Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | rakoiset | Monikko | rakoiseni |
| Monikko | rakoisesi | Monikko | rakoisemme |
| Monikko | rakoisenne | Monikko | rakoisensa |
| Genetiivi | rakoisen | Genetiivi | rakoiseni |
| Genetiivi | rakoisesi | Genetiivi | rakoisemme |
| Genetiivi | rakoisenne | Genetiivi | rakoisensa |
| Monikon genetiivi | rakoisten | Monikon genetiivi | rakoisien |
| Monikon genetiivi | rakoisteni | Monikon genetiivi | rakoisieni |
| Monikon genetiivi | rakoistesi | Monikon genetiivi | rakoisiesi |
| Monikon genetiivi | rakoistemme | Monikon genetiivi | rakoisiemme |
| Monikon genetiivi | rakoistenne | Monikon genetiivi | rakoisienne |
| Monikon genetiivi | rakoistensa | Monikon genetiivi | rakoisiensa |
| Partitiivi | rakoista | Partitiivi | rakoistani |
| Partitiivi | rakoistasi | Partitiivi | rakoistamme |
| Partitiivi | rakoistanne | Partitiivi | rakoistaan |
| Partitiivi | rakoistansa | Monikon partitiivi | rakoisia |
| Monikon partitiivi | rakoisiani | Monikon partitiivi | rakoisiasi |
| Monikon partitiivi | rakoisiamme | Monikon partitiivi | rakoisianne |
| Monikon partitiivi | rakoisiaan | Monikon partitiivi | rakoisiansa |
| Inessiivi | rakoisessa | Inessiivi | rakoisessani |
| Inessiivi | rakoisessasi | Inessiivi | rakoisessamme |
| Inessiivi | rakoisessanne | Inessiivi | rakoisessaan |
| Inessiivi | rakoisessansa | Monikon inessiivi | rakoisissa |
| Monikon inessiivi | rakoisissani | Monikon inessiivi | rakoisissasi |
| Monikon inessiivi | rakoisissamme | Monikon inessiivi | rakoisissanne |
| Monikon inessiivi | rakoisissaan | Monikon inessiivi | rakoisissansa |
| Elatiivi | rakoisesta | Elatiivi | rakoisestani |
| Elatiivi | rakoisestasi | Elatiivi | rakoisestamme |
| Elatiivi | rakoisestanne | Elatiivi | rakoisestaan |
| Elatiivi | rakoisestansa | Monikon elatiivi | rakoisista |
| Monikon elatiivi | rakoisistani | Monikon elatiivi | rakoisistasi |
| Monikon elatiivi | rakoisistamme | Monikon elatiivi | rakoisistanne |
| Monikon elatiivi | rakoisistaan | Monikon elatiivi | rakoisistansa |
| Illatiivi | rakoiseen | Illatiivi | rakoiseeni |
| Illatiivi | rakoiseesi | Illatiivi | rakoiseemme |
| Illatiivi | rakoiseenne | Illatiivi | rakoiseensa |
| Monikon illatiivi | rakoisiin | Monikon illatiivi | rakoisiini |
| Monikon illatiivi | rakoisiisi | Monikon illatiivi | rakoisiimme |
| Monikon illatiivi | rakoisiinne | Monikon illatiivi | rakoisiinsa |
| Adessiivi | rakoisella | Adessiivi | rakoisellani |
| Adessiivi | rakoisellasi | Adessiivi | rakoisellamme |
| Adessiivi | rakoisellanne | Adessiivi | rakoisellaan |
| Adessiivi | rakoisellansa | Monikon adessiivi | rakoisilla |
| Monikon adessiivi | rakoisillani | Monikon adessiivi | rakoisillasi |
| Monikon adessiivi | rakoisillamme | Monikon adessiivi | rakoisillanne |
| Monikon adessiivi | rakoisillaan | Monikon adessiivi | rakoisillansa |
