Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkosisällyksellisetMonikkosisällykselliseni
MonikkosisällyksellisesiMonikkosisällyksellisemme
MonikkosisällyksellisenneMonikkosisällyksellisensä
GenetiivisisällyksellisenGenetiivisisällykselliseni
GenetiivisisällyksellisesiGenetiivisisällyksellisemme
GenetiivisisällyksellisenneGenetiivisisällyksellisensä
Monikon genetiivisisällyksellistenMonikon genetiivisisällyksellisien
Monikon genetiivisisällyksellisteniMonikon genetiivisisällyksellisieni
Monikon genetiivisisällyksellistesiMonikon genetiivisisällyksellisiesi
Monikon genetiivisisällyksellistemmeMonikon genetiivisisällyksellisiemme
Monikon genetiivisisällyksellistenneMonikon genetiivisisällyksellisienne
Monikon genetiivisisällyksellistensäMonikon genetiivisisällyksellisiensä
PartitiivisisällyksellistäPartitiivisisällyksellistäni
PartitiivisisällyksellistäsiPartitiivisisällyksellistämme
PartitiivisisällyksellistännePartitiivisisällyksellistään
PartitiivisisällyksellistänsäMonikon partitiivisisällyksellisiä
Monikon partitiivisisällyksellisiäniMonikon partitiivisisällyksellisiäsi
Monikon partitiivisisällyksellisiämmeMonikon partitiivisisällyksellisiänne
Monikon partitiivisisällyksellisiäänMonikon partitiivisisällyksellisiänsä
InessiivisisällyksellisessäInessiivisisällyksellisessäni
InessiivisisällyksellisessäsiInessiivisisällyksellisessämme
InessiivisisällyksellisessänneInessiivisisällyksellisessään
InessiivisisällyksellisessänsäMonikon inessiivisisällyksellisissä
Monikon inessiivisisällyksellisissäniMonikon inessiivisisällyksellisissäsi
Monikon inessiivisisällyksellisissämmeMonikon inessiivisisällyksellisissänne
Monikon inessiivisisällyksellisissäänMonikon inessiivisisällyksellisissänsä
ElatiivisisällyksellisestäElatiivisisällyksellisestäni
ElatiivisisällyksellisestäsiElatiivisisällyksellisestämme
ElatiivisisällyksellisestänneElatiivisisällyksellisestään
ElatiivisisällyksellisestänsäMonikon elatiivisisällyksellisistä
Monikon elatiivisisällyksellisistäniMonikon elatiivisisällyksellisistäsi
Monikon elatiivisisällyksellisistämmeMonikon elatiivisisällyksellisistänne
Monikon elatiivisisällyksellisistäänMonikon elatiivisisällyksellisistänsä
IllatiivisisällykselliseenIllatiivisisällykselliseeni
IllatiivisisällykselliseesiIllatiivisisällykselliseemme
IllatiivisisällykselliseenneIllatiivisisällykselliseensä
Monikon illatiivisisällyksellisiinMonikon illatiivisisällyksellisiini
Monikon illatiivisisällyksellisiisiMonikon illatiivisisällyksellisiimme
Monikon illatiivisisällyksellisiinneMonikon illatiivisisällyksellisiinsä
AdessiivisisällykselliselläAdessiivisisällykselliselläni
AdessiivisisällykselliselläsiAdessiivisisällyksellisellämme
AdessiivisisällyksellisellänneAdessiivisisällyksellisellään
AdessiivisisällyksellisellänsäMonikon adessiivisisällyksellisillä
Monikon adessiivisisällyksellisilläniMonikon adessiivisisällyksellisilläsi
Monikon adessiivisisällyksellisillämmeMonikon adessiivisisällyksellisillänne
Monikon adessiivisisällyksellisilläänMonikon adessiivisisällyksellisillänsä
AblatiivisisällykselliseltäAblatiivisisällykselliseltäni
AblatiivisisällykselliseltäsiAblatiivisisällykselliseltämme
AblatiivisisällykselliseltänneAblatiivisisällykselliseltään
AblatiivisisällykselliseltänsäMonikon ablatiivisisällyksellisiltä
Monikon ablatiivisisällyksellisiltäniMonikon ablatiivisisällyksellisiltäsi
Monikon ablatiivisisällyksellisiltämmeMonikon ablatiivisisällyksellisiltänne
Monikon ablatiivisisällyksellisiltäänMonikon ablatiivisisällyksellisiltänsä
AllatiivisisällykselliselleAllatiivisisällykselliselleni
AllatiivisisällyksellisellesiAllatiivisisällyksellisellemme
AllatiivisisällyksellisellenneAllatiivisisällykselliselleen
AllatiivisisällyksellisellensäMonikon allatiivisisällyksellisille
Monikon allatiivisisällyksellisilleniMonikon allatiivisisällyksellisillesi
Monikon allatiivisisällyksellisillemmeMonikon allatiivisisällyksellisillenne
Monikon allatiivisisällyksellisilleenMonikon allatiivisisällyksellisillensä
EssiivisisällyksellisenäEssiivisisällyksellisenäni
EssiivisisällyksellisenäsiEssiivisisällyksellisenämme
EssiivisisällyksellisenänneEssiivisisällyksellisenään
EssiivisisällyksellisenänsäMonikon essiivisisällyksellisinä
Monikon essiivisisällyksellisinäniMonikon essiivisisällyksellisinäsi
Monikon essiivisisällyksellisinämmeMonikon essiivisisällyksellisinänne
Monikon essiivisisällyksellisinäänMonikon essiivisisällyksellisinänsä
TranslatiivisisällykselliseksiTranslatiivisisällyksellisekseni
TranslatiivisisällykselliseksesiTranslatiivisisällykselliseksemme
TranslatiivisisällykselliseksenneTranslatiivisisällyksellisekseen
TranslatiivisisällykselliseksensäMonikon translatiivisisällyksellisiksi
Monikon translatiivisisällyksellisikseniMonikon translatiivisisällyksellisiksesi
Monikon translatiivisisällyksellisiksemmeMonikon translatiivisisällyksellisiksenne
Monikon translatiivisisällyksellisikseenMonikon translatiivisisällyksellisiksensä
Monikon instruktiivisisällyksellisinAbessiivisisällyksellisettä
AbessiivisisällyksellisettäniAbessiivisisällyksellisettäsi
AbessiivisisällyksellisettämmeAbessiivisisällyksellisettänne
AbessiivisisällyksellisettäänAbessiivisisällyksellisettänsä
Monikon abessiivisisällyksellisittäMonikon abessiivisisällyksellisittäni
Monikon abessiivisisällyksellisittäsiMonikon abessiivisisällyksellisittämme
Monikon abessiivisisällyksellisittänneMonikon abessiivisisällyksellisittään
Monikon abessiivisisällyksellisittänsäMonikon komitatiivisisällyksellisine
Monikon komitatiivisisällyksellisineniMonikon komitatiivisisällyksellisinesi
Monikon komitatiivisisällyksellisinemmeMonikon komitatiivisisällyksellisinenne
Monikon komitatiivisisällyksellisineenMonikon komitatiivisisällyksellisinensä
Monikon akkusatiivisisällyksellisetMonikon akkusatiivisisällykselliseni
Monikon akkusatiivisisällyksellisesiMonikon akkusatiivisisällyksellisemme
Monikon akkusatiivisisällyksellisenneMonikon akkusatiivisisällyksellisensä
AkkusatiivisisällykselliseniAkkusatiivisisällyksellisesi
AkkusatiivisisällyksellisemmeAkkusatiivisisällyksellisenne
Akkusatiivisisällyksellisensä