Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -isät | Monikko | -isäni |
| Monikko | -isäsi | Monikko | -isämme |
| Monikko | -isänne | Monikko | -isänsä |
| Genetiivi | -isän | Genetiivi | -isäni |
| Genetiivi | -isäsi | Genetiivi | -isämme |
| Genetiivi | -isänne | Genetiivi | -isänsä |
| Monikon genetiivi | -isien | Monikon genetiivi | -isieni |
| Monikon genetiivi | -isiesi | Monikon genetiivi | -isiemme |
| Monikon genetiivi | -isienne | Monikon genetiivi | -isiensä |
| Partitiivi | -isää | Partitiivi | -isääni |
| Partitiivi | -isääsi | Partitiivi | -isäämme |
| Partitiivi | -isäänne | Partitiivi | -isäänsä |
| Monikon partitiivi | -isiä | Monikon partitiivi | -isiäni |
| Monikon partitiivi | -isiäsi | Monikon partitiivi | -isiämme |
| Monikon partitiivi | -isiänne | Monikon partitiivi | -isiään |
| Monikon partitiivi | -isiänsä | Inessiivi | -isässä |
| Inessiivi | -isässäni | Inessiivi | -isässäsi |
| Inessiivi | -isässämme | Inessiivi | -isässänne |
| Inessiivi | -isässään | Inessiivi | -isässänsä |
| Monikon inessiivi | -isissä | Monikon inessiivi | -isissäni |
| Monikon inessiivi | -isissäsi | Monikon inessiivi | -isissämme |
| Monikon inessiivi | -isissänne | Monikon inessiivi | -isissään |
| Monikon inessiivi | -isissänsä | Elatiivi | -isästä |
| Elatiivi | -isästäni | Elatiivi | -isästäsi |
| Elatiivi | -isästämme | Elatiivi | -isästänne |
| Elatiivi | -isästään | Elatiivi | -isästänsä |
| Monikon elatiivi | -isistä | Monikon elatiivi | -isistäni |
| Monikon elatiivi | -isistäsi | Monikon elatiivi | -isistämme |
| Monikon elatiivi | -isistänne | Monikon elatiivi | -isistään |
| Monikon elatiivi | -isistänsä | Illatiivi | -isään |
| Illatiivi | -isääni | Illatiivi | -isääsi |
| Illatiivi | -isäämme | Illatiivi | -isäänne |
| Illatiivi | -isäänsä | Monikon illatiivi | -isiin |
| Monikon illatiivi | -isiini | Monikon illatiivi | -isiisi |
| Monikon illatiivi | -isiimme | Monikon illatiivi | -isiinne |
| Monikon illatiivi | -isiinsä | Adessiivi | -isällä |
| Adessiivi | -isälläni | Adessiivi | -isälläsi |
| Adessiivi | -isällämme | Adessiivi | -isällänne |
| Adessiivi | -isällään | Adessiivi | -isällänsä |
| Monikon adessiivi | -isillä | Monikon adessiivi | -isilläni |
| Monikon adessiivi | -isilläsi | Monikon adessiivi | -isillämme |
| Monikon adessiivi | -isillänne | Monikon adessiivi | -isillään |
| Monikon adessiivi | -isillänsä | Ablatiivi | -isältä |
| Ablatiivi | -isältäni | Ablatiivi | -isältäsi |
| Ablatiivi | -isältämme | Ablatiivi | -isältänne |
| Ablatiivi | -isältään | Ablatiivi | -isältänsä |
| Monikon ablatiivi | -isiltä | Monikon ablatiivi | -isiltäni |
| Monikon ablatiivi | -isiltäsi | Monikon ablatiivi | -isiltämme |
| Monikon ablatiivi | -isiltänne | Monikon ablatiivi | -isiltään |
| Monikon ablatiivi | -isiltänsä | Allatiivi | -isälle |
| Allatiivi | -isälleni | Allatiivi | -isällesi |
| Allatiivi | -isällemme | Allatiivi | -isällenne |
| Allatiivi | -isälleen | Allatiivi | -isällensä |
| Monikon allatiivi | -isille | Monikon allatiivi | -isilleni |
| Monikon allatiivi | -isillesi | Monikon allatiivi | -isillemme |
| Monikon allatiivi | -isillenne | Monikon allatiivi | -isilleen |
| Monikon allatiivi | -isillensä | Essiivi | -isänä |
| Essiivi | -isänäni | Essiivi | -isänäsi |
| Essiivi | -isänämme | Essiivi | -isänänne |
| Essiivi | -isänään | Essiivi | -isänänsä |
| Monikon essiivi | -isinä | Monikon essiivi | -isinäni |
| Monikon essiivi | -isinäsi | Monikon essiivi | -isinämme |
| Monikon essiivi | -isinänne | Monikon essiivi | -isinään |
| Monikon essiivi | -isinänsä | Translatiivi | -isäksi |
| Translatiivi | -isäkseni | Translatiivi | -isäksesi |
| Translatiivi | -isäksemme | Translatiivi | -isäksenne |
| Translatiivi | -isäkseen | Translatiivi | -isäksensä |
| Monikon translatiivi | -isiksi | Monikon translatiivi | -isikseni |
| Monikon translatiivi | -isiksesi | Monikon translatiivi | -isiksemme |
| Monikon translatiivi | -isiksenne | Monikon translatiivi | -isikseen |
| Monikon translatiivi | -isiksensä | Monikon instruktiivi | -isin |
| Abessiivi | -isättä | Abessiivi | -isättäni |
| Abessiivi | -isättäsi | Abessiivi | -isättämme |
| Abessiivi | -isättänne | Abessiivi | -isättään |
| Abessiivi | -isättänsä | Monikon abessiivi | -isittä |
| Monikon abessiivi | -isittäni | Monikon abessiivi | -isittäsi |
| Monikon abessiivi | -isittämme | Monikon abessiivi | -isittänne |
| Monikon abessiivi | -isittään | Monikon abessiivi | -isittänsä |
| Monikon komitatiivi | -isine | Monikon komitatiivi | -isineni |
| Monikon komitatiivi | -isinesi | Monikon komitatiivi | -isinemme |
| Monikon komitatiivi | -isinenne | Monikon komitatiivi | -isineen |
| Monikon komitatiivi | -isinensä | Monikon akkusatiivi | -isät |
| Monikon akkusatiivi | -isäni | Monikon akkusatiivi | -isäsi |
| Monikon akkusatiivi | -isämme | Monikon akkusatiivi | -isänne |
| Monikon akkusatiivi | -isänsä | Akkusatiivi | -isäni |
| Akkusatiivi | -isäsi | Akkusatiivi | -isämme |
| Akkusatiivi | -isänne | Akkusatiivi | -isänsä |