Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kiihkoislamilaisuudet | Genetiivi | kiihkoislamilaisuuden |
| Monikon genetiivi | kiihkoislamilaisuuksien | Partitiivi | kiihkoislamilaisuutta |
| Monikon partitiivi | kiihkoislamilaisuuksia | Inessiivi | kiihkoislamilaisuudessa |
| Monikon inessiivi | kiihkoislamilaisuuksissa | Elatiivi | kiihkoislamilaisuudesta |
| Monikon elatiivi | kiihkoislamilaisuuksista | Illatiivi | kiihkoislamilaisuuteen |
| Monikon illatiivi | kiihkoislamilaisuuksiin | Adessiivi | kiihkoislamilaisuudella |
| Monikon adessiivi | kiihkoislamilaisuuksilla | Ablatiivi | kiihkoislamilaisuudelta |
| Monikon ablatiivi | kiihkoislamilaisuuksilta | Allatiivi | kiihkoislamilaisuudelle |
| Monikon allatiivi | kiihkoislamilaisuuksille | Essiivi | kiihkoislamilaisuutena |
| Monikon essiivi | kiihkoislamilaisuuksina | Translatiivi | kiihkoislamilaisuudeksi |
| Monikon translatiivi | kiihkoislamilaisuuksiksi | Monikon instruktiivi | kiihkoislamilaisuuksin |
| Abessiivi | kiihkoislamilaisuudetta | Monikon abessiivi | kiihkoislamilaisuuksitta |
| Monikon akkusatiivi | kiihkoislamilaisuudet |