Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | alakkaiset | Monikko | alakkaiseni |
| Monikko | alakkaisesi | Monikko | alakkaisemme |
| Monikko | alakkaisenne | Monikko | alakkaisensa |
| Genetiivi | alakkaisen | Genetiivi | alakkaiseni |
| Genetiivi | alakkaisesi | Genetiivi | alakkaisemme |
| Genetiivi | alakkaisenne | Genetiivi | alakkaisensa |
| Monikon genetiivi | alakkaisten | Monikon genetiivi | alakkaisien |
| Monikon genetiivi | alakkaisteni | Monikon genetiivi | alakkaisieni |
| Monikon genetiivi | alakkaistesi | Monikon genetiivi | alakkaisiesi |
| Monikon genetiivi | alakkaistemme | Monikon genetiivi | alakkaisiemme |
| Monikon genetiivi | alakkaistenne | Monikon genetiivi | alakkaisienne |
| Monikon genetiivi | alakkaistensa | Monikon genetiivi | alakkaisiensa |
| Partitiivi | alakkaista | Partitiivi | alakkaistani |
| Partitiivi | alakkaistasi | Partitiivi | alakkaistamme |
| Partitiivi | alakkaistanne | Partitiivi | alakkaistaan |
| Partitiivi | alakkaistansa | Monikon partitiivi | alakkaisia |
| Monikon partitiivi | alakkaisiani | Monikon partitiivi | alakkaisiasi |
| Monikon partitiivi | alakkaisiamme | Monikon partitiivi | alakkaisianne |
| Monikon partitiivi | alakkaisiaan | Monikon partitiivi | alakkaisiansa |
| Inessiivi | alakkaisessa | Inessiivi | alakkaisessani |
| Inessiivi | alakkaisessasi | Inessiivi | alakkaisessamme |
| Inessiivi | alakkaisessanne | Inessiivi | alakkaisessaan |
| Inessiivi | alakkaisessansa | Monikon inessiivi | alakkaisissa |
| Monikon inessiivi | alakkaisissani | Monikon inessiivi | alakkaisissasi |
| Monikon inessiivi | alakkaisissamme | Monikon inessiivi | alakkaisissanne |
| Monikon inessiivi | alakkaisissaan | Monikon inessiivi | alakkaisissansa |
| Elatiivi | alakkaisesta | Elatiivi | alakkaisestani |
| Elatiivi | alakkaisestasi | Elatiivi | alakkaisestamme |
| Elatiivi | alakkaisestanne | Elatiivi | alakkaisestaan |
| Elatiivi | alakkaisestansa | Monikon elatiivi | alakkaisista |
| Monikon elatiivi | alakkaisistani | Monikon elatiivi | alakkaisistasi |
| Monikon elatiivi | alakkaisistamme | Monikon elatiivi | alakkaisistanne |
| Monikon elatiivi | alakkaisistaan | Monikon elatiivi | alakkaisistansa |
| Illatiivi | alakkaiseen | Illatiivi | alakkaiseeni |
| Illatiivi | alakkaiseesi | Illatiivi | alakkaiseemme |
| Illatiivi | alakkaiseenne | Illatiivi | alakkaiseensa |
| Monikon illatiivi | alakkaisiin | Monikon illatiivi | alakkaisiini |
| Monikon illatiivi | alakkaisiisi | Monikon illatiivi | alakkaisiimme |
| Monikon illatiivi | alakkaisiinne | Monikon illatiivi | alakkaisiinsa |
| Adessiivi | alakkaisella | Adessiivi | alakkaisellani |
| Adessiivi | alakkaisellasi | Adessiivi | alakkaisellamme |
| Adessiivi | alakkaisellanne | Adessiivi | alakkaisellaan |
| Adessiivi | alakkaisellansa | Monikon adessiivi | alakkaisilla |
| Monikon adessiivi | alakkaisillani | Monikon adessiivi | alakkaisillasi |
| Monikon adessiivi | alakkaisillamme | Monikon adessiivi | alakkaisillanne |
| Monikon adessiivi | alakkaisillaan | Monikon adessiivi | alakkaisillansa |
