Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | tavuttuvat | Monikko | tavuttuvani |
| Monikko | tavuttuvasi | Monikko | tavuttuvamme |
| Monikko | tavuttuvanne | Monikko | tavuttuvansa |
| Genetiivi | tavuttuvan | Genetiivi | tavuttuvani |
| Genetiivi | tavuttuvasi | Genetiivi | tavuttuvamme |
| Genetiivi | tavuttuvanne | Genetiivi | tavuttuvansa |
| Monikon genetiivi | tavuttuvien | Monikon genetiivi | tavuttuvieni |
| Monikon genetiivi | tavuttuviesi | Monikon genetiivi | tavuttuviemme |
| Monikon genetiivi | tavuttuvienne | Monikon genetiivi | tavuttuviensa |
| Partitiivi | tavuttuvaa | Partitiivi | tavuttuvaani |
| Partitiivi | tavuttuvaasi | Partitiivi | tavuttuvaamme |
| Partitiivi | tavuttuvaanne | Partitiivi | tavuttuvaansa |
| Monikon partitiivi | tavuttuvia | Monikon partitiivi | tavuttuviani |
| Monikon partitiivi | tavuttuviasi | Monikon partitiivi | tavuttuviamme |
| Monikon partitiivi | tavuttuvianne | Monikon partitiivi | tavuttuviaan |
| Monikon partitiivi | tavuttuviansa | Inessiivi | tavuttuvassa |
| Inessiivi | tavuttuvassani | Inessiivi | tavuttuvassasi |
| Inessiivi | tavuttuvassamme | Inessiivi | tavuttuvassanne |
| Inessiivi | tavuttuvassaan | Inessiivi | tavuttuvassansa |
| Monikon inessiivi | tavuttuvissa | Monikon inessiivi | tavuttuvissani |
| Monikon inessiivi | tavuttuvissasi | Monikon inessiivi | tavuttuvissamme |
| Monikon inessiivi | tavuttuvissanne | Monikon inessiivi | tavuttuvissaan |
| Monikon inessiivi | tavuttuvissansa | Elatiivi | tavuttuvasta |
| Elatiivi | tavuttuvastani | Elatiivi | tavuttuvastasi |
| Elatiivi | tavuttuvastamme | Elatiivi | tavuttuvastanne |
| Elatiivi | tavuttuvastaan | Elatiivi | tavuttuvastansa |
| Monikon elatiivi | tavuttuvista | Monikon elatiivi | tavuttuvistani |
| Monikon elatiivi | tavuttuvistasi | Monikon elatiivi | tavuttuvistamme |
| Monikon elatiivi | tavuttuvistanne | Monikon elatiivi | tavuttuvistaan |
| Monikon elatiivi | tavuttuvistansa | Illatiivi | tavuttuvaan |
| Illatiivi | tavuttuvaani | Illatiivi | tavuttuvaasi |
| Illatiivi | tavuttuvaamme | Illatiivi | tavuttuvaanne |
| Illatiivi | tavuttuvaansa | Monikon illatiivi | tavuttuviin |
| Monikon illatiivi | tavuttuviini | Monikon illatiivi | tavuttuviisi |
| Monikon illatiivi | tavuttuviimme | Monikon illatiivi | tavuttuviinne |
| Monikon illatiivi | tavuttuviinsa | Adessiivi | tavuttuvalla |
| Adessiivi | tavuttuvallani | Adessiivi | tavuttuvallasi |
| Adessiivi | tavuttuvallamme | Adessiivi | tavuttuvallanne |
| Adessiivi | tavuttuvallaan | Adessiivi | tavuttuvallansa |
| Monikon adessiivi | tavuttuvilla | Monikon adessiivi | tavuttuvillani |
| Monikon adessiivi | tavuttuvillasi | Monikon adessiivi | tavuttuvillamme |
| Monikon adessiivi | tavuttuvillanne | Monikon adessiivi | tavuttuvillaan |
| Monikon adessiivi | tavuttuvillansa | Ablatiivi | tavuttuvalta |
| Ablatiivi | tavuttuvaltani | Ablatiivi | tavuttuvaltasi |
| Ablatiivi | tavuttuvaltamme | Ablatiivi | tavuttuvaltanne |
