Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
pharisaic
,
Pharisee
venäjä
фарисей
(farisei),
ханжа
(hanža)
Taivutusmuodot
Monikko
farisealaiset
Monikko
farisealaiseni
Monikko
farisealaisesi
Monikko
farisealaisemme
Monikko
farisealaisenne
Monikko
farisealaisensa
Genetiivi
farisealaisen
Genetiivi
farisealaiseni
Genetiivi
farisealaisesi
Genetiivi
farisealaisemme
Genetiivi
farisealaisenne
Genetiivi
farisealaisensa
Monikon genetiivi
farisealaisten
Monikon genetiivi
farisealaisien
Monikon genetiivi
farisealaisteni
Monikon genetiivi
farisealaisieni
Monikon genetiivi
farisealaistesi
Monikon genetiivi
farisealaisiesi
Monikon genetiivi
farisealaistemme
Monikon genetiivi
farisealaisiemme
Monikon genetiivi
farisealaistenne
Monikon genetiivi
farisealaisienne
Monikon genetiivi
farisealaistensa
Monikon genetiivi
farisealaisiensa
Partitiivi
farisealaista
Partitiivi
farisealaistani
Partitiivi
farisealaistasi
Partitiivi
farisealaistamme
Partitiivi
farisealaistanne
Partitiivi
farisealaistaan
Partitiivi
farisealaistansa
Monikon partitiivi
farisealaisia
Monikon partitiivi
farisealaisiani
Monikon partitiivi
farisealaisiasi
Monikon partitiivi
farisealaisiamme
Monikon partitiivi
farisealaisianne
Monikon partitiivi
farisealaisiaan
Monikon partitiivi
farisealaisiansa
Inessiivi
farisealaisessa
Inessiivi
farisealaisessani
Inessiivi
farisealaisessasi
Inessiivi
farisealaisessamme
Inessiivi
farisealaisessanne
Inessiivi
farisealaisessaan
Inessiivi
farisealaisessansa
Monikon inessiivi
farisealaisissa
Monikon inessiivi
farisealaisissani
Monikon inessiivi
farisealaisissasi
Monikon inessiivi
farisealaisissamme
Monikon inessiivi
farisealaisissanne
Monikon inessiivi
farisealaisissaan
Monikon inessiivi
farisealaisissansa
Elatiivi
farisealaisesta
Elatiivi
farisealaisestani
Elatiivi
farisealaisestasi
Elatiivi
farisealaisestamme
Elatiivi
farisealaisestanne
Elatiivi
farisealaisestaan
Elatiivi
farisealaisestansa
Monikon elatiivi
farisealaisista
Monikon elatiivi
farisealaisistani
Monikon elatiivi
farisealaisistasi
Monikon elatiivi
farisealaisistamme
Monikon elatiivi
farisealaisistanne
Monikon elatiivi
farisealaisistaan
Monikon elatiivi
farisealaisistansa
Illatiivi
farisealaiseen
Illatiivi
farisealaiseeni
Illatiivi
farisealaiseesi
Illatiivi
farisealaiseemme
Illatiivi
farisealaiseenne
Illatiivi
farisealaiseensa
Monikon illatiivi
farisealaisiin
Monikon illatiivi
farisealaisiini
Monikon illatiivi
farisealaisiisi
Monikon illatiivi
farisealaisiimme
Monikon illatiivi
farisealaisiinne
Monikon illatiivi
farisealaisiinsa
Adessiivi
farisealaisella
Adessiivi
farisealaisellani
Adessiivi
farisealaisellasi
Adessiivi
farisealaisellamme
Adessiivi
farisealaisellanne
Adessiivi
farisealaisellaan
Adessiivi
farisealaisellansa
Monikon adessiivi
farisealaisilla
Monikon adessiivi
farisealaisillani
Monikon adessiivi
farisealaisillasi
Monikon adessiivi
farisealaisillamme
Monikon adessiivi
farisealaisillanne
Monikon adessiivi
farisealaisillaan
Monikon adessiivi
farisealaisillansa
Ablatiivi
farisealaiselta
Ablatiivi
farisealaiseltani
Ablatiivi
farisealaiseltasi
Ablatiivi
farisealaiseltamme
Ablatiivi
farisealaiseltanne
Ablatiivi
farisealaiseltaan
Ablatiivi
farisealaiseltansa
Monikon ablatiivi
farisealaisilta
Monikon ablatiivi
farisealaisiltani
Monikon ablatiivi
farisealaisiltasi
Monikon ablatiivi
farisealaisiltamme
Monikon ablatiivi
farisealaisiltanne
Monikon ablatiivi
farisealaisiltaan
Monikon ablatiivi
farisealaisiltansa
Allatiivi
farisealaiselle
Allatiivi
farisealaiselleni
Allatiivi
farisealaisellesi
Allatiivi
farisealaisellemme
Allatiivi
farisealaisellenne
Allatiivi
farisealaiselleen
Allatiivi
farisealaisellensa
Monikon allatiivi
farisealaisille
Monikon allatiivi
farisealaisilleni
Monikon allatiivi
farisealaisillesi
Monikon allatiivi
farisealaisillemme
Monikon allatiivi
farisealaisillenne
Monikon allatiivi
farisealaisilleen
Monikon allatiivi
farisealaisillensa
Essiivi
farisealaisena
Essiivi
farisealaisenani
Essiivi
farisealaisenasi
Essiivi
farisealaisenamme
Essiivi
farisealaisenanne
Essiivi
farisealaisenaan
Essiivi
farisealaisenansa
Monikon essiivi
farisealaisina
Monikon essiivi
farisealaisinani
Monikon essiivi
farisealaisinasi
Monikon essiivi
farisealaisinamme
Monikon essiivi
farisealaisinanne
Monikon essiivi
farisealaisinaan
Monikon essiivi
farisealaisinansa
Translatiivi
farisealaiseksi
Translatiivi
farisealaisekseni
Translatiivi
farisealaiseksesi
Translatiivi
farisealaiseksemme
Translatiivi
farisealaiseksenne
Translatiivi
farisealaisekseen
Translatiivi
farisealaiseksensa
Monikon translatiivi
farisealaisiksi
Monikon translatiivi
farisealaisikseni
Monikon translatiivi
farisealaisiksesi
Monikon translatiivi
farisealaisiksemme
Monikon translatiivi
farisealaisiksenne
Monikon translatiivi
farisealaisikseen
Monikon translatiivi
farisealaisiksensa
Monikon instruktiivi
farisealaisin
Abessiivi
farisealaisetta
Abessiivi
farisealaisettani
Abessiivi
farisealaisettasi
Abessiivi
farisealaisettamme
Abessiivi
farisealaisettanne
Abessiivi
farisealaisettaan
Abessiivi
farisealaisettansa
Monikon abessiivi
farisealaisitta
Monikon abessiivi
farisealaisittani
Monikon abessiivi
farisealaisittasi
Monikon abessiivi
farisealaisittamme
Monikon abessiivi
farisealaisittanne
Monikon abessiivi
farisealaisittaan
Monikon abessiivi
farisealaisittansa
Monikon komitatiivi
farisealaisine
Monikon komitatiivi
farisealaisineni
Monikon komitatiivi
farisealaisinesi
Monikon komitatiivi
farisealaisinemme
Monikon komitatiivi
farisealaisinenne
Monikon komitatiivi
farisealaisineen
Monikon komitatiivi
farisealaisinensa
Komparatiivi
farisealaisempi
Superlatiivi
farisealaisin
Monikon akkusatiivi
farisealaiset
Monikon akkusatiivi
farisealaiseni
Monikon akkusatiivi
farisealaisesi
Monikon akkusatiivi
farisealaisemme
Monikon akkusatiivi
farisealaisenne
Monikon akkusatiivi
farisealaisensa
Akkusatiivi
farisealaiseni
Akkusatiivi
farisealaisesi
Akkusatiivi
farisealaisemme
Akkusatiivi
farisealaisenne
Akkusatiivi
farisealaisensa
Luokat
Adjektiivit
Substantiivit