| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | butterfingers, klutz |
| espanja | torpe, manazas, manos muertas |
| saksa | Tölpel, Tollpatsch |
| tšekki | nemehlo |
| Monikko | mämmikourat | Genetiivi | mämmikouran |
| Monikon genetiivi | mämmikourien | Partitiivi | mämmikouraa |
| Monikon partitiivi | mämmikouria | Inessiivi | mämmikourassa |
| Monikon inessiivi | mämmikourissa | Elatiivi | mämmikourasta |
| Monikon elatiivi | mämmikourista | Illatiivi | mämmikouraan |
| Monikon illatiivi | mämmikouriin | Adessiivi | mämmikouralla |
| Monikon adessiivi | mämmikourilla | Ablatiivi | mämmikouralta |
| Monikon ablatiivi | mämmikourilta | Allatiivi | mämmikouralle |
| Monikon allatiivi | mämmikourille | Essiivi | mämmikourana |
| Monikon essiivi | mämmikourina | Translatiivi | mämmikouraksi |
| Monikon translatiivi | mämmikouriksi | Monikon instruktiivi | mämmikourin |
| Abessiivi | mämmikouratta | Monikon abessiivi | mämmikouritta |
| Monikon akkusatiivi | mämmikourat |