Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
third-person
Taivutusmuodot
Monikko
hän-muotoiset
Monikko
hän-muotoiseni
Monikko
hän-muotoisesi
Monikko
hän-muotoisemme
Monikko
hän-muotoisenne
Monikko
hän-muotoisensa
Genetiivi
hän-muotoisen
Genetiivi
hän-muotoiseni
Genetiivi
hän-muotoisesi
Genetiivi
hän-muotoisemme
Genetiivi
hän-muotoisenne
Genetiivi
hän-muotoisensa
Monikon genetiivi
hän-muotoisten
Monikon genetiivi
hän-muotoisien
Monikon genetiivi
hän-muotoisteni
Monikon genetiivi
hän-muotoisieni
Monikon genetiivi
hän-muotoistesi
Monikon genetiivi
hän-muotoisiesi
Monikon genetiivi
hän-muotoistemme
Monikon genetiivi
hän-muotoisiemme
Monikon genetiivi
hän-muotoistenne
Monikon genetiivi
hän-muotoisienne
Monikon genetiivi
hän-muotoistensa
Monikon genetiivi
hän-muotoisiensa
Partitiivi
hän-muotoista
Partitiivi
hän-muotoistani
Partitiivi
hän-muotoistasi
Partitiivi
hän-muotoistamme
Partitiivi
hän-muotoistanne
Partitiivi
hän-muotoistaan
Partitiivi
hän-muotoistansa
Monikon partitiivi
hän-muotoisia
Monikon partitiivi
hän-muotoisiani
Monikon partitiivi
hän-muotoisiasi
Monikon partitiivi
hän-muotoisiamme
Monikon partitiivi
hän-muotoisianne
Monikon partitiivi
hän-muotoisiaan
Monikon partitiivi
hän-muotoisiansa
Inessiivi
hän-muotoisessa
Inessiivi
hän-muotoisessani
Inessiivi
hän-muotoisessasi
Inessiivi
hän-muotoisessamme
Inessiivi
hän-muotoisessanne
Inessiivi
hän-muotoisessaan
Inessiivi
hän-muotoisessansa
Monikon inessiivi
hän-muotoisissa
Monikon inessiivi
hän-muotoisissani
Monikon inessiivi
hän-muotoisissasi
Monikon inessiivi
hän-muotoisissamme
Monikon inessiivi
hän-muotoisissanne
Monikon inessiivi
hän-muotoisissaan
Monikon inessiivi
hän-muotoisissansa
Elatiivi
hän-muotoisesta
Elatiivi
hän-muotoisestani
Elatiivi
hän-muotoisestasi
Elatiivi
hän-muotoisestamme
Elatiivi
hän-muotoisestanne
Elatiivi
hän-muotoisestaan
Elatiivi
hän-muotoisestansa
Monikon elatiivi
hän-muotoisista
Monikon elatiivi
hän-muotoisistani
Monikon elatiivi
hän-muotoisistasi
Monikon elatiivi
hän-muotoisistamme
Monikon elatiivi
hän-muotoisistanne
Monikon elatiivi
hän-muotoisistaan
Monikon elatiivi
hän-muotoisistansa
Illatiivi
hän-muotoiseen
Illatiivi
hän-muotoiseeni
Illatiivi
hän-muotoiseesi
Illatiivi
hän-muotoiseemme
Illatiivi
hän-muotoiseenne
Illatiivi
hän-muotoiseensa
Monikon illatiivi
hän-muotoisiin
Monikon illatiivi
hän-muotoisiini
Monikon illatiivi
hän-muotoisiisi
Monikon illatiivi
hän-muotoisiimme
Monikon illatiivi
hän-muotoisiinne
Monikon illatiivi
hän-muotoisiinsa
Adessiivi
hän-muotoisella
Adessiivi
hän-muotoisellani
Adessiivi
hän-muotoisellasi
Adessiivi
hän-muotoisellamme
Adessiivi
hän-muotoisellanne
Adessiivi
hän-muotoisellaan
Adessiivi
hän-muotoisellansa
Monikon adessiivi
hän-muotoisilla
Monikon adessiivi
hän-muotoisillani
Monikon adessiivi
hän-muotoisillasi
Monikon adessiivi
hän-muotoisillamme
Monikon adessiivi
hän-muotoisillanne
Monikon adessiivi
hän-muotoisillaan
Monikon adessiivi
