Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -isat | Monikko | -isani |
| Monikko | -isasi | Monikko | -isamme |
| Monikko | -isanne | Monikko | -isansa |
| Genetiivi | -isan | Genetiivi | -isani |
| Genetiivi | -isasi | Genetiivi | -isamme |
| Genetiivi | -isanne | Genetiivi | -isansa |
| Monikon genetiivi | -isien | Monikon genetiivi | -isieni |
| Monikon genetiivi | -isiesi | Monikon genetiivi | -isiemme |
| Monikon genetiivi | -isienne | Monikon genetiivi | -isiensa |
| Partitiivi | -isaa | Partitiivi | -isaani |
| Partitiivi | -isaasi | Partitiivi | -isaamme |
| Partitiivi | -isaanne | Partitiivi | -isaansa |
| Monikon partitiivi | -isia | Monikon partitiivi | -isiani |
| Monikon partitiivi | -isiasi | Monikon partitiivi | -isiamme |
| Monikon partitiivi | -isianne | Monikon partitiivi | -isiaan |
| Monikon partitiivi | -isiansa | Inessiivi | -isassa |
| Inessiivi | -isassani | Inessiivi | -isassasi |
| Inessiivi | -isassamme | Inessiivi | -isassanne |
| Inessiivi | -isassaan | Inessiivi | -isassansa |
| Monikon inessiivi | -isissa | Monikon inessiivi | -isissani |
| Monikon inessiivi | -isissasi | Monikon inessiivi | -isissamme |
| Monikon inessiivi | -isissanne | Monikon inessiivi | -isissaan |
| Monikon inessiivi | -isissansa | Elatiivi | -isasta |
| Elatiivi | -isastani | Elatiivi | -isastasi |
| Elatiivi | -isastamme | Elatiivi | -isastanne |
| Elatiivi | -isastaan | Elatiivi | -isastansa |
| Monikon elatiivi | -isista | Monikon elatiivi | -isistani |
| Monikon elatiivi | -isistasi | Monikon elatiivi | -isistamme |
| Monikon elatiivi | -isistanne | Monikon elatiivi | -isistaan |
| Monikon elatiivi | -isistansa | Illatiivi | -isaan |
| Illatiivi | -isaani | Illatiivi | -isaasi |
| Illatiivi | -isaamme | Illatiivi | -isaanne |
| Illatiivi | -isaansa | Monikon illatiivi | -isiin |
| Monikon illatiivi | -isiini | Monikon illatiivi | -isiisi |
| Monikon illatiivi | -isiimme | Monikon illatiivi | -isiinne |
| Monikon illatiivi | -isiinsa | Adessiivi | -isalla |
| Adessiivi | -isallani | Adessiivi | -isallasi |
| Adessiivi | -isallamme | Adessiivi | -isallanne |
| Adessiivi | -isallaan | Adessiivi | -isallansa |
| Monikon adessiivi | -isilla | Monikon adessiivi | -isillani |
| Monikon adessiivi | -isillasi | Monikon adessiivi | -isillamme |
| Monikon adessiivi | -isillanne | Monikon adessiivi | -isillaan |
| Monikon adessiivi | -isillansa | Ablatiivi | -isalta |
| Ablatiivi | -isaltani | Ablatiivi | -isaltasi |
| Ablatiivi | -isaltamme | Ablatiivi | -isaltanne |
| Ablatiivi | -isaltaan | Ablatiivi | -isaltansa |
| Monikon ablatiivi | -isilta | Monikon ablatiivi | -isiltani |
| Monikon ablatiivi | -isiltasi | Monikon ablatiivi | -isiltamme |
| Monikon ablatiivi | -isiltanne | Monikon ablatiivi | -isiltaan |
| Monikon ablatiivi | -isiltansa | Allatiivi | -isalle |
| Allatiivi | -isalleni | Allatiivi | -isallesi |
| Allatiivi | -isallemme | Allatiivi | -isallenne |
| Allatiivi | -isalleen | Allatiivi | -isallensa |
| Monikon allatiivi | -isille | Monikon allatiivi | -isilleni |
| Monikon allatiivi | -isillesi | Monikon allatiivi | -isillemme |
| Monikon allatiivi | -isillenne | Monikon allatiivi | -isilleen |
| Monikon allatiivi | -isillensa | Essiivi | -isana |
| Essiivi | -isanani | Essiivi | -isanasi |
| Essiivi | -isanamme | Essiivi | -isananne |
| Essiivi | -isanaan | Essiivi | -isanansa |
| Monikon essiivi | -isina | Monikon essiivi | -isinani |
| Monikon essiivi | -isinasi | Monikon essiivi | -isinamme |
| Monikon essiivi | -isinanne | Monikon essiivi | -isinaan |
| Monikon essiivi | -isinansa | Translatiivi | -isaksi |
| Translatiivi | -isakseni | Translatiivi | -isaksesi |
| Translatiivi | -isaksemme | Translatiivi | -isaksenne |
| Translatiivi | -isakseen | Translatiivi | -isaksensa |
| Monikon translatiivi | -isiksi | Monikon translatiivi | -isikseni |
| Monikon translatiivi | -isiksesi | Monikon translatiivi | -isiksemme |
| Monikon translatiivi | -isiksenne | Monikon translatiivi | -isikseen |
| Monikon translatiivi | -isiksensa | Monikon instruktiivi | -isin |
| Abessiivi | -isatta | Abessiivi | -isattani |
| Abessiivi | -isattasi | Abessiivi | -isattamme |
| Abessiivi | -isattanne | Abessiivi | -isattaan |
| Abessiivi | -isattansa | Monikon abessiivi | -isitta |
| Monikon abessiivi | -isittani | Monikon abessiivi | -isittasi |
| Monikon abessiivi | -isittamme | Monikon abessiivi | -isittanne |
| Monikon abessiivi | -isittaan | Monikon abessiivi | -isittansa |
| Monikon komitatiivi | -isine | Monikon komitatiivi | -isineni |
| Monikon komitatiivi | -isinesi | Monikon komitatiivi | -isinemme |
| Monikon komitatiivi | -isinenne | Monikon komitatiivi | -isineen |
| Monikon komitatiivi | -isinensa | Monikon akkusatiivi | -isat |
| Monikon akkusatiivi | -isani | Monikon akkusatiivi | -isasi |
| Monikon akkusatiivi | -isamme | Monikon akkusatiivi | -isanne |
| Monikon akkusatiivi | -isansa | Akkusatiivi | -isani |
| Akkusatiivi | -isasi | Akkusatiivi | -isamme |
| Akkusatiivi | -isanne | Akkusatiivi | -isansa |