Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -kkaat | Monikko | -kkaani |
| Monikko | -kkaasi | Monikko | -kkaamme |
| Monikko | -kkaanne | Monikko | -kkaansa |
| Genetiivi | -kkaan | Genetiivi | -kkaani |
| Genetiivi | -kkaasi | Genetiivi | -kkaamme |
| Genetiivi | -kkaanne | Genetiivi | -kkaansa |
| Monikon genetiivi | -kkaiden | Monikon genetiivi | -kkaitten |
| Monikon genetiivi | -kkaideni | Monikon genetiivi | -kkaitteni |
| Monikon genetiivi | -kkaidesi | Monikon genetiivi | -kkaittesi |
| Monikon genetiivi | -kkaidemme | Monikon genetiivi | -kkaittemme |
| Monikon genetiivi | -kkaidenne | Monikon genetiivi | -kkaittenne |
| Monikon genetiivi | -kkaidensa | Monikon genetiivi | -kkaittensa |
| Partitiivi | -kasta | Partitiivi | -kastani |
| Partitiivi | -kastasi | Partitiivi | -kastamme |
| Partitiivi | -kastanne | Partitiivi | -kastaan |
| Partitiivi | -kastansa | Monikon partitiivi | -kkaita |
| Monikon partitiivi | -kkaitani | Monikon partitiivi | -kkaitasi |
| Monikon partitiivi | -kkaitamme | Monikon partitiivi | -kkaitanne |
| Monikon partitiivi | -kkaitaan | Monikon partitiivi | -kkaitansa |
| Inessiivi | -kkaassa | Inessiivi | -kkaassani |
| Inessiivi | -kkaassasi | Inessiivi | -kkaassamme |
| Inessiivi | -kkaassanne | Inessiivi | -kkaassaan |
| Inessiivi | -kkaassansa | Monikon inessiivi | -kkaissa |
| Monikon inessiivi | -kkaissani | Monikon inessiivi | -kkaissasi |
| Monikon inessiivi | -kkaissamme | Monikon inessiivi | -kkaissanne |
| Monikon inessiivi | -kkaissaan | Monikon inessiivi | -kkaissansa |
| Elatiivi | -kkaasta | Elatiivi | -kkaastani |
| Elatiivi | -kkaastasi | Elatiivi | -kkaastamme |
| Elatiivi | -kkaastanne | Elatiivi | -kkaastaan |
| Elatiivi | -kkaastansa | Monikon elatiivi | -kkaista |
| Monikon elatiivi | -kkaistani | Monikon elatiivi | -kkaistasi |
| Monikon elatiivi | -kkaistamme | Monikon elatiivi | -kkaistanne |
| Monikon elatiivi | -kkaistaan | Monikon elatiivi | -kkaistansa |
| Illatiivi | -kkaaseen | Illatiivi | -kkaaseeni |
| Illatiivi | -kkaaseesi | Illatiivi | -kkaaseemme |
| Illatiivi | -kkaaseenne | Illatiivi | -kkaaseensa |
| Monikon illatiivi | -kkaisiin | Monikon illatiivi | -kkaisiini |
| Monikon illatiivi | -kkaisiisi | Monikon illatiivi | -kkaisiimme |
| Monikon illatiivi | -kkaisiinne | Monikon illatiivi | -kkaisiinsa |
| Adessiivi | -kkaalla | Adessiivi | -kkaallani |
| Adessiivi | -kkaallasi | Adessiivi | -kkaallamme |
| Adessiivi | -kkaallanne | Adessiivi | -kkaallaan |
| Adessiivi | -kkaallansa | Monikon adessiivi | -kkailla |
| Monikon adessiivi | -kkaillani | Monikon adessiivi | -kkaillasi |
| Monikon adessiivi | -kkaillamme | Monikon adessiivi | -kkaillanne |
| Monikon adessiivi | -kkaillaan | Monikon adessiivi | -kkaillansa |
