Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kiihkoisänmaallisuudet | Genetiivi | kiihkoisänmaallisuuden |
| Monikon genetiivi | kiihkoisänmaallisuuksien | Partitiivi | kiihkoisänmaallisuutta |
| Monikon partitiivi | kiihkoisänmaallisuuksia | Inessiivi | kiihkoisänmaallisuudessa |
| Monikon inessiivi | kiihkoisänmaallisuuksissa | Elatiivi | kiihkoisänmaallisuudesta |
| Monikon elatiivi | kiihkoisänmaallisuuksista | Illatiivi | kiihkoisänmaallisuuteen |
| Monikon illatiivi | kiihkoisänmaallisuuksiin | Adessiivi | kiihkoisänmaallisuudella |
| Monikon adessiivi | kiihkoisänmaallisuuksilla | Ablatiivi | kiihkoisänmaallisuudelta |
| Monikon ablatiivi | kiihkoisänmaallisuuksilta | Allatiivi | kiihkoisänmaallisuudelle |
| Monikon allatiivi | kiihkoisänmaallisuuksille | Essiivi | kiihkoisänmaallisuutena |
| Monikon essiivi | kiihkoisänmaallisuuksina | Translatiivi | kiihkoisänmaallisuudeksi |
| Monikon translatiivi | kiihkoisänmaallisuuksiksi | Monikon instruktiivi | kiihkoisänmaallisuuksin |
| Abessiivi | kiihkoisänmaallisuudetta | Monikon abessiivi | kiihkoisänmaallisuuksitta |
| Monikon akkusatiivi | kiihkoisänmaallisuudet |