Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantibewilder

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshämäännytänYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshämäännytät
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshämäännytämmeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesenshämäännytätte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshämäännyttävätYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihämäännytin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihämäännytitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihämäännytti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihämäännytimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihämäännytitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihämäännyttivätYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshämäännyttäisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshämäännyttäisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshämäännyttäisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshämäännyttäisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenshämäännyttäisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshämäännyttäisivätYksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshämäännytä
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshämäännyttäköönMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshämäännyttäkäämme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesenshämäännyttäkääMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshämäännyttäkööt
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshämäännyttänenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshämäännyttänet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshämäännyttäneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshämäännyttänemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesenshämäännyttänetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshämäännyttänevät