Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | tahkoudun | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | tahkoudut |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | tahkoutuu | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | tahkoudumme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | tahkoudutte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | tahkoutuvat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahkouduin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahkouduit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | tahkoutui | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahkouduimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | tahkouduitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | tahkoutuivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | tahkoutuisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | tahkoutuisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | tahkoutuisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | tahkoutuisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | tahkoutuisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | tahkoutuisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | tahkoudu | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | tahkoutukoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | tahkoutukaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | tahkoutukaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | tahkoutukoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | tahkoutunen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | tahkoutunet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | tahkoutunee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | tahkoutunemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | tahkoutunette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | tahkoutunevat |