Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantibecome satiated

Määritelmät

Verbi

  1. tulla kylläiseksi

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskyllynYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskyllyt
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenskyltyyMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskyllymme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenskyllytteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskyltyvät
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikyllyinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikyllyit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikyltyiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikyllyimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikyllyitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikyltyivät
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskyltyisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskyltyisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskyltyisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskyltyisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenskyltyisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskyltyisivät
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskyllyYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskyltyköön
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskyltykäämmeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenskyltykää
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskyltyköötYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskyltynen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskyltynetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskyltynee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskyltynemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenskyltynette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskyltynevät