Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkotavuttuvatMonikkotavuttuvani
MonikkotavuttuvasiMonikkotavuttuvamme
MonikkotavuttuvanneMonikkotavuttuvansa
GenetiivitavuttuvanGenetiivitavuttuvani
GenetiivitavuttuvasiGenetiivitavuttuvamme
GenetiivitavuttuvanneGenetiivitavuttuvansa
Monikon genetiivitavuttuvienMonikon genetiivitavuttuvieni
Monikon genetiivitavuttuviesiMonikon genetiivitavuttuviemme
Monikon genetiivitavuttuvienneMonikon genetiivitavuttuviensa
PartitiivitavuttuvaaPartitiivitavuttuvaani
PartitiivitavuttuvaasiPartitiivitavuttuvaamme
PartitiivitavuttuvaannePartitiivitavuttuvaansa
Monikon partitiivitavuttuviaMonikon partitiivitavuttuviani
Monikon partitiivitavuttuviasiMonikon partitiivitavuttuviamme
Monikon partitiivitavuttuvianneMonikon partitiivitavuttuviaan
Monikon partitiivitavuttuviansaInessiivitavuttuvassa
InessiivitavuttuvassaniInessiivitavuttuvassasi
InessiivitavuttuvassammeInessiivitavuttuvassanne
InessiivitavuttuvassaanInessiivitavuttuvassansa
Monikon inessiivitavuttuvissaMonikon inessiivitavuttuvissani
Monikon inessiivitavuttuvissasiMonikon inessiivitavuttuvissamme
Monikon inessiivitavuttuvissanneMonikon inessiivitavuttuvissaan
Monikon inessiivitavuttuvissansaElatiivitavuttuvasta
ElatiivitavuttuvastaniElatiivitavuttuvastasi
ElatiivitavuttuvastammeElatiivitavuttuvastanne
ElatiivitavuttuvastaanElatiivitavuttuvastansa
Monikon elatiivitavuttuvistaMonikon elatiivitavuttuvistani
Monikon elatiivitavuttuvistasiMonikon elatiivitavuttuvistamme
Monikon elatiivitavuttuvistanneMonikon elatiivitavuttuvistaan
Monikon elatiivitavuttuvistansaIllatiivitavuttuvaan
IllatiivitavuttuvaaniIllatiivitavuttuvaasi
IllatiivitavuttuvaammeIllatiivitavuttuvaanne
IllatiivitavuttuvaansaMonikon illatiivitavuttuviin
Monikon illatiivitavuttuviiniMonikon illatiivitavuttuviisi
Monikon illatiivitavuttuviimmeMonikon illatiivitavuttuviinne
Monikon illatiivitavuttuviinsaAdessiivitavuttuvalla
AdessiivitavuttuvallaniAdessiivitavuttuvallasi
AdessiivitavuttuvallammeAdessiivitavuttuvallanne
AdessiivitavuttuvallaanAdessiivitavuttuvallansa
Monikon adessiivitavuttuvillaMonikon adessiivitavuttuvillani
Monikon adessiivitavuttuvillasiMonikon adessiivitavuttuvillamme
Monikon adessiivitavuttuvillanneMonikon adessiivitavuttuvillaan
Monikon adessiivitavuttuvillansaAblatiivitavuttuvalta
AblatiivitavuttuvaltaniAblatiivitavuttuvaltasi
AblatiivitavuttuvaltammeAblatiivitavuttuvaltanne
AblatiivitavuttuvaltaanAblatiivitavuttuvaltansa
Monikon ablatiivitavuttuviltaMonikon ablatiivitavuttuviltani
Monikon ablatiivitavuttuviltasiMonikon ablatiivitavuttuviltamme
Monikon ablatiivitavuttuviltanneMonikon ablatiivitavuttuviltaan
Monikon ablatiivitavuttuviltansaAllatiivitavuttuvalle
AllatiivitavuttuvalleniAllatiivitavuttuvallesi
AllatiivitavuttuvallemmeAllatiivitavuttuvallenne
AllatiivitavuttuvalleenAllatiivitavuttuvallensa
Monikon allatiivitavuttuvilleMonikon allatiivitavuttuvilleni
Monikon allatiivitavuttuvillesiMonikon allatiivitavuttuvillemme
Monikon allatiivitavuttuvillenneMonikon allatiivitavuttuvilleen
Monikon allatiivitavuttuvillensaEssiivitavuttuvana
EssiivitavuttuvananiEssiivitavuttuvanasi
EssiivitavuttuvanammeEssiivitavuttuvananne
EssiivitavuttuvanaanEssiivitavuttuvanansa
Monikon essiivitavuttuvinaMonikon essiivitavuttuvinani
Monikon essiivitavuttuvinasiMonikon essiivitavuttuvinamme
Monikon essiivitavuttuvinanneMonikon essiivitavuttuvinaan
Monikon essiivitavuttuvinansaTranslatiivitavuttuvaksi
TranslatiivitavuttuvakseniTranslatiivitavuttuvaksesi
TranslatiivitavuttuvaksemmeTranslatiivitavuttuvaksenne
TranslatiivitavuttuvakseenTranslatiivitavuttuvaksensa
Monikon translatiivitavuttuviksiMonikon translatiivitavuttuvikseni
Monikon translatiivitavuttuviksesiMonikon translatiivitavuttuviksemme
Monikon translatiivitavuttuviksenneMonikon translatiivitavuttuvikseen
Monikon translatiivitavuttuviksensaMonikon instruktiivitavuttuvin
AbessiivitavuttuvattaAbessiivitavuttuvattani
AbessiivitavuttuvattasiAbessiivitavuttuvattamme
AbessiivitavuttuvattanneAbessiivitavuttuvattaan
AbessiivitavuttuvattansaMonikon abessiivitavuttuvitta
Monikon abessiivitavuttuvittaniMonikon abessiivitavuttuvittasi
Monikon abessiivitavuttuvittammeMonikon abessiivitavuttuvittanne
Monikon abessiivitavuttuvittaanMonikon abessiivitavuttuvittansa
Monikon komitatiivitavuttuvineMonikon komitatiivitavuttuvineni
Monikon komitatiivitavuttuvinesiMonikon komitatiivitavuttuvinemme
Monikon komitatiivitavuttuvinenneMonikon komitatiivitavuttuvineen
Monikon komitatiivitavuttuvinensaMonikon akkusatiivitavuttuvat
Monikon akkusatiivitavuttuvaniMonikon akkusatiivitavuttuvasi
Monikon akkusatiivitavuttuvammeMonikon akkusatiivitavuttuvanne
Monikon akkusatiivitavuttuvansaAkkusatiivitavuttuvani
AkkusatiivitavuttuvasiAkkusatiivitavuttuvamme
AkkusatiivitavuttuvanneAkkusatiivitavuttuvansa