Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -kat | Genetiivi | -kan |
| Monikon genetiivi | -koiden | Monikon genetiivi | -koitten |
| Monikon genetiivi | -kkojen | Partitiivi | -kkaa |
| Monikon partitiivi | -koita | Monikon partitiivi | -kkoja |
| Inessiivi | -kassa | Monikon inessiivi | -koissa |
| Elatiivi | -kasta | Monikon elatiivi | -koista |
| Illatiivi | -kkaan | Monikon illatiivi | -koihin |
| Monikon illatiivi | -kkoihin | Adessiivi | -kalla |
| Monikon adessiivi | -koilla | Ablatiivi | -kalta |
| Monikon ablatiivi | -koilta | Allatiivi | -kalle |
| Monikon allatiivi | -koille | Essiivi | -kkana |
| Monikon essiivi | -kkoina | Translatiivi | -kaksi |
| Monikon translatiivi | -koiksi | Monikon instruktiivi | -koin |
| Abessiivi | -katta | Monikon abessiivi | -koitta |
| Monikon akkusatiivi | -kat |