Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähtelen | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähtelet |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | läpsähtelee | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähtelemme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähtelette | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | läpsähtelevät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähtelin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähtelit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähteli | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähtelimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähtelitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähtelivät |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtelisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtelisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtelisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtelisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtelisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtelisivät |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | läpsähtele | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | läpsähdelköön |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | läpsähdelkäämme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | läpsähdelkää |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | läpsähdelkööt | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähdellen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähdellet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | läpsähdellee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähdellemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähdellette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | läpsähdellevät |