Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | faraokoirat | Genetiivi | faraokoiran |
| Monikon genetiivi | faraokoirien | Partitiivi | faraokoiraa |
| Monikon partitiivi | faraokoiria | Inessiivi | faraokoirassa |
| Monikon inessiivi | faraokoirissa | Elatiivi | faraokoirasta |
| Monikon elatiivi | faraokoirista | Illatiivi | faraokoiraan |
| Monikon illatiivi | faraokoiriin | Adessiivi | faraokoiralla |
| Monikon adessiivi | faraokoirilla | Ablatiivi | faraokoiralta |
| Monikon ablatiivi | faraokoirilta | Allatiivi | faraokoiralle |
| Monikon allatiivi | faraokoirille | Essiivi | faraokoirana |
| Monikon essiivi | faraokoirina | Translatiivi | faraokoiraksi |
| Monikon translatiivi | faraokoiriksi | Monikon instruktiivi | faraokoirin |
| Abessiivi | faraokoiratta | Monikon abessiivi | faraokoiritta |
| Monikon akkusatiivi | faraokoirat |