Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | taitteiset | Monikko | taitteiseni |
| Monikko | taitteisesi | Monikko | taitteisemme |
| Monikko | taitteisenne | Monikko | taitteisensa |
| Genetiivi | taitteisen | Genetiivi | taitteiseni |
| Genetiivi | taitteisesi | Genetiivi | taitteisemme |
| Genetiivi | taitteisenne | Genetiivi | taitteisensa |
| Monikon genetiivi | taitteisten | Monikon genetiivi | taitteisien |
| Monikon genetiivi | taitteisteni | Monikon genetiivi | taitteisieni |
| Monikon genetiivi | taitteistesi | Monikon genetiivi | taitteisiesi |
| Monikon genetiivi | taitteistemme | Monikon genetiivi | taitteisiemme |
| Monikon genetiivi | taitteistenne | Monikon genetiivi | taitteisienne |
| Monikon genetiivi | taitteistensa | Monikon genetiivi | taitteisiensa |
| Partitiivi | taitteista | Partitiivi | taitteistani |
| Partitiivi | taitteistasi | Partitiivi | taitteistamme |
| Partitiivi | taitteistanne | Partitiivi | taitteistaan |
| Partitiivi | taitteistansa | Monikon partitiivi | taitteisia |
| Monikon partitiivi | taitteisiani | Monikon partitiivi | taitteisiasi |
| Monikon partitiivi | taitteisiamme | Monikon partitiivi | taitteisianne |
| Monikon partitiivi | taitteisiaan | Monikon partitiivi | taitteisiansa |
| Inessiivi | taitteisessa | Inessiivi | taitteisessani |
| Inessiivi | taitteisessasi | Inessiivi | taitteisessamme |
| Inessiivi | taitteisessanne | Inessiivi | taitteisessaan |
| Inessiivi | taitteisessansa | Monikon inessiivi | taitteisissa |
| Monikon inessiivi | taitteisissani | Monikon inessiivi | taitteisissasi |
| Monikon inessiivi | taitteisissamme | Monikon inessiivi | taitteisissanne |
| Monikon inessiivi | taitteisissaan | Monikon inessiivi | taitteisissansa |
| Elatiivi | taitteisesta | Elatiivi | taitteisestani |
| Elatiivi | taitteisestasi | Elatiivi | taitteisestamme |
| Elatiivi | taitteisestanne | Elatiivi | taitteisestaan |
| Elatiivi | taitteisestansa | Monikon elatiivi | taitteisista |
| Monikon elatiivi | taitteisistani | Monikon elatiivi | taitteisistasi |
| Monikon elatiivi | taitteisistamme | Monikon elatiivi | taitteisistanne |
| Monikon elatiivi | taitteisistaan | Monikon elatiivi | taitteisistansa |
| Illatiivi | taitteiseen | Illatiivi | taitteiseeni |
| Illatiivi | taitteiseesi | Illatiivi | taitteiseemme |
| Illatiivi | taitteiseenne | Illatiivi | taitteiseensa |
| Monikon illatiivi | taitteisiin | Monikon illatiivi | taitteisiini |
| Monikon illatiivi | taitteisiisi | Monikon illatiivi | taitteisiimme |
| Monikon illatiivi | taitteisiinne | Monikon illatiivi | taitteisiinsa |
| Adessiivi | taitteisella | Adessiivi | taitteisellani |
| Adessiivi | taitteisellasi | Adessiivi | taitteisellamme |
| Adessiivi | taitteisellanne | Adessiivi | taitteisellaan |
| Adessiivi | taitteisellansa | Monikon adessiivi | taitteisilla |
| Monikon adessiivi | taitteisillani | Monikon adessiivi | taitteisillasi |
| Monikon adessiivi | taitteisillamme | Monikon adessiivi | taitteisillanne |
| Monikon adessiivi | taitteisillaan | Monikon adessiivi | taitteisillansa |
