Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
itseneuvova
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Tarkoititko
ohjaava
?
Samankaltaisia sanoja
itsenäisyyspäivä
itsenäisyyssota
itsenäisyystaistelu
itsenäisyyttä kannattava
itseohjaavampi
itseohjaavan
itseohjaavin
itseohjaavuus
Taivutusmuodot
Monikko
itseohjaavat
Monikko
itseohjaavani
Monikko
itseohjaavasi
Monikko
itseohjaavamme
Monikko
itseohjaavanne
Monikko
itseohjaavansa
Genetiivi
itseohjaavan
Genetiivi
itseohjaavani
Genetiivi
itseohjaavasi
Genetiivi
itseohjaavamme
Genetiivi
itseohjaavanne
Genetiivi
itseohjaavansa
Monikon genetiivi
itseohjaavien
Monikon genetiivi
itseohjaavieni
Monikon genetiivi
itseohjaaviesi
Monikon genetiivi
itseohjaaviemme
Monikon genetiivi
itseohjaavienne
Monikon genetiivi
itseohjaaviensa
Partitiivi
itseohjaavaa
Partitiivi
itseohjaavaani
Partitiivi
itseohjaavaasi
Partitiivi
itseohjaavaamme
Partitiivi
itseohjaavaanne
Partitiivi
itseohjaavaansa
Monikon partitiivi
itseohjaavia
Monikon partitiivi
itseohjaaviani
Monikon partitiivi
itseohjaaviasi
Monikon partitiivi
itseohjaaviamme
Monikon partitiivi
itseohjaavianne
Monikon partitiivi
itseohjaaviaan
Monikon partitiivi
itseohjaaviansa
Inessiivi
itseohjaavassa
Inessiivi
itseohjaavassani
Inessiivi
itseohjaavassasi
Inessiivi
itseohjaavassamme
Inessiivi
itseohjaavassanne
Inessiivi
itseohjaavassaan
Inessiivi
itseohjaavassansa
Monikon inessiivi
itseohjaavissa
Monikon inessiivi
itseohjaavissani
Monikon inessiivi
itseohjaavissasi
Monikon inessiivi
itseohjaavissamme
Monikon inessiivi
itseohjaavissanne
Monikon inessiivi
itseohjaavissaan
Monikon inessiivi
itseohjaavissansa
Elatiivi
itseohjaavasta
Elatiivi
itseohjaavastani
Elatiivi
itseohjaavastasi
Elatiivi
itseohjaavastamme
Elatiivi
itseohjaavastanne
Elatiivi
itseohjaavastaan
Elatiivi
itseohjaavastansa
Monikon elatiivi
itseohjaavista
Monikon elatiivi
itseohjaavistani
Monikon elatiivi
itseohjaavistasi
Monikon elatiivi
itseohjaavistamme
Monikon elatiivi
itseohjaavistanne
Monikon elatiivi
itseohjaavistaan
Monikon elatiivi
itseohjaavistansa
Illatiivi
itseohjaavaan
Illatiivi
itseohjaavaani
Illatiivi
itseohjaavaasi
Illatiivi
itseohjaavaamme
Illatiivi
itseohjaavaanne
Illatiivi
itseohjaavaansa
Monikon illatiivi
itseohjaaviin
Monikon illatiivi
itseohjaaviini
Monikon illatiivi
itseohjaaviisi
Monikon illatiivi
itseohjaaviimme
Monikon illatiivi
itseohjaaviinne
Monikon illatiivi
itseohjaaviinsa
Adessiivi
itseohjaavalla
Adessiivi
itseohjaavallani
Adessiivi
itseohjaavallasi
Adessiivi
itseohjaavallamme
Adessiivi
itseohjaavallanne
Adessiivi
itseohjaavallaan
Adessiivi
itseohjaavallansa
Monikon adessiivi
itseohjaavilla
Monikon adessiivi
itseohjaavillani
Monikon adessiivi
itseohjaavillasi
Monikon adessiivi
itseohjaavillamme
Monikon adessiivi
itseohjaavillanne
Monikon adessiivi
itseohjaavillaan
Monikon adessiivi
itseohjaavillansa
Ablatiivi
itseohjaavalta
Ablatiivi
itseohjaavaltani
Ablatiivi
itseohjaavaltasi
Ablatiivi
itseohjaavaltamme
Ablatiivi
itseohjaavaltanne
Ablatiivi
itseohjaavaltaan
Ablatiivi
itseohjaavaltansa
Monikon ablatiivi
itseohjaavilta
Monikon ablatiivi
itseohjaaviltani
Monikon ablatiivi
itseohjaaviltasi
Monikon ablatiivi
itseohjaaviltamme
Monikon ablatiivi
itseohjaaviltanne
Monikon ablatiivi
itseohjaaviltaan
Monikon ablatiivi
itseohjaaviltansa
Allatiivi
itseohjaavalle
Allatiivi
itseohjaavalleni
Allatiivi
itseohjaavallesi
Allatiivi
itseohjaavallemme
Allatiivi
itseohjaavallenne
Allatiivi
itseohjaavalleen
Allatiivi
itseohjaavallensa
Monikon allatiivi
itseohjaaville
Monikon allatiivi
itseohjaavilleni
Monikon allatiivi
itseohjaavillesi
Monikon allatiivi
itseohjaavillemme
Monikon allatiivi
itseohjaavillenne
Monikon allatiivi
itseohjaavilleen
Monikon allatiivi
itseohjaavillensa
Essiivi
itseohjaavana
Essiivi
itseohjaavanani
Essiivi
itseohjaavanasi
Essiivi
itseohjaavanamme
Essiivi
itseohjaavananne
Essiivi
itseohjaavanaan
Essiivi
itseohjaavanansa
Monikon essiivi
itseohjaavina
Monikon essiivi
itseohjaavinani
Monikon essiivi
itseohjaavinasi
Monikon essiivi
itseohjaavinamme
Monikon essiivi
itseohjaavinanne
Monikon essiivi
itseohjaavinaan
Monikon essiivi
itseohjaavinansa
Translatiivi
itseohjaavaksi
Translatiivi
itseohjaavakseni
Translatiivi
itseohjaavaksesi
Translatiivi
itseohjaavaksemme
Translatiivi
itseohjaavaksenne
Translatiivi
itseohjaavakseen
Translatiivi
itseohjaavaksensa
Monikon translatiivi
itseohjaaviksi
Monikon translatiivi
itseohjaavikseni
Monikon translatiivi
itseohjaaviksesi
Monikon translatiivi
itseohjaaviksemme
Monikon translatiivi
itseohjaaviksenne
Monikon translatiivi
itseohjaavikseen
Monikon translatiivi
itseohjaaviksensa
Monikon instruktiivi
itseohjaavin
Abessiivi
itseohjaavatta
Abessiivi
itseohjaavattani
Abessiivi
itseohjaavattasi
Abessiivi
itseohjaavattamme
Abessiivi
itseohjaavattanne
Abessiivi
itseohjaavattaan
Abessiivi
itseohjaavattansa
Monikon abessiivi
itseohjaavitta
Monikon abessiivi
itseohjaavittani
Monikon abessiivi
itseohjaavittasi
Monikon abessiivi
itseohjaavittamme
Monikon abessiivi
itseohjaavittanne
Monikon abessiivi
itseohjaavittaan
Monikon abessiivi
itseohjaavittansa
Monikon komitatiivi
itseohjaavine
Monikon komitatiivi
itseohjaavineni
Monikon komitatiivi
itseohjaavinesi
Monikon komitatiivi
itseohjaavinemme
Monikon komitatiivi
itseohjaavinenne
Monikon komitatiivi
itseohjaavineen
Monikon komitatiivi
itseohjaavinensa
Komparatiivi
itseohjaavampi
Superlatiivi
itseohjaavin
Monikon akkusatiivi
itseohjaavat
Monikon akkusatiivi
itseohjaavani
Monikon akkusatiivi
itseohjaavasi
Monikon akkusatiivi
itseohjaavamme
Monikon akkusatiivi
itseohjaavanne
Monikon akkusatiivi
itseohjaavansa
Akkusatiivi
itseohjaavani
Akkusatiivi
itseohjaavasi
Akkusatiivi
itseohjaavamme
Akkusatiivi
itseohjaavanne
Akkusatiivi
itseohjaavansa
Luokat
Adjektiivit