Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | kipolliset | Genetiivi | kipollisen |
| Monikon genetiivi | kipollisten | Monikon genetiivi | kipollisien |
| Partitiivi | kipollista | Monikon partitiivi | kipollisia |
| Inessiivi | kipollisessa | Monikon inessiivi | kipollisissa |
| Elatiivi | kipollisesta | Monikon elatiivi | kipollisista |
| Illatiivi | kipolliseen | Monikon illatiivi | kipollisiin |
| Adessiivi | kipollisella | Monikon adessiivi | kipollisilla |
| Ablatiivi | kipolliselta | Monikon ablatiivi | kipollisilta |
| Allatiivi | kipolliselle | Monikon allatiivi | kipollisille |
| Essiivi | kipollisena | Monikon essiivi | kipollisina |
| Translatiivi | kipolliseksi | Monikon translatiivi | kipollisiksi |
| Monikon instruktiivi | kipollisin | Abessiivi | kipollisetta |
| Monikon abessiivi | kipollisitta | Monikon akkusatiivi | kipolliset |