Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantimake more pale

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskelmennänYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenskelmennät
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenskelmennämmeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesenskelmennätte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenskelmentävätYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikelmensin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektikelmensitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikelmensi
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektikelmensimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektikelmensitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektikelmensivätYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskelmentäisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenskelmentäisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenskelmentäisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenskelmentäisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenskelmentäisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenskelmentäisivätYksikön toisen persoonan imperatiivin preesenskelmennä
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenskelmentäköönMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenskelmentäkäämme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesenskelmentäkääMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenskelmentäkööt
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskelmentänenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesenskelmentänet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenskelmentäneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenskelmentänemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesenskelmentänetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenskelmentänevät