Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | tahraudun | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | tahraudut |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | tahrautuu | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | tahraudumme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | tahraudutte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | tahrautuvat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahrauduin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahrauduit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | tahrautui | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahrauduimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahrauduitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | tahrautuivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | tahrautuisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | tahrautuisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | tahrautuisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | tahrautuisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | tahrautuisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | tahrautuisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | tahraudu | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | tahrautukoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | tahrautukaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | tahrautukaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | tahrautukoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | tahrautunen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | tahrautunet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | tahrautunee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | tahrautunemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | tahrautunette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | tahrautunevat |