Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkorakoisetMonikkorakoiseni
MonikkorakoisesiMonikkorakoisemme
MonikkorakoisenneMonikkorakoisensa
GenetiivirakoisenGenetiivirakoiseni
GenetiivirakoisesiGenetiivirakoisemme
GenetiivirakoisenneGenetiivirakoisensa
Monikon genetiivirakoistenMonikon genetiivirakoisien
Monikon genetiivirakoisteniMonikon genetiivirakoisieni
Monikon genetiivirakoistesiMonikon genetiivirakoisiesi
Monikon genetiivirakoistemmeMonikon genetiivirakoisiemme
Monikon genetiivirakoistenneMonikon genetiivirakoisienne
Monikon genetiivirakoistensaMonikon genetiivirakoisiensa
PartitiivirakoistaPartitiivirakoistani
PartitiivirakoistasiPartitiivirakoistamme
PartitiivirakoistannePartitiivirakoistaan
PartitiivirakoistansaMonikon partitiivirakoisia
Monikon partitiivirakoisianiMonikon partitiivirakoisiasi
Monikon partitiivirakoisiammeMonikon partitiivirakoisianne
Monikon partitiivirakoisiaanMonikon partitiivirakoisiansa
InessiivirakoisessaInessiivirakoisessani
InessiivirakoisessasiInessiivirakoisessamme
InessiivirakoisessanneInessiivirakoisessaan
InessiivirakoisessansaMonikon inessiivirakoisissa
Monikon inessiivirakoisissaniMonikon inessiivirakoisissasi
Monikon inessiivirakoisissammeMonikon inessiivirakoisissanne
Monikon inessiivirakoisissaanMonikon inessiivirakoisissansa
ElatiivirakoisestaElatiivirakoisestani
ElatiivirakoisestasiElatiivirakoisestamme
ElatiivirakoisestanneElatiivirakoisestaan
ElatiivirakoisestansaMonikon elatiivirakoisista
Monikon elatiivirakoisistaniMonikon elatiivirakoisistasi
Monikon elatiivirakoisistammeMonikon elatiivirakoisistanne
Monikon elatiivirakoisistaanMonikon elatiivirakoisistansa
IllatiivirakoiseenIllatiivirakoiseeni
IllatiivirakoiseesiIllatiivirakoiseemme
IllatiivirakoiseenneIllatiivirakoiseensa
Monikon illatiivirakoisiinMonikon illatiivirakoisiini
Monikon illatiivirakoisiisiMonikon illatiivirakoisiimme
Monikon illatiivirakoisiinneMonikon illatiivirakoisiinsa
AdessiivirakoisellaAdessiivirakoisellani
AdessiivirakoisellasiAdessiivirakoisellamme
AdessiivirakoisellanneAdessiivirakoisellaan
AdessiivirakoisellansaMonikon adessiivirakoisilla
Monikon adessiivirakoisillaniMonikon adessiivirakoisillasi
Monikon adessiivirakoisillammeMonikon adessiivirakoisillanne
Monikon adessiivirakoisillaanMonikon adessiivirakoisillansa
AblatiivirakoiseltaAblatiivirakoiseltani
AblatiivirakoiseltasiAblatiivirakoiseltamme
AblatiivirakoiseltanneAblatiivirakoiseltaan
AblatiivirakoiseltansaMonikon ablatiivirakoisilta
Monikon ablatiivirakoisiltaniMonikon ablatiivirakoisiltasi
Monikon ablatiivirakoisiltammeMonikon ablatiivirakoisiltanne
Monikon ablatiivirakoisiltaanMonikon ablatiivirakoisiltansa
AllatiivirakoiselleAllatiivirakoiselleni
AllatiivirakoisellesiAllatiivirakoisellemme
AllatiivirakoisellenneAllatiivirakoiselleen
AllatiivirakoisellensaMonikon allatiivirakoisille
Monikon allatiivirakoisilleniMonikon allatiivirakoisillesi
Monikon allatiivirakoisillemmeMonikon allatiivirakoisillenne
Monikon allatiivirakoisilleenMonikon allatiivirakoisillensa
EssiivirakoisenaEssiivirakoisenani
EssiivirakoisenasiEssiivirakoisenamme
EssiivirakoisenanneEssiivirakoisenaan
EssiivirakoisenansaMonikon essiivirakoisina
Monikon essiivirakoisinaniMonikon essiivirakoisinasi
Monikon essiivirakoisinammeMonikon essiivirakoisinanne
Monikon essiivirakoisinaanMonikon essiivirakoisinansa
TranslatiivirakoiseksiTranslatiivirakoisekseni
TranslatiivirakoiseksesiTranslatiivirakoiseksemme
TranslatiivirakoiseksenneTranslatiivirakoisekseen
TranslatiivirakoiseksensaMonikon translatiivirakoisiksi
Monikon translatiivirakoisikseniMonikon translatiivirakoisiksesi
Monikon translatiivirakoisiksemmeMonikon translatiivirakoisiksenne
Monikon translatiivirakoisikseenMonikon translatiivirakoisiksensa
Monikon instruktiivirakoisinAbessiivirakoisetta
AbessiivirakoisettaniAbessiivirakoisettasi
AbessiivirakoisettammeAbessiivirakoisettanne
AbessiivirakoisettaanAbessiivirakoisettansa
Monikon abessiivirakoisittaMonikon abessiivirakoisittani
Monikon abessiivirakoisittasiMonikon abessiivirakoisittamme
Monikon abessiivirakoisittanneMonikon abessiivirakoisittaan
Monikon abessiivirakoisittansaMonikon komitatiivirakoisine
Monikon komitatiivirakoisineniMonikon komitatiivirakoisinesi
Monikon komitatiivirakoisinemmeMonikon komitatiivirakoisinenne
Monikon komitatiivirakoisineenMonikon komitatiivirakoisinensa
Monikon akkusatiivirakoisetMonikon akkusatiivirakoiseni
Monikon akkusatiivirakoisesiMonikon akkusatiivirakoisemme
Monikon akkusatiivirakoisenneMonikon akkusatiivirakoisensa
AkkusatiivirakoiseniAkkusatiivirakoisesi
AkkusatiivirakoisemmeAkkusatiivirakoisenne
Akkusatiivirakoisensa