hän-muotoisillansa
Ablatiivi
hän-muotoiselta
Ablatiivi
hän-muotoiseltani
Ablatiivi
hän-muotoiseltasi
Ablatiivi
hän-muotoiseltamme
Ablatiivi
hän-muotoiseltanne
Ablatiivi
hän-muotoiseltaan
Ablatiivi
hän-muotoiseltansa
Monikon ablatiivi
hän-muotoisilta
Monikon ablatiivi
hän-muotoisiltani
Monikon ablatiivi
hän-muotoisiltasi
Monikon ablatiivi
hän-muotoisiltamme
Monikon ablatiivi
hän-muotoisiltanne
Monikon ablatiivi
hän-muotoisiltaan
Monikon ablatiivi
hän-muotoisiltansa
Allatiivi
hän-muotoiselle
Allatiivi
hän-muotoiselleni
Allatiivi
hän-muotoisellesi
Allatiivi
hän-muotoisellemme
Allatiivi
hän-muotoisellenne
Allatiivi
hän-muotoiselleen
Allatiivi
hän-muotoisellensa
Monikon allatiivi
hän-muotoisille
Monikon allatiivi
hän-muotoisilleni
Monikon allatiivi
hän-muotoisillesi
Monikon allatiivi
hän-muotoisillemme
Monikon allatiivi
hän-muotoisillenne
Monikon allatiivi
hän-muotoisilleen
Monikon allatiivi
hän-muotoisillensa
Essiivi
hän-muotoisena
Essiivi
hän-muotoisenani
Essiivi
hän-muotoisenasi
Essiivi
hän-muotoisenamme
Essiivi
hän-muotoisenanne
Essiivi
hän-muotoisenaan
Essiivi
hän-muotoisenansa
Monikon essiivi
hän-muotoisina
Monikon essiivi
hän-muotoisinani
Monikon essiivi
hän-muotoisinasi
Monikon essiivi
hän-muotoisinamme
Monikon essiivi
hän-muotoisinanne
Monikon essiivi
hän-muotoisinaan
Monikon essiivi
hän-muotoisinansa
Translatiivi
hän-muotoiseksi
Translatiivi
hän-muotoisekseni
Translatiivi
hän-muotoiseksesi
Translatiivi
hän-muotoiseksemme
Translatiivi
hän-muotoiseksenne
Translatiivi
hän-muotoisekseen
Translatiivi
hän-muotoiseksensa
Monikon translatiivi
hän-muotoisiksi
Monikon translatiivi
hän-muotoisikseni
Monikon translatiivi
hän-muotoisiksesi
Monikon translatiivi
hän-muotoisiksemme
Monikon translatiivi
hän-muotoisiksenne
Monikon translatiivi
hän-muotoisikseen
Monikon translatiivi
hän-muotoisiksensa
Monikon instruktiivi
hän-muotoisin
Abessiivi
hän-muotoisetta
Abessiivi
hän-muotoisettani
Abessiivi
hän-muotoisettasi
Abessiivi
hän-muotoisettamme
Abessiivi
hän-muotoisettanne
Abessiivi
hän-muotoisettaan
Abessiivi
hän-muotoisettansa
Monikon abessiivi
hän-muotoisitta
Monikon abessiivi
hän-muotoisittani
Monikon abessiivi
hän-muotoisittasi
Monikon abessiivi
hän-muotoisittamme
Monikon abessiivi
hän-muotoisittanne
Monikon abessiivi
hän-muotoisittaan
Monikon abessiivi
hän-muotoisittansa
Monikon komitatiivi
hän-muotoisine
Monikon komitatiivi
hän-muotoisineni
Monikon komitatiivi
hän-muotoisinesi
Monikon komitatiivi
hän-muotoisinemme
Monikon komitatiivi
hän-muotoisinenne
Monikon komitatiivi
hän-muotoisineen
Monikon komitatiivi
hän-muotoisinensa
Monikon akkusatiivi
hän-muotoiset
Monikon akkusatiivi
hän-muotoiseni
Monikon akkusatiivi
hän-muotoisesi
Monikon akkusatiivi
hän-muotoisemme
Monikon akkusatiivi
hän-muotoisenne
Monikon akkusatiivi
hän-muotoisensa
Akkusatiivi
hän-muotoiseni
Akkusatiivi
hän-muotoisesi
Akkusatiivi
hän-muotoisemme
Akkusatiivi
hän-muotoisenne
Akkusatiivi
hän-muotoisensa