| Ablatiivi | taitteiselta | Ablatiivi | taitteiseltani |
| Ablatiivi | taitteiseltasi | Ablatiivi | taitteiseltamme |
| Ablatiivi | taitteiseltanne | Ablatiivi | taitteiseltaan |
| Ablatiivi | taitteiseltansa | Monikon ablatiivi | taitteisilta |
| Monikon ablatiivi | taitteisiltani | Monikon ablatiivi | taitteisiltasi |
| Monikon ablatiivi | taitteisiltamme | Monikon ablatiivi | taitteisiltanne |
| Monikon ablatiivi | taitteisiltaan | Monikon ablatiivi | taitteisiltansa |
| Allatiivi | taitteiselle | Allatiivi | taitteiselleni |
| Allatiivi | taitteisellesi | Allatiivi | taitteisellemme |
| Allatiivi | taitteisellenne | Allatiivi | taitteiselleen |
| Allatiivi | taitteisellensa | Monikon allatiivi | taitteisille |
| Monikon allatiivi | taitteisilleni | Monikon allatiivi | taitteisillesi |
| Monikon allatiivi | taitteisillemme | Monikon allatiivi | taitteisillenne |
| Monikon allatiivi | taitteisilleen | Monikon allatiivi | taitteisillensa |
| Essiivi | taitteisena | Essiivi | taitteisenani |
| Essiivi | taitteisenasi | Essiivi | taitteisenamme |
| Essiivi | taitteisenanne | Essiivi | taitteisenaan |
| Essiivi | taitteisenansa | Monikon essiivi | taitteisina |
| Monikon essiivi | taitteisinani | Monikon essiivi | taitteisinasi |
| Monikon essiivi | taitteisinamme | Monikon essiivi | taitteisinanne |
| Monikon essiivi | taitteisinaan | Monikon essiivi | taitteisinansa |
| Translatiivi | taitteiseksi | Translatiivi | taitteisekseni |
| Translatiivi | taitteiseksesi | Translatiivi | taitteiseksemme |
| Translatiivi | taitteiseksenne | Translatiivi | taitteisekseen |
| Translatiivi | taitteiseksensa | Monikon translatiivi | taitteisiksi |
| Monikon translatiivi | taitteisikseni | Monikon translatiivi | taitteisiksesi |
| Monikon translatiivi | taitteisiksemme | Monikon translatiivi | taitteisiksenne |
| Monikon translatiivi | taitteisikseen | Monikon translatiivi | taitteisiksensa |
| Monikon instruktiivi | taitteisin | Abessiivi | taitteisetta |
| Abessiivi | taitteisettani | Abessiivi | taitteisettasi |
| Abessiivi | taitteisettamme | Abessiivi | taitteisettanne |
| Abessiivi | taitteisettaan | Abessiivi | taitteisettansa |
| Monikon abessiivi | taitteisitta | Monikon abessiivi | taitteisittani |
| Monikon abessiivi | taitteisittasi | Monikon abessiivi | taitteisittamme |
| Monikon abessiivi | taitteisittanne | Monikon abessiivi | taitteisittaan |
| Monikon abessiivi | taitteisittansa | Monikon komitatiivi | taitteisine |
| Monikon komitatiivi | taitteisineni | Monikon komitatiivi | taitteisinesi |
| Monikon komitatiivi | taitteisinemme | Monikon komitatiivi | taitteisinenne |
| Monikon komitatiivi | taitteisineen | Monikon komitatiivi | taitteisinensa |
| Monikon akkusatiivi | taitteiset | Monikon akkusatiivi | taitteiseni |
| Monikon akkusatiivi | taitteisesi | Monikon akkusatiivi | taitteisemme |
| Monikon akkusatiivi | taitteisenne | Monikon akkusatiivi | taitteisensa |
| Akkusatiivi | taitteiseni | Akkusatiivi | taitteisesi |
| Akkusatiivi | taitteisemme | Akkusatiivi | taitteisenne |
| Akkusatiivi | taitteisensa |