| Ablatiivi | rakoiselta | Ablatiivi | rakoiseltani |
| Ablatiivi | rakoiseltasi | Ablatiivi | rakoiseltamme |
| Ablatiivi | rakoiseltanne | Ablatiivi | rakoiseltaan |
| Ablatiivi | rakoiseltansa | Monikon ablatiivi | rakoisilta |
| Monikon ablatiivi | rakoisiltani | Monikon ablatiivi | rakoisiltasi |
| Monikon ablatiivi | rakoisiltamme | Monikon ablatiivi | rakoisiltanne |
| Monikon ablatiivi | rakoisiltaan | Monikon ablatiivi | rakoisiltansa |
| Allatiivi | rakoiselle | Allatiivi | rakoiselleni |
| Allatiivi | rakoisellesi | Allatiivi | rakoisellemme |
| Allatiivi | rakoisellenne | Allatiivi | rakoiselleen |
| Allatiivi | rakoisellensa | Monikon allatiivi | rakoisille |
| Monikon allatiivi | rakoisilleni | Monikon allatiivi | rakoisillesi |
| Monikon allatiivi | rakoisillemme | Monikon allatiivi | rakoisillenne |
| Monikon allatiivi | rakoisilleen | Monikon allatiivi | rakoisillensa |
| Essiivi | rakoisena | Essiivi | rakoisenani |
| Essiivi | rakoisenasi | Essiivi | rakoisenamme |
| Essiivi | rakoisenanne | Essiivi | rakoisenaan |
| Essiivi | rakoisenansa | Monikon essiivi | rakoisina |
| Monikon essiivi | rakoisinani | Monikon essiivi | rakoisinasi |
| Monikon essiivi | rakoisinamme | Monikon essiivi | rakoisinanne |
| Monikon essiivi | rakoisinaan | Monikon essiivi | rakoisinansa |
| Translatiivi | rakoiseksi | Translatiivi | rakoisekseni |
| Translatiivi | rakoiseksesi | Translatiivi | rakoiseksemme |
| Translatiivi | rakoiseksenne | Translatiivi | rakoisekseen |
| Translatiivi | rakoiseksensa | Monikon translatiivi | rakoisiksi |
| Monikon translatiivi | rakoisikseni | Monikon translatiivi | rakoisiksesi |
| Monikon translatiivi | rakoisiksemme | Monikon translatiivi | rakoisiksenne |
| Monikon translatiivi | rakoisikseen | Monikon translatiivi | rakoisiksensa |
| Monikon instruktiivi | rakoisin | Abessiivi | rakoisetta |
| Abessiivi | rakoisettani | Abessiivi | rakoisettasi |
| Abessiivi | rakoisettamme | Abessiivi | rakoisettanne |
| Abessiivi | rakoisettaan | Abessiivi | rakoisettansa |
| Monikon abessiivi | rakoisitta | Monikon abessiivi | rakoisittani |
| Monikon abessiivi | rakoisittasi | Monikon abessiivi | rakoisittamme |
| Monikon abessiivi | rakoisittanne | Monikon abessiivi | rakoisittaan |
| Monikon abessiivi | rakoisittansa | Monikon komitatiivi | rakoisine |
| Monikon komitatiivi | rakoisineni | Monikon komitatiivi | rakoisinesi |
| Monikon komitatiivi | rakoisinemme | Monikon komitatiivi | rakoisinenne |
| Monikon komitatiivi | rakoisineen | Monikon komitatiivi | rakoisinensa |
| Monikon akkusatiivi | rakoiset | Monikon akkusatiivi | rakoiseni |
| Monikon akkusatiivi | rakoisesi | Monikon akkusatiivi | rakoisemme |
| Monikon akkusatiivi | rakoisenne | Monikon akkusatiivi | rakoisensa |
| Akkusatiivi | rakoiseni | Akkusatiivi | rakoisesi |
| Akkusatiivi | rakoisemme | Akkusatiivi | rakoisenne |
| Akkusatiivi | rakoisensa |