Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikko-isätMonikko-isäni
Monikko-isäsiMonikko-isämme
Monikko-isänneMonikko-isänsä
Genetiivi-isänGenetiivi-isäni
Genetiivi-isäsiGenetiivi-isämme
Genetiivi-isänneGenetiivi-isänsä
Monikon genetiivi-isienMonikon genetiivi-isieni
Monikon genetiivi-isiesiMonikon genetiivi-isiemme
Monikon genetiivi-isienneMonikon genetiivi-isiensä
Partitiivi-isääPartitiivi-isääni
Partitiivi-isääsiPartitiivi-isäämme
Partitiivi-isäännePartitiivi-isäänsä
Monikon partitiivi-isiäMonikon partitiivi-isiäni
Monikon partitiivi-isiäsiMonikon partitiivi-isiämme
Monikon partitiivi-isiänneMonikon partitiivi-isiään
Monikon partitiivi-isiänsäInessiivi-isässä
Inessiivi-isässäniInessiivi-isässäsi
Inessiivi-isässämmeInessiivi-isässänne
Inessiivi-isässäänInessiivi-isässänsä
Monikon inessiivi-isissäMonikon inessiivi-isissäni
Monikon inessiivi-isissäsiMonikon inessiivi-isissämme
Monikon inessiivi-isissänneMonikon inessiivi-isissään
Monikon inessiivi-isissänsäElatiivi-isästä
Elatiivi-isästäniElatiivi-isästäsi
Elatiivi-isästämmeElatiivi-isästänne
Elatiivi-isästäänElatiivi-isästänsä
Monikon elatiivi-isistäMonikon elatiivi-isistäni
Monikon elatiivi-isistäsiMonikon elatiivi-isistämme
Monikon elatiivi-isistänneMonikon elatiivi-isistään
Monikon elatiivi-isistänsäIllatiivi-isään
Illatiivi-isääniIllatiivi-isääsi
Illatiivi-isäämmeIllatiivi-isäänne
Illatiivi-isäänsäMonikon illatiivi-isiin
Monikon illatiivi-isiiniMonikon illatiivi-isiisi
Monikon illatiivi-isiimmeMonikon illatiivi-isiinne
Monikon illatiivi-isiinsäAdessiivi-isällä
Adessiivi-isälläniAdessiivi-isälläsi
Adessiivi-isällämmeAdessiivi-isällänne
Adessiivi-isälläänAdessiivi-isällänsä
Monikon adessiivi-isilläMonikon adessiivi-isilläni
Monikon adessiivi-isilläsiMonikon adessiivi-isillämme
Monikon adessiivi-isillänneMonikon adessiivi-isillään
Monikon adessiivi-isillänsäAblatiivi-isältä
Ablatiivi-isältäniAblatiivi-isältäsi
Ablatiivi-isältämmeAblatiivi-isältänne
Ablatiivi-isältäänAblatiivi-isältänsä
Monikon ablatiivi-isiltäMonikon ablatiivi-isiltäni
Monikon ablatiivi-isiltäsiMonikon ablatiivi-isiltämme
Monikon ablatiivi-isiltänneMonikon ablatiivi-isiltään
Monikon ablatiivi-isiltänsäAllatiivi-isälle
Allatiivi-isälleniAllatiivi-isällesi
Allatiivi-isällemmeAllatiivi-isällenne
Allatiivi-isälleenAllatiivi-isällensä
Monikon allatiivi-isilleMonikon allatiivi-isilleni
Monikon allatiivi-isillesiMonikon allatiivi-isillemme
Monikon allatiivi-isillenneMonikon allatiivi-isilleen
Monikon allatiivi-isillensäEssiivi-isänä
Essiivi-isänäniEssiivi-isänäsi
Essiivi-isänämmeEssiivi-isänänne
Essiivi-isänäänEssiivi-isänänsä
Monikon essiivi-isinäMonikon essiivi-isinäni
Monikon essiivi-isinäsiMonikon essiivi-isinämme
Monikon essiivi-isinänneMonikon essiivi-isinään
Monikon essiivi-isinänsäTranslatiivi-isäksi
Translatiivi-isäkseniTranslatiivi-isäksesi
Translatiivi-isäksemmeTranslatiivi-isäksenne
Translatiivi-isäkseenTranslatiivi-isäksensä
Monikon translatiivi-isiksiMonikon translatiivi-isikseni
Monikon translatiivi-isiksesiMonikon translatiivi-isiksemme
Monikon translatiivi-isiksenneMonikon translatiivi-isikseen
Monikon translatiivi-isiksensäMonikon instruktiivi-isin
Abessiivi-isättäAbessiivi-isättäni
Abessiivi-isättäsiAbessiivi-isättämme
Abessiivi-isättänneAbessiivi-isättään
Abessiivi-isättänsäMonikon abessiivi-isittä
Monikon abessiivi-isittäniMonikon abessiivi-isittäsi
Monikon abessiivi-isittämmeMonikon abessiivi-isittänne
Monikon abessiivi-isittäänMonikon abessiivi-isittänsä
Monikon komitatiivi-isineMonikon komitatiivi-isineni
Monikon komitatiivi-isinesiMonikon komitatiivi-isinemme
Monikon komitatiivi-isinenneMonikon komitatiivi-isineen
Monikon komitatiivi-isinensäMonikon akkusatiivi-isät
Monikon akkusatiivi-isäniMonikon akkusatiivi-isäsi
Monikon akkusatiivi-isämmeMonikon akkusatiivi-isänne
Monikon akkusatiivi-isänsäAkkusatiivi-isäni
Akkusatiivi-isäsiAkkusatiivi-isämme
Akkusatiivi-isänneAkkusatiivi-isänsä