemässäsi |
| Inessiivi | tekemässämme | Inessiivi | tekemässänne |
| Inessiivi | tekemässään | Inessiivi | tekemässänsä |
| Monikon inessiivi | tekemissä | Monikon inessiivi | tekemissäni |
| Monikon inessiivi | tekemissäsi | Monikon inessiivi | tekemissämme |
| Monikon inessiivi | tekemissänne | Monikon inessiivi | tekemissään |
| Monikon inessiivi | tekemissänsä | Elatiivi | tekemästä |
| Elatiivi | tekemästäni | Elatiivi | tekemästäsi |
| Elatiivi | tekemästämme | Elatiivi | tekemästänne |
| Elatiivi | tekemästään | Elatiivi | tekemästänsä |
| Monikon elatiivi | tekemistä | Monikon elatiivi | tekemistäni |
| Monikon elatiivi | tekemistäsi | Monikon elatiivi | tekemistämme |
| Monikon elatiivi | tekemistänne | Monikon elatiivi | tekemistään |
| Monikon elatiivi | tekemistänsä | Illatiivi | tekemään |
| Illatiivi | tekemääni | Illatiivi | tekemääsi |
| Illatiivi | tekemäämme | Illatiivi | tekemäänne |
| Illatiivi | tekemäänsä | Monikon illatiivi | tekemiin |
| Monikon illatiivi | tekemiini | Monikon illatiivi | tekemiisi |
| Monikon illatiivi | tekemiimme | Monikon illatiivi | tekemiinne |
| Monikon illatiivi | tekemiinsä | Adessiivi | tekemällä |
| Adessiivi | tekemälläni | Adessiivi | tekemälläsi |
| Adessiivi | tekemällämme | Adessiivi | tekemällänne |
| Adessiivi | tekemällään | Adessiivi | tekemällänsä |
| Monikon adessiivi | tekemillä | Monikon adessiivi | tekemilläni |
| Monikon adessiivi | tekemilläsi | Monikon adessiivi | tekemillämme |
| Monikon adessiivi | tekemillänne | Monikon adessiivi | tekemillään |
| Monikon adessiivi | tekemillänsä | Ablatiivi | tekemältä |
| Ablatiivi | tekemältäni | Ablatiivi | tekemältäsi |
| Ablatiivi | tekemältämme | Ablatiivi | tekemältänne |
| Ablatiivi | tekemältään | Ablatiivi | tekemältänsä |
| Monikon ablatiivi | tekemiltä | Monikon ablatiivi | tekemiltäni |
| Monikon ablatiivi | tekemiltäsi | Monikon ablatiivi | tekemiltämme |
| Monikon ablatiivi | tekemiltänne | Monikon ablatiivi | tekemiltään |
| Monikon ablatiivi | tekemiltänsä | Allatiivi | tekemälle |
| Allatiivi | tekemälleni | Allatiivi | tekemällesi |
| Allatiivi | tekemällemme | Allatiivi | tekemällenne |
| Allatiivi | tekemälleen | Allatiivi | tekemällensä |
| Monikon allatiivi | tekemille | Monikon allatiivi | tekemilleni |
| Monikon allatiivi | tekemillesi | Monikon allatiivi | tekemillemme |
| Monikon allatiivi | tekemillenne | Monikon allatiivi | tekemilleen |
| Monikon allatiivi | tekemillensä | Essiivi | tekemänä |
| Essiivi | tekemänäni | Essiivi | tekemänäsi |
| Essiivi | tekemänämme | Essiivi | tekemänänne |
| Essiivi | tekemänään | Essiivi | tekemänänsä |
| Monikon essiivi | tekeminä | Monikon essiivi | tekeminäni |
| Monikon essiivi | tekeminäsi | Monikon essiivi | tekeminämme |
| Monikon essiivi | tekeminänne | Monikon essiivi | tekeminään |
| Monikon essiivi | tekeminänsä | Translatiivi | tekemäksi |
| Translatiivi | tekemäkseni | Translatiivi | tekemäksesi |
| Translatiivi | tekemäksemme | Translatiivi | tekemäksenne |
| Translatiivi | tekemäkseen | Translatiivi | tekemäksensä |
| Monikon translatiivi | tekemiksi | Monikon translatiivi | tekemikseni |
| Monikon translatiivi | tekemiksesi | Monikon translatiivi | tekemiksemme |
| Monikon translatiivi | tekemiksenne | Monikon translatiivi | tekemikseen |
| Monikon translatiivi | tekemiksensä | Monikon instruktiivi | tekemin |
| Abessiivi | tekemättä | Abessiivi | tekemättäni |
| Abessiivi | tekemättäsi | Abessiivi | tekemättämme |
| Abessiivi | tekemättänne | Abessiivi | tekemättään |
| Abessiivi | tekemättänsä | Monikon abessiivi | tekemittä |
| Monikon abessiivi | tekemittäni | Monikon abessiivi | tekemittäsi |
| Monikon abessiivi | tekemittämme | Monikon abessiivi | tekemittänne |
| Monikon abessiivi | tekemittään | Monikon abessiivi | tekemittänsä |
| Monikon komitatiivi | tekemine | Monikon komitatiivi | tekemineni |
| Monikon komitatiivi | tekeminesi | Monikon komitatiivi | tekeminemme |
| Monikon komitatiivi | tekeminenne | Monikon komitatiivi | tekemineen |
| Monikon komitatiivi | tekeminensä | Monikon akkusatiivi | tekemät |
| Monikon akkusatiivi | tekemäni | Monikon akkusatiivi | tekemäsi |
| Monikon akkusatiivi | tekemämme | Monikon akkusatiivi | tekemänne |
| Monikon akkusatiivi | tekemänsä | Akkusatiivi | tekemäni |
| Akkusatiivi | tekemäsi | Akkusatiivi | tekemämme |
| Akkusatiivi | tekemänne | Akkusatiivi | tekemänsä |