| Ablatiivi | -kkaalta | Ablatiivi | -kkaaltani |
| Ablatiivi | -kkaaltasi | Ablatiivi | -kkaaltamme |
| Ablatiivi | -kkaaltanne | Ablatiivi | -kkaaltaan |
| Ablatiivi | -kkaaltansa | Monikon ablatiivi | -kkailta |
| Monikon ablatiivi | -kkailtani | Monikon ablatiivi | -kkailtasi |
| Monikon ablatiivi | -kkailtamme | Monikon ablatiivi | -kkailtanne |
| Monikon ablatiivi | -kkailtaan | Monikon ablatiivi | -kkailtansa |
| Allatiivi | -kkaalle | Allatiivi | -kkaalleni |
| Allatiivi | -kkaallesi | Allatiivi | -kkaallemme |
| Allatiivi | -kkaallenne | Allatiivi | -kkaalleen |
| Allatiivi | -kkaallensa | Monikon allatiivi | -kkaille |
| Monikon allatiivi | -kkailleni | Monikon allatiivi | -kkaillesi |
| Monikon allatiivi | -kkaillemme | Monikon allatiivi | -kkaillenne |
| Monikon allatiivi | -kkailleen | Monikon allatiivi | -kkaillensa |
| Essiivi | -kkaana | Essiivi | -kkaanani |
| Essiivi | -kkaanasi | Essiivi | -kkaanamme |
| Essiivi | -kkaananne | Essiivi | -kkaanaan |
| Essiivi | -kkaanansa | Monikon essiivi | -kkaina |
| Monikon essiivi | -kkainani | Monikon essiivi | -kkainasi |
| Monikon essiivi | -kkainamme | Monikon essiivi | -kkainanne |
| Monikon essiivi | -kkainaan | Monikon essiivi | -kkainansa |
| Translatiivi | -kkaaksi | Translatiivi | -kkaakseni |
| Translatiivi | -kkaaksesi | Translatiivi | -kkaaksemme |
| Translatiivi | -kkaaksenne | Translatiivi | -kkaakseen |
| Translatiivi | -kkaaksensa | Monikon translatiivi | -kkaiksi |
| Monikon translatiivi | -kkaikseni | Monikon translatiivi | -kkaiksesi |
| Monikon translatiivi | -kkaiksemme | Monikon translatiivi | -kkaiksenne |
| Monikon translatiivi | -kkaikseen | Monikon translatiivi | -kkaiksensa |
| Monikon instruktiivi | -kkain | Abessiivi | -kkaatta |
| Abessiivi | -kkaattani | Abessiivi | -kkaattasi |
| Abessiivi | -kkaattamme | Abessiivi | -kkaattanne |
| Abessiivi | -kkaattaan | Abessiivi | -kkaattansa |
| Monikon abessiivi | -kkaitta | Monikon abessiivi | -kkaittani |
| Monikon abessiivi | -kkaittasi | Monikon abessiivi | -kkaittamme |
| Monikon abessiivi | -kkaittanne | Monikon abessiivi | -kkaittaan |
| Monikon abessiivi | -kkaittansa | Monikon komitatiivi | -kkaine |
| Monikon komitatiivi | -kkaineni | Monikon komitatiivi | -kkainesi |
| Monikon komitatiivi | -kkainemme | Monikon komitatiivi | -kkainenne |
| Monikon komitatiivi | -kkaineen | Monikon komitatiivi | -kkainensa |
| Monikon akkusatiivi | -kkaat | Monikon akkusatiivi | -kkaani |
| Monikon akkusatiivi | -kkaasi | Monikon akkusatiivi | -kkaamme |
| Monikon akkusatiivi | -kkaanne | Monikon akkusatiivi | -kkaansa |
| Akkusatiivi | -kkaani | Akkusatiivi | -kkaasi |
| Akkusatiivi | -kkaamme | Akkusatiivi | -kkaanne |
| Akkusatiivi | -kkaansa |