Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantithird-person

Taivutusmuodot

Monikkohän-muotoisetMonikkohän-muotoiseni
Monikkohän-muotoisesiMonikkohän-muotoisemme
Monikkohän-muotoisenneMonikkohän-muotoisensa
Genetiivihän-muotoisenGenetiivihän-muotoiseni
Genetiivihän-muotoisesiGenetiivihän-muotoisemme
Genetiivihän-muotoisenneGenetiivihän-muotoisensa
Monikon genetiivihän-muotoistenMonikon genetiivihän-muotoisien
Monikon genetiivihän-muotoisteniMonikon genetiivihän-muotoisieni
Monikon genetiivihän-muotoistesiMonikon genetiivihän-muotoisiesi
Monikon genetiivihän-muotoistemmeMonikon genetiivihän-muotoisiemme
Monikon genetiivihän-muotoistenneMonikon genetiivihän-muotoisienne
Monikon genetiivihän-muotoistensaMonikon genetiivihän-muotoisiensa
Partitiivihän-muotoistaPartitiivihän-muotoistani
Partitiivihän-muotoistasiPartitiivihän-muotoistamme
Partitiivihän-muotoistannePartitiivihän-muotoistaan
Partitiivihän-muotoistansaMonikon partitiivihän-muotoisia
Monikon partitiivihän-muotoisianiMonikon partitiivihän-muotoisiasi
Monikon partitiivihän-muotoisiammeMonikon partitiivihän-muotoisianne
Monikon partitiivihän-muotoisiaanMonikon partitiivihän-muotoisiansa
Inessiivihän-muotoisessaInessiivihän-muotoisessani
Inessiivihän-muotoisessasiInessiivihän-muotoisessamme
Inessiivihän-muotoisessanneInessiivihän-muotoisessaan
Inessiivihän-muotoisessansaMonikon inessiivihän-muotoisissa
Monikon inessiivihän-muotoisissaniMonikon inessiivihän-muotoisissasi
Monikon inessiivihän-muotoisissammeMonikon inessiivihän-muotoisissanne
Monikon inessiivihän-muotoisissaanMonikon inessiivihän-muotoisissansa
Elatiivihän-muotoisestaElatiivihän-muotoisestani
Elatiivihän-muotoisestasiElatiivihän-muotoisestamme
Elatiivihän-muotoisestanneElatiivihän-muotoisestaan
Elatiivihän-muotoisestansaMonikon elatiivihän-muotoisista
Monikon elatiivihän-muotoisistaniMonikon elatiivihän-muotoisistasi
Monikon elatiivihän-muotoisistammeMonikon elatiivihän-muotoisistanne
Monikon elatiivihän-muotoisistaanMonikon elatiivihän-muotoisistansa
Illatiivihän-muotoiseenIllatiivihän-muotoiseeni
Illatiivihän-muotoiseesiIllatiivihän-muotoiseemme
Illatiivihän-muotoiseenneIllatiivihän-muotoiseensa
Monikon illatiivihän-muotoisiinMonikon illatiivihän-muotoisiini
Monikon illatiivihän-muotoisiisiMonikon illatiivihän-muotoisiimme
Monikon illatiivihän-muotoisiinneMonikon illatiivihän-muotoisiinsa
Adessiivihän-muotoisellaAdessiivihän-muotoisellani
Adessiivihän-muotoisellasiAdessiivihän-muotoisellamme
Adessiivihän-muotoisellanneAdessiivihän-muotoisellaan
Adessiivihän-muotoisellansaMonikon adessiivihän-muotoisilla
Monikon adessiivihän-muotoisillaniMonikon adessiivihän-muotoisillasi
Monikon adessiivihän-muotoisillammeMonikon adessiivihän-muotoisillanne
Monikon adessiivihän-muotoisillaanMonikon adessiivihän-muotoisillansa
Ablatiivihän-muotoiseltaAblatiivihän-muotoiseltani
Ablatiivihän-muotoiseltasiAblatiivihän-muotoiseltamme
Ablatiivihän-muotoiseltanneAblatiivihän-muotoiseltaan
Ablatiivihän-muotoiseltansaMonikon ablatiivihän-muotoisilta
Monikon ablatiivihän-muotoisiltaniMonikon ablatiivihän-muotoisiltasi
Monikon ablatiivihän-muotoisiltammeMonikon ablatiivihän-muotoisiltanne
Monikon ablatiivihän-muotoisiltaanMonikon ablatiivihän-muotoisiltansa
Allatiivihän-muotoiselleAllatiivihän-muotoiselleni
Allatiivihän-muotoisellesiAllatiivihän-muotoisellemme
Allatiivihän-muotoisellenneAllatiivihän-muotoiselleen
Allatiivihän-muotoisellensaMonikon allatiivihän-muotoisille
Monikon allatiivihän-muotoisilleniMonikon allatiivihän-muotoisillesi
Monikon allatiivihän-muotoisillemmeMonikon allatiivihän-muotoisillenne
Monikon allatiivihän-muotoisilleenMonikon allatiivihän-muotoisillensa
Essiivihän-muotoisenaEssiivihän-muotoisenani
Essiivihän-muotoisenasiEssiivihän-muotoisenamme
Essiivihän-muotoisenanneEssiivihän-muotoisenaan
Essiivihän-muotoisenansaMonikon essiivihän-muotoisina
Monikon essiivihän-muotoisinaniMonikon essiivihän-muotoisinasi
Monikon essiivihän-muotoisinammeMonikon essiivihän-muotoisinanne
Monikon essiivihän-muotoisinaanMonikon essiivihän-muotoisinansa
Translatiivihän-muotoiseksiTranslatiivihän-muotoisekseni
Translatiivihän-muotoiseksesiTranslatiivihän-muotoiseksemme
Translatiivihän-muotoiseksenneTranslatiivihän-muotoisekseen
Translatiivihän-muotoiseksensaMonikon translatiivihän-muotoisiksi
Monikon translatiivihän-muotoisikseniMonikon translatiivihän-muotoisiksesi
Monikon translatiivihän-muotoisiksemmeMonikon translatiivihän-muotoisiksenne
Monikon translatiivihän-muotoisikseenMonikon translatiivihän-muotoisiksensa
Monikon instruktiivihän-muotoisinAbessiivihän-muotoisetta
Abessiivihän-muotoisettaniAbessiivihän-muotoisettasi
Abessiivihän-muotoisettammeAbessiivihän-muotoisettanne
Abessiivihän-muotoisettaanAbessiivihän-muotoisettansa
Monikon abessiivihän-muotoisittaMonikon abessiivihän-muotoisittani
Monikon abessiivihän-muotoisittasiMonikon abessiivihän-muotoisittamme
Monikon abessiivihän-muotoisittanneMonikon abessiivihän-muotoisittaan
Monikon abessiivihän-muotoisittansaMonikon komitatiivihän-muotoisine
Monikon komitatiivihän-muotoisineniMonikon komitatiivihän-muotoisinesi
Monikon komitatiivihän-muotoisinemmeMonikon komitatiivihän-muotoisinenne
Monikon komitatiivihän-muotoisineenMonikon komitatiivihän-muotoisinensa
Monikon akkusatiivihän-muotoisetMonikon akkusatiivihän-muotoiseni
Monikon akkusatiivihän-muotoisesiMonikon akkusatiivihän-muotoisemme
Monikon akkusatiivihän-muotoisenneMonikon akkusatiivihän-muotoisensa
Akkusatiivihän-muotoiseniAkkusatiivihän-muotoisesi
Akkusatiivihän-muotoisemmeAkkusatiivihän-muotoisenne
Akkusatiivihän-muotoisensa