Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ranskaêtre

Taivutusmuodot

Monikko-iötGenetiivi-iön
Monikon genetiivi-iöidenMonikon genetiivi-iöitten
Partitiivi-iötäMonikon partitiivi-iöitä
Inessiivi-iössäMonikon inessiivi-iöissä
Elatiivi-iöstäMonikon elatiivi-iöistä
Illatiivi-iöönMonikon illatiivi-iöihin
Adessiivi-iölläMonikon adessiivi-iöillä
Ablatiivi-iöltäMonikon ablatiivi-iöiltä
Allatiivi-iölleMonikon allatiivi-iöille
Essiivi-iönäMonikon essiivi-iöinä
Translatiivi-iöksiMonikon translatiivi-iöiksi
Monikon instruktiivi-iöinAbessiivi-iöttä
Monikon abessiivi-iöittäMonikon akkusatiivi-iöt