Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensläpsähdänYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensläpsähdät
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensläpsähdämmeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesensläpsähdätte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensläpsähtävätYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiläpsähdin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektiläpsähditYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiläpsähti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiläpsähdimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektiläpsähditte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiläpsähtivätYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensläpsähtäisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesensläpsähtäisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensläpsähtäisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensläpsähtäisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesensläpsähtäisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensläpsähtäisivätYksikön toisen persoonan imperatiivin preesensläpsähdä
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensläpsähtäköönMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensläpsähtäkäämme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesensläpsähtäkääMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensläpsähtäkööt
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensläpsähtänenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesensläpsähtänet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensläpsähtäneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensläpsähtänemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesensläpsähtänetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensläpsähtänevät