Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko harhaanjohtava?

Taivutusmuodot

MonikkohämäävätMonikkohämääväni
MonikkohämääväsiMonikkohämäävämme
MonikkohämäävänneMonikkohämäävänsä
GenetiivihämäävänGenetiivihämääväni
GenetiivihämääväsiGenetiivihämäävämme
GenetiivihämäävänneGenetiivihämäävänsä
Monikon genetiivihämäävienMonikon genetiivihämäävieni
Monikon genetiivihämääviesiMonikon genetiivihämääviemme
Monikon genetiivihämäävienneMonikon genetiivihämääviensä
PartitiivihämäävääPartitiivihämäävääni
PartitiivihämäävääsiPartitiivihämääväämme
PartitiivihämääväännePartitiivihämääväänsä
Monikon partitiivihämääviäMonikon partitiivihämääviäni
Monikon partitiivihämääviäsiMonikon partitiivihämääviämme
Monikon partitiivihämääviänneMonikon partitiivihämääviään
Monikon partitiivihämääviänsäInessiivihämäävässä
InessiivihämäävässäniInessiivihämäävässäsi
InessiivihämäävässämmeInessiivihämäävässänne
InessiivihämäävässäänInessiivihämäävässänsä
Monikon inessiivihämäävissäMonikon inessiivihämäävissäni
Monikon inessiivihämäävissäsiMonikon inessiivihämäävissämme
Monikon inessiivihämäävissänneMonikon inessiivihämäävissään
Monikon inessiivihämäävissänsäElatiivihämäävästä
ElatiivihämäävästäniElatiivihämäävästäsi
ElatiivihämäävästämmeElatiivihämäävästänne
ElatiivihämäävästäänElatiivihämäävästänsä
Monikon elatiivihämäävistäMonikon elatiivihämäävistäni
Monikon elatiivihämäävistäsiMonikon elatiivihämäävistämme
Monikon elatiivihämäävistänneMonikon elatiivihämäävistään
Monikon elatiivihämäävistänsäIllatiivihämäävään
IllatiivihämäävääniIllatiivihämäävääsi
IllatiivihämääväämmeIllatiivihämääväänne
IllatiivihämääväänsäMonikon illatiivihämääviin
Monikon illatiivihämääviiniMonikon illatiivihämääviisi
Monikon illatiivihämääviimmeMonikon illatiivihämääviinne
Monikon illatiivihämääviinsäAdessiivihämäävällä
AdessiivihämäävälläniAdessiivihämäävälläsi
AdessiivihämäävällämmeAdessiivihämäävällänne
AdessiivihämäävälläänAdessiivihämäävällänsä
Monikon adessiivihämäävilläMonikon adessiivihämäävilläni
Monikon adessiivihämäävilläsiMonikon adessiivihämäävillämme
Monikon adessiivihämäävillänneMonikon adessiivihämäävillään
Monikon adessiivihämäävillänsäAblatiivihämäävältä
AblatiivihämäävältäniAblatiivihämäävältäsi
AblatiivihämäävältämmeAblatiivihämäävältänne
AblatiivihämäävältäänAblatiivihämäävältänsä
Monikon ablatiivihämääviltäMonikon ablatiivihämääviltäni
Monikon ablatiivihämääviltäsiMonikon ablatiivihämääviltämme
Monikon ablatiivihämääviltänneMonikon ablatiivihämääviltään
Monikon ablatiivihämääviltänsäAllatiivihämäävälle
AllatiivihämäävälleniAllatiivihämäävällesi
AllatiivihämäävällemmeAllatiivihämäävällenne
AllatiivihämäävälleenAllatiivihämäävällensä
Monikon allatiivihämäävilleMonikon allatiivihämäävilleni
Monikon allatiivihämäävillesiMonikon allatiivihämäävillemme
Monikon allatiivihämäävillenneMonikon allatiivihämäävilleen
Monikon allatiivihämäävillensäEssiivihämäävänä
EssiivihämäävänäniEssiivihämäävänäsi
EssiivihämäävänämmeEssiivihämäävänänne
EssiivihämäävänäänEssiivihämäävänänsä
Monikon essiivihämäävinäMonikon essiivihämäävinäni
Monikon essiivihämäävinäsiMonikon essiivihämäävinämme
Monikon essiivihämäävinänneMonikon essiivihämäävinään
Monikon essiivihämäävinänsäTranslatiivihämääväksi
TranslatiivihämääväkseniTranslatiivihämääväksesi
TranslatiivihämääväksemmeTranslatiivihämääväksenne
TranslatiivihämääväkseenTranslatiivihämääväksensä
Monikon translatiivihämääviksiMonikon translatiivihämäävikseni
Monikon translatiivihämääviksesiMonikon translatiivihämääviksemme
Monikon translatiivihämääviksenneMonikon translatiivihämäävikseen
Monikon translatiivihämääviksensäMonikon instruktiivihämäävin
AbessiivihämäävättäAbessiivihämäävättäni
AbessiivihämäävättäsiAbessiivihämäävättämme
AbessiivihämäävättänneAbessiivihämäävättään
AbessiivihämäävättänsäMonikon abessiivihämäävittä
Monikon abessiivihämäävittäniMonikon abessiivihämäävittäsi
Monikon abessiivihämäävittämmeMonikon abessiivihämäävittänne
Monikon abessiivihämäävittäänMonikon abessiivihämäävittänsä
Monikon komitatiivihämäävineMonikon komitatiivihämäävineni
Monikon komitatiivihämäävinesiMonikon komitatiivihämäävinemme
Monikon komitatiivihämäävinenneMonikon komitatiivihämäävineen
Monikon komitatiivihämäävinensäMonikon akkusatiivihämäävät
Monikon akkusatiivihämääväniMonikon akkusatiivihämääväsi
Monikon akkusatiivihämäävämmeMonikon akkusatiivihämäävänne
Monikon akkusatiivihämäävänsäAkkusatiivihämääväni
AkkusatiivihämääväsiAkkusatiivihämäävämme
AkkusatiivihämäävänneAkkusatiivihämäävänsä