Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | iltaset | Genetiivi | iltasen |
| Monikon genetiivi | iltasten | Monikon genetiivi | iltasien |
| Partitiivi | iltasta | Monikon partitiivi | iltasia |
| Inessiivi | iltasessa | Monikon inessiivi | iltasissa |
| Elatiivi | iltasesta | Monikon elatiivi | iltasista |
| Illatiivi | iltaseen | Monikon illatiivi | iltasiin |
| Adessiivi | iltasella | Monikon adessiivi | iltasilla |
| Ablatiivi | iltaselta | Monikon ablatiivi | iltasilta |
| Allatiivi | iltaselle | Monikon allatiivi | iltasille |
| Essiivi | iltasena | Monikon essiivi | iltasina |
| Translatiivi | iltaseksi | Monikon translatiivi | iltasiksi |
| Monikon instruktiivi | iltasin | Abessiivi | iltasetta |
| Monikon abessiivi | iltasitta | Monikon akkusatiivi | iltaset |