Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensjyräytänYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensjyräytät
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensjyräytämmeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesensjyräytätte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensjyräyttävätYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektijyräytin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektijyräytitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektijyräytti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektijyräytimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektijyräytitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektijyräyttivätYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensjyräyttäisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesensjyräyttäisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensjyräyttäisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensjyräyttäisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesensjyräyttäisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensjyräyttäisivätYksikön toisen persoonan imperatiivin preesensjyräytä
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensjyräyttäköönMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensjyräyttäkäämme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesensjyräyttäkääMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensjyräyttäkööt
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensjyräyttänenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesensjyräyttänet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensjyräyttäneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensjyräyttänemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesensjyräyttänetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensjyräyttänevät