Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantipharisaic, Pharisee
venäjäфарисей (farisei), ханжа (hanža)

Taivutusmuodot

MonikkofarisealaisetMonikkofarisealaiseni
MonikkofarisealaisesiMonikkofarisealaisemme
MonikkofarisealaisenneMonikkofarisealaisensa
GenetiivifarisealaisenGenetiivifarisealaiseni
GenetiivifarisealaisesiGenetiivifarisealaisemme
GenetiivifarisealaisenneGenetiivifarisealaisensa
Monikon genetiivifarisealaistenMonikon genetiivifarisealaisien
Monikon genetiivifarisealaisteniMonikon genetiivifarisealaisieni
Monikon genetiivifarisealaistesiMonikon genetiivifarisealaisiesi
Monikon genetiivifarisealaistemmeMonikon genetiivifarisealaisiemme
Monikon genetiivifarisealaistenneMonikon genetiivifarisealaisienne
Monikon genetiivifarisealaistensaMonikon genetiivifarisealaisiensa
PartitiivifarisealaistaPartitiivifarisealaistani
PartitiivifarisealaistasiPartitiivifarisealaistamme
PartitiivifarisealaistannePartitiivifarisealaistaan
PartitiivifarisealaistansaMonikon partitiivifarisealaisia
Monikon partitiivifarisealaisianiMonikon partitiivifarisealaisiasi
Monikon partitiivifarisealaisiammeMonikon partitiivifarisealaisianne
Monikon partitiivifarisealaisiaanMonikon partitiivifarisealaisiansa
InessiivifarisealaisessaInessiivifarisealaisessani
InessiivifarisealaisessasiInessiivifarisealaisessamme
InessiivifarisealaisessanneInessiivifarisealaisessaan
InessiivifarisealaisessansaMonikon inessiivifarisealaisissa
Monikon inessiivifarisealaisissaniMonikon inessiivifarisealaisissasi
Monikon inessiivifarisealaisissammeMonikon inessiivifarisealaisissanne
Monikon inessiivifarisealaisissaanMonikon inessiivifarisealaisissansa
ElatiivifarisealaisestaElatiivifarisealaisestani
ElatiivifarisealaisestasiElatiivifarisealaisestamme
ElatiivifarisealaisestanneElatiivifarisealaisestaan
ElatiivifarisealaisestansaMonikon elatiivifarisealaisista
Monikon elatiivifarisealaisistaniMonikon elatiivifarisealaisistasi
Monikon elatiivifarisealaisistammeMonikon elatiivifarisealaisistanne
Monikon elatiivifarisealaisistaanMonikon elatiivifarisealaisistansa
IllatiivifarisealaiseenIllatiivifarisealaiseeni
IllatiivifarisealaiseesiIllatiivifarisealaiseemme
IllatiivifarisealaiseenneIllatiivifarisealaiseensa
Monikon illatiivifarisealaisiinMonikon illatiivifarisealaisiini
Monikon illatiivifarisealaisiisiMonikon illatiivifarisealaisiimme
Monikon illatiivifarisealaisiinneMonikon illatiivifarisealaisiinsa
AdessiivifarisealaisellaAdessiivifarisealaisellani
AdessiivifarisealaisellasiAdessiivifarisealaisellamme
AdessiivifarisealaisellanneAdessiivifarisealaisellaan
AdessiivifarisealaisellansaMonikon adessiivifarisealaisilla
Monikon adessiivifarisealaisillaniMonikon adessiivifarisealaisillasi
Monikon adessiivifarisealaisillammeMonikon adessiivifarisealaisillanne
Monikon adessiivifarisealaisillaanMonikon adessiivifarisealaisillansa
AblatiivifarisealaiseltaAblatiivifarisealaiseltani
AblatiivifarisealaiseltasiAblatiivifarisealaiseltamme
AblatiivifarisealaiseltanneAblatiivifarisealaiseltaan
AblatiivifarisealaiseltansaMonikon ablatiivifarisealaisilta
Monikon ablatiivifarisealaisiltaniMonikon ablatiivifarisealaisiltasi
Monikon ablatiivifarisealaisiltammeMonikon ablatiivifarisealaisiltanne
Monikon ablatiivifarisealaisiltaanMonikon ablatiivifarisealaisiltansa
AllatiivifarisealaiselleAllatiivifarisealaiselleni
AllatiivifarisealaisellesiAllatiivifarisealaisellemme
AllatiivifarisealaisellenneAllatiivifarisealaiselleen
AllatiivifarisealaisellensaMonikon allatiivifarisealaisille
Monikon allatiivifarisealaisilleniMonikon allatiivifarisealaisillesi
Monikon allatiivifarisealaisillemmeMonikon allatiivifarisealaisillenne
Monikon allatiivifarisealaisilleenMonikon allatiivifarisealaisillensa
EssiivifarisealaisenaEssiivifarisealaisenani
EssiivifarisealaisenasiEssiivifarisealaisenamme
EssiivifarisealaisenanneEssiivifarisealaisenaan
EssiivifarisealaisenansaMonikon essiivifarisealaisina
Monikon essiivifarisealaisinaniMonikon essiivifarisealaisinasi
Monikon essiivifarisealaisinammeMonikon essiivifarisealaisinanne
Monikon essiivifarisealaisinaanMonikon essiivifarisealaisinansa
TranslatiivifarisealaiseksiTranslatiivifarisealaisekseni
TranslatiivifarisealaiseksesiTranslatiivifarisealaiseksemme
TranslatiivifarisealaiseksenneTranslatiivifarisealaisekseen
TranslatiivifarisealaiseksensaMonikon translatiivifarisealaisiksi
Monikon translatiivifarisealaisikseniMonikon translatiivifarisealaisiksesi
Monikon translatiivifarisealaisiksemmeMonikon translatiivifarisealaisiksenne
Monikon translatiivifarisealaisikseenMonikon translatiivifarisealaisiksensa
Monikon instruktiivifarisealaisinAbessiivifarisealaisetta
AbessiivifarisealaisettaniAbessiivifarisealaisettasi
AbessiivifarisealaisettammeAbessiivifarisealaisettanne
AbessiivifarisealaisettaanAbessiivifarisealaisettansa
Monikon abessiivifarisealaisittaMonikon abessiivifarisealaisittani
Monikon abessiivifarisealaisittasiMonikon abessiivifarisealaisittamme
Monikon abessiivifarisealaisittanneMonikon abessiivifarisealaisittaan
Monikon abessiivifarisealaisittansaMonikon komitatiivifarisealaisine
Monikon komitatiivifarisealaisineniMonikon komitatiivifarisealaisinesi
Monikon komitatiivifarisealaisinemmeMonikon komitatiivifarisealaisinenne
Monikon komitatiivifarisealaisineenMonikon komitatiivifarisealaisinensa
KomparatiivifarisealaisempiSuperlatiivifarisealaisin
Monikon akkusatiivifarisealaisetMonikon akkusatiivifarisealaiseni
Monikon akkusatiivifarisealaisesiMonikon akkusatiivifarisealaisemme
Monikon akkusatiivifarisealaisenneMonikon akkusatiivifarisealaisensa
AkkusatiivifarisealaiseniAkkusatiivifarisealaisesi
AkkusatiivifarisealaisemmeAkkusatiivifarisealaisenne
Akkusatiivifarisealaisensa