Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstahraudunYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenstahraudut
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenstahrautuuMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenstahraudumme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenstahraudutteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenstahrautuvat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitahrauduinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektitahrauduit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitahrautuiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektitahrauduimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektitahrauduitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektitahrautuivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstahrautuisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenstahrautuisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenstahrautuisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenstahrautuisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenstahrautuisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenstahrautuisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenstahrauduYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenstahrautukoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenstahrautukaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenstahrautukaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenstahrautukootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstahrautunen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenstahrautunetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenstahrautunee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenstahrautunemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenstahrautunette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenstahrautunevat

Luokat