Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähdän | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähdät |
| Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähdämme | Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | läpsähdätte |
| Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | läpsähtävät | Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähdin |
| Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähdit | Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähti |
| Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähdimme | Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähditte |
| Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | läpsähtivät | Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtäisin |
| Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtäisit | Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtäisi |
| Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtäisimme | Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtäisitte |
| Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | läpsähtäisivät | Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | läpsähdä |
| Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | läpsähtäköön | Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | läpsähtäkäämme |
| Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | läpsähtäkää | Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | läpsähtäkööt |
| Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähtänen | Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähtänet |
| Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | läpsähtänee | Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähtänemme |
| Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | läpsähtänette | Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | läpsähtänevät |