Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vapaarytmisyydet | Genetiivi | vapaarytmisyyden |
| Monikon genetiivi | vapaarytmisyyksien | Partitiivi | vapaarytmisyyttä |
| Monikon partitiivi | vapaarytmisyyksiä | Inessiivi | vapaarytmisyydessä |
| Monikon inessiivi | vapaarytmisyyksissä | Elatiivi | vapaarytmisyydestä |
| Monikon elatiivi | vapaarytmisyyksistä | Illatiivi | vapaarytmisyyteen |
| Monikon illatiivi | vapaarytmisyyksiin | Adessiivi | vapaarytmisyydellä |
| Monikon adessiivi | vapaarytmisyyksillä | Ablatiivi | vapaarytmisyydeltä |
| Monikon ablatiivi | vapaarytmisyyksiltä | Allatiivi | vapaarytmisyydelle |
| Monikon allatiivi | vapaarytmisyyksille | Essiivi | vapaarytmisyytenä |
| Monikon essiivi | vapaarytmisyyksinä | Translatiivi | vapaarytmisyydeksi |
| Monikon translatiivi | vapaarytmisyyksiksi | Monikon instruktiivi | vapaarytmisyyksin |
| Abessiivi | vapaarytmisyydettä | Monikon abessiivi | vapaarytmisyyksittä |
| Monikon akkusatiivi | vapaarytmisyydet |