Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko taite?

Taivutusmuodot

MonikkotaitteisetMonikkotaitteiseni
MonikkotaitteisesiMonikkotaitteisemme
MonikkotaitteisenneMonikkotaitteisensa
GenetiivitaitteisenGenetiivitaitteiseni
GenetiivitaitteisesiGenetiivitaitteisemme
GenetiivitaitteisenneGenetiivitaitteisensa
Monikon genetiivitaitteistenMonikon genetiivitaitteisien
Monikon genetiivitaitteisteniMonikon genetiivitaitteisieni
Monikon genetiivitaitteistesiMonikon genetiivitaitteisiesi
Monikon genetiivitaitteistemmeMonikon genetiivitaitteisiemme
Monikon genetiivitaitteistenneMonikon genetiivitaitteisienne
Monikon genetiivitaitteistensaMonikon genetiivitaitteisiensa
PartitiivitaitteistaPartitiivitaitteistani
PartitiivitaitteistasiPartitiivitaitteistamme
PartitiivitaitteistannePartitiivitaitteistaan
PartitiivitaitteistansaMonikon partitiivitaitteisia
Monikon partitiivitaitteisianiMonikon partitiivitaitteisiasi
Monikon partitiivitaitteisiammeMonikon partitiivitaitteisianne
Monikon partitiivitaitteisiaanMonikon partitiivitaitteisiansa
InessiivitaitteisessaInessiivitaitteisessani
InessiivitaitteisessasiInessiivitaitteisessamme
InessiivitaitteisessanneInessiivitaitteisessaan
InessiivitaitteisessansaMonikon inessiivitaitteisissa
Monikon inessiivitaitteisissaniMonikon inessiivitaitteisissasi
Monikon inessiivitaitteisissammeMonikon inessiivitaitteisissanne
Monikon inessiivitaitteisissaanMonikon inessiivitaitteisissansa
ElatiivitaitteisestaElatiivitaitteisestani
ElatiivitaitteisestasiElatiivitaitteisestamme
ElatiivitaitteisestanneElatiivitaitteisestaan
ElatiivitaitteisestansaMonikon elatiivitaitteisista
Monikon elatiivitaitteisistaniMonikon elatiivitaitteisistasi
Monikon elatiivitaitteisistammeMonikon elatiivitaitteisistanne
Monikon elatiivitaitteisistaanMonikon elatiivitaitteisistansa
IllatiivitaitteiseenIllatiivitaitteiseeni
IllatiivitaitteiseesiIllatiivitaitteiseemme
IllatiivitaitteiseenneIllatiivitaitteiseensa
Monikon illatiivitaitteisiinMonikon illatiivitaitteisiini
Monikon illatiivitaitteisiisiMonikon illatiivitaitteisiimme
Monikon illatiivitaitteisiinneMonikon illatiivitaitteisiinsa
AdessiivitaitteisellaAdessiivitaitteisellani
AdessiivitaitteisellasiAdessiivitaitteisellamme
AdessiivitaitteisellanneAdessiivitaitteisellaan
AdessiivitaitteisellansaMonikon adessiivitaitteisilla
Monikon adessiivitaitteisillaniMonikon adessiivitaitteisillasi
Monikon adessiivitaitteisillammeMonikon adessiivitaitteisillanne
Monikon adessiivitaitteisillaanMonikon adessiivitaitteisillansa
AblatiivitaitteiseltaAblatiivitaitteiseltani
AblatiivitaitteiseltasiAblatiivitaitteiseltamme
AblatiivitaitteiseltanneAblatiivitaitteiseltaan
AblatiivitaitteiseltansaMonikon ablatiivitaitteisilta
Monikon ablatiivitaitteisiltaniMonikon ablatiivitaitteisiltasi
Monikon ablatiivitaitteisiltammeMonikon ablatiivitaitteisiltanne
Monikon ablatiivitaitteisiltaanMonikon ablatiivitaitteisiltansa
AllatiivitaitteiselleAllatiivitaitteiselleni
AllatiivitaitteisellesiAllatiivitaitteisellemme
AllatiivitaitteisellenneAllatiivitaitteiselleen
AllatiivitaitteisellensaMonikon allatiivitaitteisille
Monikon allatiivitaitteisilleniMonikon allatiivitaitteisillesi
Monikon allatiivitaitteisillemmeMonikon allatiivitaitteisillenne
Monikon allatiivitaitteisilleenMonikon allatiivitaitteisillensa
EssiivitaitteisenaEssiivitaitteisenani
EssiivitaitteisenasiEssiivitaitteisenamme
EssiivitaitteisenanneEssiivitaitteisenaan
EssiivitaitteisenansaMonikon essiivitaitteisina
Monikon essiivitaitteisinaniMonikon essiivitaitteisinasi
Monikon essiivitaitteisinammeMonikon essiivitaitteisinanne
Monikon essiivitaitteisinaanMonikon essiivitaitteisinansa
TranslatiivitaitteiseksiTranslatiivitaitteisekseni
TranslatiivitaitteiseksesiTranslatiivitaitteiseksemme
TranslatiivitaitteiseksenneTranslatiivitaitteisekseen
TranslatiivitaitteiseksensaMonikon translatiivitaitteisiksi
Monikon translatiivitaitteisikseniMonikon translatiivitaitteisiksesi
Monikon translatiivitaitteisiksemmeMonikon translatiivitaitteisiksenne
Monikon translatiivitaitteisikseenMonikon translatiivitaitteisiksensa
Monikon instruktiivitaitteisinAbessiivitaitteisetta
AbessiivitaitteisettaniAbessiivitaitteisettasi
AbessiivitaitteisettammeAbessiivitaitteisettanne
AbessiivitaitteisettaanAbessiivitaitteisettansa
Monikon abessiivitaitteisittaMonikon abessiivitaitteisittani
Monikon abessiivitaitteisittasiMonikon abessiivitaitteisittamme
Monikon abessiivitaitteisittanneMonikon abessiivitaitteisittaan
Monikon abessiivitaitteisittansaMonikon komitatiivitaitteisine
Monikon komitatiivitaitteisineniMonikon komitatiivitaitteisinesi
Monikon komitatiivitaitteisinemmeMonikon komitatiivitaitteisinenne
Monikon komitatiivitaitteisineenMonikon komitatiivitaitteisinensa
Monikon akkusatiivitaitteisetMonikon akkusatiivitaitteiseni
Monikon akkusatiivitaitteisesiMonikon akkusatiivitaitteisemme
Monikon akkusatiivitaitteisenneMonikon akkusatiivitaitteisensa
AkkusatiivitaitteiseniAkkusatiivitaitteisesi
AkkusatiivitaitteisemmeAkkusatiivitaitteisenne
Akkusatiivitaitteisensa