Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | papparaiset | Genetiivi | papparaisen |
| Monikon genetiivi | papparaisten | Monikon genetiivi | papparaisien |
| Partitiivi | papparaista | Monikon partitiivi | papparaisia |
| Inessiivi | papparaisessa | Monikon inessiivi | papparaisissa |
| Elatiivi | papparaisesta | Monikon elatiivi | papparaisista |
| Illatiivi | papparaiseen | Monikon illatiivi | papparaisiin |
| Adessiivi | papparaisella | Monikon adessiivi | papparaisilla |
| Ablatiivi | papparaiselta | Monikon ablatiivi | papparaisilta |
| Allatiivi | papparaiselle | Monikon allatiivi | papparaisille |
| Essiivi | papparaisena | Monikon essiivi | papparaisina |
| Translatiivi | papparaiseksi | Monikon translatiivi | papparaisiksi |
| Monikon instruktiivi | papparaisin | Abessiivi | papparaisetta |
| Monikon abessiivi | papparaisitta | Monikon akkusatiivi | papparaiset |