Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | taipuilen | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | taipuilet |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | taipuilee | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | taipuilemme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | taipuilette | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | taipuilevat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | taipuilin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | taipuilit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | taipuili | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | taipuilimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | taipuilitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | taipuilivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | taipuilisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | taipuilisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | taipuilisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | taipuilisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | taipuilisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | taipuilisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | taipuile | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | taipuilkoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | taipuilkaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | taipuilkaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | taipuilkoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | taipuillen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | taipuillet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | taipuillee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | taipuillemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | taipuillette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | taipuillevat |