Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Monikko-kkaatMonikko-kkaani
Monikko-kkaasiMonikko-kkaamme
Monikko-kkaanneMonikko-kkaansa
Genetiivi-kkaanGenetiivi-kkaani
Genetiivi-kkaasiGenetiivi-kkaamme
Genetiivi-kkaanneGenetiivi-kkaansa
Monikon genetiivi-kkaidenMonikon genetiivi-kkaitten
Monikon genetiivi-kkaideniMonikon genetiivi-kkaitteni
Monikon genetiivi-kkaidesiMonikon genetiivi-kkaittesi
Monikon genetiivi-kkaidemmeMonikon genetiivi-kkaittemme
Monikon genetiivi-kkaidenneMonikon genetiivi-kkaittenne
Monikon genetiivi-kkaidensaMonikon genetiivi-kkaittensa
Partitiivi-kastaPartitiivi-kastani
Partitiivi-kastasiPartitiivi-kastamme
Partitiivi-kastannePartitiivi-kastaan
Partitiivi-kastansaMonikon partitiivi-kkaita
Monikon partitiivi-kkaitaniMonikon partitiivi-kkaitasi
Monikon partitiivi-kkaitammeMonikon partitiivi-kkaitanne
Monikon partitiivi-kkaitaanMonikon partitiivi-kkaitansa
Inessiivi-kkaassaInessiivi-kkaassani
Inessiivi-kkaassasiInessiivi-kkaassamme
Inessiivi-kkaassanneInessiivi-kkaassaan
Inessiivi-kkaassansaMonikon inessiivi-kkaissa
Monikon inessiivi-kkaissaniMonikon inessiivi-kkaissasi
Monikon inessiivi-kkaissammeMonikon inessiivi-kkaissanne
Monikon inessiivi-kkaissaanMonikon inessiivi-kkaissansa
Elatiivi-kkaastaElatiivi-kkaastani
Elatiivi-kkaastasiElatiivi-kkaastamme
Elatiivi-kkaastanneElatiivi-kkaastaan
Elatiivi-kkaastansaMonikon elatiivi-kkaista
Monikon elatiivi-kkaistaniMonikon elatiivi-kkaistasi
Monikon elatiivi-kkaistammeMonikon elatiivi-kkaistanne
Monikon elatiivi-kkaistaanMonikon elatiivi-kkaistansa
Illatiivi-kkaaseenIllatiivi-kkaaseeni
Illatiivi-kkaaseesiIllatiivi-kkaaseemme
Illatiivi-kkaaseenneIllatiivi-kkaaseensa
Monikon illatiivi-kkaisiinMonikon illatiivi-kkaisiini
Monikon illatiivi-kkaisiisiMonikon illatiivi-kkaisiimme
Monikon illatiivi-kkaisiinneMonikon illatiivi-kkaisiinsa
Adessiivi-kkaallaAdessiivi-kkaallani
Adessiivi-kkaallasiAdessiivi-kkaallamme
Adessiivi-kkaallanneAdessiivi-kkaallaan
Adessiivi-kkaallansaMonikon adessiivi-kkailla
Monikon adessiivi-kkaillaniMonikon adessiivi-kkaillasi
Monikon adessiivi-kkaillammeMonikon adessiivi-kkaillanne
Monikon adessiivi-kkaillaanMonikon adessiivi-kkaillansa
Ablatiivi-kkaaltaAblatiivi-kkaaltani
Ablatiivi-kkaaltasiAblatiivi-kkaaltamme
Ablatiivi-kkaaltanneAblatiivi-kkaaltaan
Ablatiivi-kkaaltansaMonikon ablatiivi-kkailta
Monikon ablatiivi-kkailtaniMonikon ablatiivi-kkailtasi
Monikon ablatiivi-kkailtammeMonikon ablatiivi-kkailtanne
Monikon ablatiivi-kkailtaanMonikon ablatiivi-kkailtansa
Allatiivi-kkaalleAllatiivi-kkaalleni
Allatiivi-kkaallesiAllatiivi-kkaallemme
Allatiivi-kkaallenneAllatiivi-kkaalleen
Allatiivi-kkaallensaMonikon allatiivi-kkaille
Monikon allatiivi-kkailleniMonikon allatiivi-kkaillesi
Monikon allatiivi-kkaillemmeMonikon allatiivi-kkaillenne
Monikon allatiivi-kkailleenMonikon allatiivi-kkaillensa
Essiivi-kkaanaEssiivi-kkaanani
Essiivi-kkaanasiEssiivi-kkaanamme
Essiivi-kkaananneEssiivi-kkaanaan
Essiivi-kkaanansaMonikon essiivi-kkaina
Monikon essiivi-kkainaniMonikon essiivi-kkainasi
Monikon essiivi-kkainammeMonikon essiivi-kkainanne
Monikon essiivi-kkainaanMonikon essiivi-kkainansa
Translatiivi-kkaaksiTranslatiivi-kkaakseni
Translatiivi-kkaaksesiTranslatiivi-kkaaksemme
Translatiivi-kkaaksenneTranslatiivi-kkaakseen
Translatiivi-kkaaksensaMonikon translatiivi-kkaiksi
Monikon translatiivi-kkaikseniMonikon translatiivi-kkaiksesi
Monikon translatiivi-kkaiksemmeMonikon translatiivi-kkaiksenne
Monikon translatiivi-kkaikseenMonikon translatiivi-kkaiksensa
Monikon instruktiivi-kkainAbessiivi-kkaatta
Abessiivi-kkaattaniAbessiivi-kkaattasi
Abessiivi-kkaattammeAbessiivi-kkaattanne
Abessiivi-kkaattaanAbessiivi-kkaattansa
Monikon abessiivi-kkaittaMonikon abessiivi-kkaittani
Monikon abessiivi-kkaittasiMonikon abessiivi-kkaittamme
Monikon abessiivi-kkaittanneMonikon abessiivi-kkaittaan
Monikon abessiivi-kkaittansaMonikon komitatiivi-kkaine
Monikon komitatiivi-kkaineniMonikon komitatiivi-kkainesi
Monikon komitatiivi-kkainemmeMonikon komitatiivi-kkainenne
Monikon komitatiivi-kkaineenMonikon komitatiivi-kkainensa
Monikon akkusatiivi-kkaatMonikon akkusatiivi-kkaani
Monikon akkusatiivi-kkaasiMonikon akkusatiivi-kkaamme
Monikon akkusatiivi-kkaanneMonikon akkusatiivi-kkaansa
Akkusatiivi-kkaaniAkkusatiivi-kkaasi
Akkusatiivi-kkaammeAkkusatiivi-kkaanne
Akkusatiivi-kkaansa