Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | hämäävät | Monikko | hämääväni |
| Monikko | hämääväsi | Monikko | hämäävämme |
| Monikko | hämäävänne | Monikko | hämäävänsä |
| Genetiivi | hämäävän | Genetiivi | hämääväni |
| Genetiivi | hämääväsi | Genetiivi | hämäävämme |
| Genetiivi | hämäävänne | Genetiivi | hämäävänsä |
| Monikon genetiivi | hämäävien | Monikon genetiivi | hämäävieni |
| Monikon genetiivi | hämääviesi | Monikon genetiivi | hämääviemme |
| Monikon genetiivi | hämäävienne | Monikon genetiivi | hämääviensä |
| Partitiivi | hämäävää | Partitiivi | hämäävääni |
| Partitiivi | hämäävääsi | Partitiivi | hämääväämme |
| Partitiivi | hämääväänne | Partitiivi | hämääväänsä |
| Monikon partitiivi | hämääviä | Monikon partitiivi | hämääviäni |
| Monikon partitiivi | hämääviäsi | Monikon partitiivi | hämääviämme |
| Monikon partitiivi | hämääviänne | Monikon partitiivi | hämääviään |
| Monikon partitiivi | hämääviänsä | Inessiivi | hämäävässä |
| Inessiivi | hämäävässäni | Inessiivi | hämäävässäsi |
| Inessiivi | hämäävässämme | Inessiivi | hämäävässänne |
| Inessiivi | hämäävässään | Inessiivi | hämäävässänsä |
| Monikon inessiivi | hämäävissä | Monikon inessiivi | hämäävissäni |
| Monikon inessiivi | hämäävissäsi | Monikon inessiivi | hämäävissämme |
| Monikon inessiivi | hämäävissänne | Monikon inessiivi | hämäävissään |
| Monikon inessiivi | hämäävissänsä | Elatiivi | hämäävästä |
| Elatiivi | hämäävästäni | Elatiivi | hämäävästäsi |
| Elatiivi | hämäävästämme | Elatiivi | hämäävästänne |
| Elatiivi | hämäävästään | Elatiivi | hämäävästänsä |
| Monikon elatiivi | hämäävistä | Monikon elatiivi | hämäävistäni |
| Monikon elatiivi | hämäävistäsi | Monikon elatiivi | hämäävistämme |
| Monikon elatiivi | hämäävistänne | Monikon elatiivi | hämäävistään |
| Monikon elatiivi | hämäävistänsä | Illatiivi | hämäävään |
| Illatiivi | hämäävääni | Illatiivi | hämäävääsi |
| Illatiivi | hämääväämme | Illatiivi | hämääväänne |
| Illatiivi | hämääväänsä | Monikon illatiivi | hämääviin |
| Monikon illatiivi | hämääviini | Monikon illatiivi | hämääviisi |
| Monikon illatiivi | hämääviimme | Monikon illatiivi | hämääviinne |
| Monikon illatiivi | hämääviinsä | Adessiivi | hämäävällä |
| Adessiivi | hämäävälläni | Adessiivi | hämäävälläsi |
| Adessiivi | hämäävällämme | Adessiivi | hämäävällänne |
| Adessiivi | hämäävällään | Adessiivi | hämäävällänsä |
| Monikon adessiivi | hämäävillä | Monikon adessiivi | hämäävilläni |
| Monikon adessiivi | hämäävilläsi | Monikon adessiivi | hämäävillämme |
| Monikon adessiivi | hämäävillänne | Monikon adessiivi | hämäävillään |
| Monikon adessiivi | hämäävillänsä | Ablatiivi | hämäävältä |
| Ablatiivi | hämäävältäni | Ablatiivi | hämäävältäsi |
| Ablatiivi | hämäävältämme | Ablatiivi | hämäävältänne |
| Ablatiivi | hämäävältään | Ablatiivi | hämäävältänsä |
| Monikon ablatiivi | hämääviltä | Monikon ablatiivi | hämääviltäni |
| Monikon ablatiivi | hämääviltäsi | Monikon ablatiivi | hämääviltämme |
| Monikon ablatiivi | hämääviltänne | Monikon ablatiivi | hämääviltään |
| Monikon ablatiivi | hämääviltänsä | Allatiivi | hämäävälle |
| Allatiivi | hämäävälleni | Allatiivi | hämäävällesi |
| Allatiivi | hämäävällemme | Allatiivi | hämäävällenne |
| Allatiivi | hämäävälleen | Allatiivi | hämäävällensä |
| Monikon allatiivi | hämääville | Monikon allatiivi | hämäävilleni |
| Monikon allatiivi | hämäävillesi | Monikon allatiivi | hämäävillemme |
| Monikon allatiivi | hämäävillenne | Monikon allatiivi | hämäävilleen |
| Monikon allatiivi | hämäävillensä | Essiivi | hämäävänä |
| Essiivi | hämäävänäni | Essiivi | hämäävänäsi |
| Essiivi | hämäävänämme | Essiivi | hämäävänänne |
| Essiivi | hämäävänään | Essiivi | hämäävänänsä |
| Monikon essiivi | hämäävinä | Monikon essiivi | hämäävinäni |
| Monikon essiivi | hämäävinäsi | Monikon essiivi | hämäävinämme |
| Monikon essiivi | hämäävinänne | Monikon essiivi | hämäävinään |
| Monikon essiivi | hämäävinänsä | Translatiivi | hämääväksi |
| Translatiivi | hämääväkseni | Translatiivi | hämääväksesi |
| Translatiivi | hämääväksemme | Translatiivi | hämääväksenne |
| Translatiivi | hämääväkseen | Translatiivi | hämääväksensä |
| Monikon translatiivi | hämääviksi | Monikon translatiivi | hämäävikseni |
| Monikon translatiivi | hämääviksesi | Monikon translatiivi | hämääviksemme |
| Monikon translatiivi | hämääviksenne | Monikon translatiivi | hämäävikseen |
| Monikon translatiivi | hämääviksensä | Monikon instruktiivi | hämäävin |
| Abessiivi | hämäävättä | Abessiivi | hämäävättäni |
| Abessiivi | hämäävättäsi | Abessiivi | hämäävättämme |
| Abessiivi | hämäävättänne | Abessiivi | hämäävättään |
| Abessiivi | hämäävättänsä | Monikon abessiivi | hämäävittä |
| Monikon abessiivi | hämäävittäni | Monikon abessiivi | hämäävittäsi |
| Monikon abessiivi | hämäävittämme | Monikon abessiivi | hämäävittänne |
| Monikon abessiivi | hämäävittään | Monikon abessiivi | hämäävittänsä |
| Monikon komitatiivi | hämäävine | Monikon komitatiivi | hämäävineni |
| Monikon komitatiivi | hämäävinesi | Monikon komitatiivi | hämäävinemme |
| Monikon komitatiivi | hämäävinenne | Monikon komitatiivi | hämäävineen |
| Monikon komitatiivi | hämäävinensä | Monikon akkusatiivi | hämäävät |
| Monikon akkusatiivi | hämääväni | Monikon akkusatiivi | hämääväsi |
| Monikon akkusatiivi | hämäävämme | Monikon akkusatiivi | hämäävänne |
| Monikon akkusatiivi | hämäävänsä | Akkusatiivi | hämääväni |
| Akkusatiivi | hämääväsi | Akkusatiivi | hämäävämme |
| Akkusatiivi | hämäävänne | Akkusatiivi | hämäävänsä |