Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | oikislaiset | Genetiivi | oikislaisen |
| Monikon genetiivi | oikislaisten | Monikon genetiivi | oikislaisien |
| Partitiivi | oikislaista | Monikon partitiivi | oikislaisia |
| Inessiivi | oikislaisessa | Monikon inessiivi | oikislaisissa |
| Elatiivi | oikislaisesta | Monikon elatiivi | oikislaisista |
| Illatiivi | oikislaiseen | Monikon illatiivi | oikislaisiin |
| Adessiivi | oikislaisella | Monikon adessiivi | oikislaisilla |
| Ablatiivi | oikislaiselta | Monikon ablatiivi | oikislaisilta |
| Allatiivi | oikislaiselle | Monikon allatiivi | oikislaisille |
| Essiivi | oikislaisena | Monikon essiivi | oikislaisina |
| Translatiivi | oikislaiseksi | Monikon translatiivi | oikislaisiksi |
| Monikon instruktiivi | oikislaisin | Abessiivi | oikislaisetta |
| Monikon abessiivi | oikislaisitta | Monikon akkusatiivi | oikislaiset |