Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkofaraokoiratGenetiivifaraokoiran
Monikon genetiivifaraokoirienPartitiivifaraokoiraa
Monikon partitiivifaraokoiriaInessiivifaraokoirassa
Monikon inessiivifaraokoirissaElatiivifaraokoirasta
Monikon elatiivifaraokoiristaIllatiivifaraokoiraan
Monikon illatiivifaraokoiriinAdessiivifaraokoiralla
Monikon adessiivifaraokoirillaAblatiivifaraokoiralta
Monikon ablatiivifaraokoiriltaAllatiivifaraokoiralle
Monikon allatiivifaraokoirilleEssiivifaraokoirana
Monikon essiivifaraokoirinaTranslatiivifaraokoiraksi
Monikon translatiivifaraokoiriksiMonikon instruktiivifaraokoirin
AbessiivifaraokoirattaMonikon abessiivifaraokoiritta
Monikon akkusatiivifaraokoirat