Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | paplarit | Genetiivi | paplarin |
| Monikon genetiivi | paplarien | Monikon genetiivi | paplareiden |
| Monikon genetiivi | paplareitten | Partitiivi | paplaria |
| Monikon partitiivi | paplareita | Monikon partitiivi | paplareja |
| Inessiivi | paplarissa | Monikon inessiivi | paplareissa |
| Elatiivi | paplarista | Monikon elatiivi | paplareista |
| Illatiivi | paplariin | Monikon illatiivi | paplareihin |
| Adessiivi | paplarilla | Monikon adessiivi | paplareilla |
| Ablatiivi | paplarilta | Monikon ablatiivi | paplareilta |
| Allatiivi | paplarille | Monikon allatiivi | paplareille |
| Essiivi | paplarina | Monikon essiivi | paplareina |
| Translatiivi | paplariksi | Monikon translatiivi | paplareiksi |
| Monikon instruktiivi | paplarein | Abessiivi | paplaritta |
| Monikon abessiivi | paplareitta | Monikon akkusatiivi | paplarit |