Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | palokuolemat | Genetiivi | palokuoleman |
| Monikon genetiivi | palokuolemien | Partitiivi | palokuolemaa |
| Monikon partitiivi | palokuolemia | Inessiivi | palokuolemassa |
| Monikon inessiivi | palokuolemissa | Elatiivi | palokuolemasta |
| Monikon elatiivi | palokuolemista | Illatiivi | palokuolemaan |
| Monikon illatiivi | palokuolemiin | Adessiivi | palokuolemalla |
| Monikon adessiivi | palokuolemilla | Ablatiivi | palokuolemalta |
| Monikon ablatiivi | palokuolemilta | Allatiivi | palokuolemalle |
| Monikon allatiivi | palokuolemille | Essiivi | palokuolemana |
| Monikon essiivi | palokuolemina | Translatiivi | palokuolemaksi |
| Monikon translatiivi | palokuolemiksi | Monikon instruktiivi | palokuolemin |
| Abessiivi | palokuolematta | Monikon abessiivi | palokuolemitta |
| Monikon akkusatiivi | palokuolemat |