| Ablatiivi | tavuttuvaltaan | Ablatiivi | tavuttuvaltansa |
| Monikon ablatiivi | tavuttuvilta | Monikon ablatiivi | tavuttuviltani |
| Monikon ablatiivi | tavuttuviltasi | Monikon ablatiivi | tavuttuviltamme |
| Monikon ablatiivi | tavuttuviltanne | Monikon ablatiivi | tavuttuviltaan |
| Monikon ablatiivi | tavuttuviltansa | Allatiivi | tavuttuvalle |
| Allatiivi | tavuttuvalleni | Allatiivi | tavuttuvallesi |
| Allatiivi | tavuttuvallemme | Allatiivi | tavuttuvallenne |
| Allatiivi | tavuttuvalleen | Allatiivi | tavuttuvallensa |
| Monikon allatiivi | tavuttuville | Monikon allatiivi | tavuttuvilleni |
| Monikon allatiivi | tavuttuvillesi | Monikon allatiivi | tavuttuvillemme |
| Monikon allatiivi | tavuttuvillenne | Monikon allatiivi | tavuttuvilleen |
| Monikon allatiivi | tavuttuvillensa | Essiivi | tavuttuvana |
| Essiivi | tavuttuvanani | Essiivi | tavuttuvanasi |
| Essiivi | tavuttuvanamme | Essiivi | tavuttuvananne |
| Essiivi | tavuttuvanaan | Essiivi | tavuttuvanansa |
| Monikon essiivi | tavuttuvina | Monikon essiivi | tavuttuvinani |
| Monikon essiivi | tavuttuvinasi | Monikon essiivi | tavuttuvinamme |
| Monikon essiivi | tavuttuvinanne | Monikon essiivi | tavuttuvinaan |
| Monikon essiivi | tavuttuvinansa | Translatiivi | tavuttuvaksi |
| Translatiivi | tavuttuvakseni | Translatiivi | tavuttuvaksesi |
| Translatiivi | tavuttuvaksemme | Translatiivi | tavuttuvaksenne |
| Translatiivi | tavuttuvakseen | Translatiivi | tavuttuvaksensa |
| Monikon translatiivi | tavuttuviksi | Monikon translatiivi | tavuttuvikseni |
| Monikon translatiivi | tavuttuviksesi | Monikon translatiivi | tavuttuviksemme |
| Monikon translatiivi | tavuttuviksenne | Monikon translatiivi | tavuttuvikseen |
| Monikon translatiivi | tavuttuviksensa | Monikon instruktiivi | tavuttuvin |
| Abessiivi | tavuttuvatta | Abessiivi | tavuttuvattani |
| Abessiivi | tavuttuvattasi | Abessiivi | tavuttuvattamme |
| Abessiivi | tavuttuvattanne | Abessiivi | tavuttuvattaan |
| Abessiivi | tavuttuvattansa | Monikon abessiivi | tavuttuvitta |
| Monikon abessiivi | tavuttuvittani | Monikon abessiivi | tavuttuvittasi |
| Monikon abessiivi | tavuttuvittamme | Monikon abessiivi | tavuttuvittanne |
| Monikon abessiivi | tavuttuvittaan | Monikon abessiivi | tavuttuvittansa |
| Monikon komitatiivi | tavuttuvine | Monikon komitatiivi | tavuttuvineni |
| Monikon komitatiivi | tavuttuvinesi | Monikon komitatiivi | tavuttuvinemme |
| Monikon komitatiivi | tavuttuvinenne | Monikon komitatiivi | tavuttuvineen |
| Monikon komitatiivi | tavuttuvinensa | Monikon akkusatiivi | tavuttuvat |
| Monikon akkusatiivi | tavuttuvani | Monikon akkusatiivi | tavuttuvasi |
| Monikon akkusatiivi | tavuttuvamme | Monikon akkusatiivi | tavuttuvanne |
| Monikon akkusatiivi | tavuttuvansa | Akkusatiivi | tavuttuvani |
| Akkusatiivi | tavuttuvasi | Akkusatiivi | tavuttuvamme |
| Akkusatiivi | tavuttuvanne | Akkusatiivi | tavuttuvansa |