Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
kyyneleinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
itkuluhtakana
Itkumuuri
itkun
itkun partaalla
itkupaju
itkupilli
itkupotkuraivari
itkupotkuraivarimainen
Taivutusmuodot
Monikko
itkunsekaiset
Monikko
itkunsekaiseni
Monikko
itkunsekaisesi
Monikko
itkunsekaisemme
Monikko
itkunsekaisenne
Monikko
itkunsekaisensa
Genetiivi
itkunsekaisen
Genetiivi
itkunsekaiseni
Genetiivi
itkunsekaisesi
Genetiivi
itkunsekaisemme
Genetiivi
itkunsekaisenne
Genetiivi
itkunsekaisensa
Monikon genetiivi
itkunsekaisten
Monikon genetiivi
itkunsekaisien
Monikon genetiivi
itkunsekaisteni
Monikon genetiivi
itkunsekaisieni
Monikon genetiivi
itkunsekaistesi
Monikon genetiivi
itkunsekaisiesi
Monikon genetiivi
itkunsekaistemme
Monikon genetiivi
itkunsekaisiemme
Monikon genetiivi
itkunsekaistenne
Monikon genetiivi
itkunsekaisienne
Monikon genetiivi
itkunsekaistensa
Monikon genetiivi
itkunsekaisiensa
Partitiivi
itkunsekaista
Partitiivi
itkunsekaistani
Partitiivi
itkunsekaistasi
Partitiivi
itkunsekaistamme
Partitiivi
itkunsekaistanne
Partitiivi
itkunsekaistaan
Partitiivi
itkunsekaistansa
Monikon partitiivi
itkunsekaisia
Monikon partitiivi
itkunsekaisiani
Monikon partitiivi
itkunsekaisiasi
Monikon partitiivi
itkunsekaisiamme
Monikon partitiivi
itkunsekaisianne
Monikon partitiivi
itkunsekaisiaan
Monikon partitiivi
itkunsekaisiansa
Inessiivi
itkunsekaisessa
Inessiivi
itkunsekaisessani
Inessiivi
itkunsekaisessasi
Inessiivi
itkunsekaisessamme
Inessiivi
itkunsekaisessanne
Inessiivi
itkunsekaisessaan
Inessiivi
itkunsekaisessansa
Monikon inessiivi
itkunsekaisissa
Monikon inessiivi
itkunsekaisissani
Monikon inessiivi
itkunsekaisissasi
Monikon inessiivi
itkunsekaisissamme
Monikon inessiivi
itkunsekaisissanne
Monikon inessiivi
itkunsekaisissaan
Monikon inessiivi
itkunsekaisissansa
Elatiivi
itkunsekaisesta
Elatiivi
itkunsekaisestani
Elatiivi
itkunsekaisestasi
Elatiivi
itkunsekaisestamme
Elatiivi
itkunsekaisestanne
Elatiivi
itkunsekaisestaan
Elatiivi
itkunsekaisestansa
Monikon elatiivi
itkunsekaisista
Monikon elatiivi
itkunsekaisistani
Monikon elatiivi
itkunsekaisistasi
Monikon elatiivi
itkunsekaisistamme
Monikon elatiivi
itkunsekaisistanne
Monikon elatiivi
itkunsekaisistaan
Monikon elatiivi
itkunsekaisistansa
Illatiivi
itkunsekaiseen
Illatiivi
itkunsekaiseeni
Illatiivi
itkunsekaiseesi
Illatiivi
itkunsekaiseemme
Illatiivi
itkunsekaiseenne
Illatiivi
itkunsekaiseensa
Monikon illatiivi
itkunsekaisiin
Monikon illatiivi
itkunsekaisiini
Monikon illatiivi
itkunsekaisiisi
Monikon illatiivi
itkunsekaisiimme
Monikon illatiivi
itkunsekaisiinne
Monikon illatiivi
itkunsekaisiinsa
Adessiivi
itkunsekaisella
Adessiivi
itkunsekaisellani
Adessiivi
itkunsekaisellasi
Adessiivi
itkunsekaisellamme
Adessiivi
itkunsekaisellanne
Adessiivi
itkunsekaisellaan
Adessiivi
itkunsekaisellansa
Monikon adessiivi
itkunsekaisilla
Monikon adessiivi
itkunsekaisillani
Monikon adessiivi
itkunsekaisillasi
Monikon adessiivi
itkunsekaisillamme
Monikon adessiivi
