Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | apparaatit | Genetiivi | apparaatin |
| Monikon genetiivi | apparaattien | Partitiivi | apparaattia |
| Monikon partitiivi | apparaatteja | Inessiivi | apparaatissa |
| Monikon inessiivi | apparaateissa | Elatiivi | apparaatista |
| Monikon elatiivi | apparaateista | Illatiivi | apparaattiin |
| Monikon illatiivi | apparaatteihin | Adessiivi | apparaatilla |
| Monikon adessiivi | apparaateilla | Ablatiivi | apparaatilta |
| Monikon ablatiivi | apparaateilta | Allatiivi | apparaatille |
| Monikon allatiivi | apparaateille | Essiivi | apparaattina |
| Monikon essiivi | apparaatteina | Translatiivi | apparaatiksi |
| Monikon translatiivi | apparaateiksi | Monikon instruktiivi | apparaatein |
| Abessiivi | apparaatitta | Monikon abessiivi | apparaateitta |
| Monikon akkusatiivi | apparaatit |