Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vapaamuotoisuudet | Genetiivi | vapaamuotoisuuden |
| Monikon genetiivi | vapaamuotoisuuksien | Partitiivi | vapaamuotoisuutta |
| Monikon partitiivi | vapaamuotoisuuksia | Inessiivi | vapaamuotoisuudessa |
| Monikon inessiivi | vapaamuotoisuuksissa | Elatiivi | vapaamuotoisuudesta |
| Monikon elatiivi | vapaamuotoisuuksista | Illatiivi | vapaamuotoisuuteen |
| Monikon illatiivi | vapaamuotoisuuksiin | Adessiivi | vapaamuotoisuudella |
| Monikon adessiivi | vapaamuotoisuuksilla | Ablatiivi | vapaamuotoisuudelta |
| Monikon ablatiivi | vapaamuotoisuuksilta | Allatiivi | vapaamuotoisuudelle |
| Monikon allatiivi | vapaamuotoisuuksille | Essiivi | vapaamuotoisuutena |
| Monikon essiivi | vapaamuotoisuuksina | Translatiivi | vapaamuotoisuudeksi |
| Monikon translatiivi | vapaamuotoisuuksiksi | Monikon instruktiivi | vapaamuotoisuuksin |
| Abessiivi | vapaamuotoisuudetta | Monikon abessiivi | vapaamuotoisuuksitta |
| Monikon akkusatiivi | vapaamuotoisuudet |