itkunsekaisillanne
Monikon adessiivi
itkunsekaisillaan
Monikon adessiivi
itkunsekaisillansa
Ablatiivi
itkunsekaiselta
Ablatiivi
itkunsekaiseltani
Ablatiivi
itkunsekaiseltasi
Ablatiivi
itkunsekaiseltamme
Ablatiivi
itkunsekaiseltanne
Ablatiivi
itkunsekaiseltaan
Ablatiivi
itkunsekaiseltansa
Monikon ablatiivi
itkunsekaisilta
Monikon ablatiivi
itkunsekaisiltani
Monikon ablatiivi
itkunsekaisiltasi
Monikon ablatiivi
itkunsekaisiltamme
Monikon ablatiivi
itkunsekaisiltanne
Monikon ablatiivi
itkunsekaisiltaan
Monikon ablatiivi
itkunsekaisiltansa
Allatiivi
itkunsekaiselle
Allatiivi
itkunsekaiselleni
Allatiivi
itkunsekaisellesi
Allatiivi
itkunsekaisellemme
Allatiivi
itkunsekaisellenne
Allatiivi
itkunsekaiselleen
Allatiivi
itkunsekaisellensa
Monikon allatiivi
itkunsekaisille
Monikon allatiivi
itkunsekaisilleni
Monikon allatiivi
itkunsekaisillesi
Monikon allatiivi
itkunsekaisillemme
Monikon allatiivi
itkunsekaisillenne
Monikon allatiivi
itkunsekaisilleen
Monikon allatiivi
itkunsekaisillensa
Essiivi
itkunsekaisena
Essiivi
itkunsekaisenani
Essiivi
itkunsekaisenasi
Essiivi
itkunsekaisenamme
Essiivi
itkunsekaisenanne
Essiivi
itkunsekaisenaan
Essiivi
itkunsekaisenansa
Monikon essiivi
itkunsekaisina
Monikon essiivi
itkunsekaisinani
Monikon essiivi
itkunsekaisinasi
Monikon essiivi
itkunsekaisinamme
Monikon essiivi
itkunsekaisinanne
Monikon essiivi
itkunsekaisinaan
Monikon essiivi
itkunsekaisinansa
Translatiivi
itkunsekaiseksi
Translatiivi
itkunsekaisekseni
Translatiivi
itkunsekaiseksesi
Translatiivi
itkunsekaiseksemme
Translatiivi
itkunsekaiseksenne
Translatiivi
itkunsekaisekseen
Translatiivi
itkunsekaiseksensa
Monikon translatiivi
itkunsekaisiksi
Monikon translatiivi
itkunsekaisikseni
Monikon translatiivi
itkunsekaisiksesi
Monikon translatiivi
itkunsekaisiksemme
Monikon translatiivi
itkunsekaisiksenne
Monikon translatiivi
itkunsekaisikseen
Monikon translatiivi
itkunsekaisiksensa
Monikon instruktiivi
itkunsekaisin
Abessiivi
itkunsekaisetta
Abessiivi
itkunsekaisettani
Abessiivi
itkunsekaisettasi
Abessiivi
itkunsekaisettamme
Abessiivi
itkunsekaisettanne
Abessiivi
itkunsekaisettaan
Abessiivi
itkunsekaisettansa
Monikon abessiivi
itkunsekaisitta
Monikon abessiivi
itkunsekaisittani
Monikon abessiivi
itkunsekaisittasi
Monikon abessiivi
itkunsekaisittamme
Monikon abessiivi
itkunsekaisittanne
Monikon abessiivi
itkunsekaisittaan
Monikon abessiivi
itkunsekaisittansa
Monikon komitatiivi
itkunsekaisine
Monikon komitatiivi
itkunsekaisineni
Monikon komitatiivi
itkunsekaisinesi
Monikon komitatiivi
itkunsekaisinemme
Monikon komitatiivi
itkunsekaisinenne
Monikon komitatiivi
itkunsekaisineen
Monikon komitatiivi
itkunsekaisinensa
Monikon akkusatiivi
itkunsekaiset
Monikon akkusatiivi
itkunsekaiseni
Monikon akkusatiivi
itkunsekaisesi
Monikon akkusatiivi
itkunsekaisemme
Monikon akkusatiivi
itkunsekaisenne
Monikon akkusatiivi
itkunsekaisensa
Akkusatiivi
itkunsekaiseni
Akkusatiivi
itkunsekaisesi
Akkusatiivi
itkunsekaisemme
Akkusatiivi
itkunsekaisenne
Akkusatiivi
itkunsekaisensa