Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
itseohjaava
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
self-guiding
Taivutusmuodot
Monikko
itseneuvovat
Monikko
itseneuvovani
Monikko
itseneuvovasi
Monikko
itseneuvovamme
Monikko
itseneuvovanne
Monikko
itseneuvovansa
Genetiivi
itseneuvovan
Genetiivi
itseneuvovani
Genetiivi
itseneuvovasi
Genetiivi
itseneuvovamme
Genetiivi
itseneuvovanne
Genetiivi
itseneuvovansa
Monikon genetiivi
itseneuvovien
Monikon genetiivi
itseneuvovieni
Monikon genetiivi
itseneuvoviesi
Monikon genetiivi
itseneuvoviemme
Monikon genetiivi
itseneuvovienne
Monikon genetiivi
itseneuvoviensa
Partitiivi
itseneuvovaa
Partitiivi
itseneuvovaani
Partitiivi
itseneuvovaasi
Partitiivi
itseneuvovaamme
Partitiivi
itseneuvovaanne
Partitiivi
itseneuvovaansa
Monikon partitiivi
itseneuvovia
Monikon partitiivi
itseneuvoviani
Monikon partitiivi
itseneuvoviasi
Monikon partitiivi
itseneuvoviamme
Monikon partitiivi
itseneuvovianne
Monikon partitiivi
itseneuvoviaan
Monikon partitiivi
itseneuvoviansa
Inessiivi
itseneuvovassa
Inessiivi
itseneuvovassani
Inessiivi
itseneuvovassasi
Inessiivi
itseneuvovassamme
Inessiivi
itseneuvovassanne
Inessiivi
itseneuvovassaan
Inessiivi
itseneuvovassansa
Monikon inessiivi
itseneuvovissa
Monikon inessiivi
itseneuvovissani
Monikon inessiivi
itseneuvovissasi
Monikon inessiivi
itseneuvovissamme
Monikon inessiivi
itseneuvovissanne
Monikon inessiivi
itseneuvovissaan
Monikon inessiivi
itseneuvovissansa
Elatiivi
itseneuvovasta
Elatiivi
itseneuvovastani
Elatiivi
itseneuvovastasi
Elatiivi
itseneuvovastamme
Elatiivi
itseneuvovastanne
Elatiivi
itseneuvovastaan
Elatiivi
itseneuvovastansa
Monikon elatiivi
itseneuvovista
Monikon elatiivi
itseneuvovistani
Monikon elatiivi
itseneuvovistasi
Monikon elatiivi
itseneuvovistamme
Monikon elatiivi
itseneuvovistanne
Monikon elatiivi
itseneuvovistaan
Monikon elatiivi
itseneuvovistansa
Illatiivi
itseneuvovaan
Illatiivi
itseneuvovaani
Illatiivi
itseneuvovaasi
Illatiivi
itseneuvovaamme
Illatiivi
itseneuvovaanne
Illatiivi
itseneuvovaansa
Monikon illatiivi
itseneuvoviin
Monikon illatiivi
itseneuvoviini
Monikon illatiivi
itseneuvoviisi
Monikon illatiivi
itseneuvoviimme
Monikon illatiivi
itseneuvoviinne
Monikon illatiivi
itseneuvoviinsa
Adessiivi
itseneuvovalla
Adessiivi
itseneuvovallani
Adessiivi
itseneuvovallasi
Adessiivi
itseneuvovallamme
Adessiivi
itseneuvovallanne
Adessiivi
itseneuvovallaan
Adessiivi
itseneuvovallansa
Monikon adessiivi
itseneuvovilla
Monikon adessiivi
itseneuvovillani
Monikon adessiivi
itseneuvovillasi
Monikon adessiivi
itseneuvovillamme
Monikon adessiivi
itseneuvovillanne
Monikon adessiivi
itseneuvovillaan
Monikon adessiivi
itseneuvovillansa
Ablatiivi
itseneuvovalta
Ablatiivi
itseneuvovaltani
Ablatiivi
itseneuvovaltasi
Ablatiivi
itseneuvovaltamme
Ablatiivi
itseneuvovaltanne
Ablatiivi
itseneuvovaltaan
Ablatiivi
itseneuvovaltansa
Monikon ablatiivi
itseneuvovilta
Monikon ablatiivi
itseneuvoviltani
Monikon ablatiivi
itseneuvoviltasi
Monikon ablatiivi
itseneuvoviltamme
Monikon ablatiivi
itseneuvoviltanne
Monikon ablatiivi
itseneuvoviltaan
Monikon ablatiivi
itseneuvoviltansa
Allatiivi
itseneuvovalle
Allatiivi
itseneuvovalleni
Allatiivi
itseneuvovallesi
Allatiivi
itseneuvovallemme
Allatiivi
itseneuvovallenne
Allatiivi
itseneuvovalleen
Allatiivi
itseneuvovallensa
Monikon allatiivi
itseneuvoville
Monikon allatiivi
itseneuvovilleni
Monikon allatiivi
itseneuvovillesi
Monikon allatiivi
itseneuvovillemme
Monikon allatiivi
itseneuvovillenne
Monikon allatiivi
itseneuvovilleen
Monikon allatiivi
itseneuvovillensa
Essiivi
itseneuvovana
Essiivi
itseneuvovanani
Essiivi
itseneuvovanasi
Essiivi
itseneuvovanamme
Essiivi
itseneuvovananne
Essiivi
itseneuvovanaan
Essiivi
itseneuvovanansa
Monikon essiivi
itseneuvovina
Monikon essiivi
itseneuvovinani
Monikon essiivi
itseneuvovinasi
Monikon essiivi
itseneuvovinamme
Monikon essiivi
itseneuvovinanne
Monikon essiivi
itseneuvovinaan
Monikon essiivi
itseneuvovinansa
Translatiivi
itseneuvovaksi
Translatiivi
itseneuvovakseni
Translatiivi
itseneuvovaksesi
Translatiivi
itseneuvovaksemme
Translatiivi
itseneuvovaksenne
Translatiivi
itseneuvovakseen
Translatiivi
itseneuvovaksensa
Monikon translatiivi
itseneuvoviksi
Monikon translatiivi
itseneuvovikseni
Monikon translatiivi
itseneuvoviksesi
Monikon translatiivi
itseneuvoviksemme
Monikon translatiivi
itseneuvoviksenne
Monikon translatiivi
itseneuvovikseen
Monikon translatiivi
itseneuvoviksensa
Monikon instruktiivi
itseneuvovin
Abessiivi
itseneuvovatta
Abessiivi
itseneuvovattani
Abessiivi
itseneuvovattasi
Abessiivi
itseneuvovattamme
Abessiivi
itseneuvovattanne
Abessiivi
itseneuvovattaan
Abessiivi
itseneuvovattansa
Monikon abessiivi
itseneuvovitta
Monikon abessiivi
itseneuvovittani
Monikon abessiivi
itseneuvovittasi
Monikon abessiivi
itseneuvovittamme
Monikon abessiivi
itseneuvovittanne
Monikon abessiivi
itseneuvovittaan
Monikon abessiivi
itseneuvovittansa
Monikon komitatiivi
itseneuvovine
Monikon komitatiivi
itseneuvovineni
Monikon komitatiivi
itseneuvovinesi
Monikon komitatiivi
itseneuvovinemme
Monikon komitatiivi
itseneuvovinenne
Monikon komitatiivi
itseneuvovineen
Monikon komitatiivi
itseneuvovinensa
Komparatiivi
itseneuvovampi
Superlatiivi
itseneuvovin
Monikon akkusatiivi
itseneuvovat
Monikon akkusatiivi
itseneuvovani
Monikon akkusatiivi
itseneuvovasi
Monikon akkusatiivi
itseneuvovamme
Monikon akkusatiivi
itseneuvovanne
Monikon akkusatiivi
itseneuvovansa
Akkusatiivi
itseneuvovani
Akkusatiivi
itseneuvovasi
Akkusatiivi
itseneuvovamme
Akkusatiivi
itseneuvovanne
Akkusatiivi
itseneuvovansa
Luokat
Adjektiivit