| Ablatiivi | alakkaiselta | Ablatiivi | alakkaiseltani |
| Ablatiivi | alakkaiseltasi | Ablatiivi | alakkaiseltamme |
| Ablatiivi | alakkaiseltanne | Ablatiivi | alakkaiseltaan |
| Ablatiivi | alakkaiseltansa | Monikon ablatiivi | alakkaisilta |
| Monikon ablatiivi | alakkaisiltani | Monikon ablatiivi | alakkaisiltasi |
| Monikon ablatiivi | alakkaisiltamme | Monikon ablatiivi | alakkaisiltanne |
| Monikon ablatiivi | alakkaisiltaan | Monikon ablatiivi | alakkaisiltansa |
| Allatiivi | alakkaiselle | Allatiivi | alakkaiselleni |
| Allatiivi | alakkaisellesi | Allatiivi | alakkaisellemme |
| Allatiivi | alakkaisellenne | Allatiivi | alakkaiselleen |
| Allatiivi | alakkaisellensa | Monikon allatiivi | alakkaisille |
| Monikon allatiivi | alakkaisilleni | Monikon allatiivi | alakkaisillesi |
| Monikon allatiivi | alakkaisillemme | Monikon allatiivi | alakkaisillenne |
| Monikon allatiivi | alakkaisilleen | Monikon allatiivi | alakkaisillensa |
| Essiivi | alakkaisena | Essiivi | alakkaisenani |
| Essiivi | alakkaisenasi | Essiivi | alakkaisenamme |
| Essiivi | alakkaisenanne | Essiivi | alakkaisenaan |
| Essiivi | alakkaisenansa | Monikon essiivi | alakkaisina |
| Monikon essiivi | alakkaisinani | Monikon essiivi | alakkaisinasi |
| Monikon essiivi | alakkaisinamme | Monikon essiivi | alakkaisinanne |
| Monikon essiivi | alakkaisinaan | Monikon essiivi | alakkaisinansa |
| Translatiivi | alakkaiseksi | Translatiivi | alakkaisekseni |
| Translatiivi | alakkaiseksesi | Translatiivi | alakkaiseksemme |
| Translatiivi | alakkaiseksenne | Translatiivi | alakkaisekseen |
| Translatiivi | alakkaiseksensa | Monikon translatiivi | alakkaisiksi |
| Monikon translatiivi | alakkaisikseni | Monikon translatiivi | alakkaisiksesi |
| Monikon translatiivi | alakkaisiksemme | Monikon translatiivi | alakkaisiksenne |
| Monikon translatiivi | alakkaisikseen | Monikon translatiivi | alakkaisiksensa |
| Monikon instruktiivi | alakkaisin | Abessiivi | alakkaisetta |
| Abessiivi | alakkaisettani | Abessiivi | alakkaisettasi |
| Abessiivi | alakkaisettamme | Abessiivi | alakkaisettanne |
| Abessiivi | alakkaisettaan | Abessiivi | alakkaisettansa |
| Monikon abessiivi | alakkaisitta | Monikon abessiivi | alakkaisittani |
| Monikon abessiivi | alakkaisittasi | Monikon abessiivi | alakkaisittamme |
| Monikon abessiivi | alakkaisittanne | Monikon abessiivi | alakkaisittaan |
| Monikon abessiivi | alakkaisittansa | Monikon komitatiivi | alakkaisine |
| Monikon komitatiivi | alakkaisineni | Monikon komitatiivi | alakkaisinesi |
| Monikon komitatiivi | alakkaisinemme | Monikon komitatiivi | alakkaisinenne |
| Monikon komitatiivi | alakkaisineen | Monikon komitatiivi | alakkaisinensa |
| Monikon akkusatiivi | alakkaiset | Monikon akkusatiivi | alakkaiseni |
| Monikon akkusatiivi | alakkaisesi | Monikon akkusatiivi | alakkaisemme |
| Monikon akkusatiivi | alakkaisenne | Monikon akkusatiivi | alakkaisensa |
| Akkusatiivi | alakkaiseni | Akkusatiivi | alakkaisesi |
| Akkusatiivi | alakkaisemme | Akkusatiivi | alakkaisenne |
| Akkusatiivi | alakkaisensa |