Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko pääte?

Taivutusmuodot

MonikkopäätteettömätMonikkopäätteettömäni
MonikkopäätteettömäsiMonikkopäätteettömämme
MonikkopäätteettömänneMonikkopäätteettömänsä
GenetiivipäätteettömänGenetiivipäätteettömäni
GenetiivipäätteettömäsiGenetiivipäätteettömämme
GenetiivipäätteettömänneGenetiivipäätteettömänsä
Monikon genetiivipäätteettömienMonikon genetiivipäätteettömieni
Monikon genetiivipäätteettömiesiMonikon genetiivipäätteettömiemme
Monikon genetiivipäätteettömienneMonikon genetiivipäätteettömiensä
PartitiivipäätteetöntäPartitiivipäätteetöntäni
PartitiivipäätteetöntäsiPartitiivipäätteetöntämme
PartitiivipäätteetöntännePartitiivipäätteetöntään
PartitiivipäätteetöntänsäMonikon partitiivipäätteettömiä
Monikon partitiivipäätteettömiäniMonikon partitiivipäätteettömiäsi
Monikon partitiivipäätteettömiämmeMonikon partitiivipäätteettömiänne
Monikon partitiivipäätteettömiäänMonikon partitiivipäätteettömiänsä
InessiivipäätteettömässäInessiivipäätteettömässäni
InessiivipäätteettömässäsiInessiivipäätteettömässämme
InessiivipäätteettömässänneInessiivipäätteettömässään
InessiivipäätteettömässänsäMonikon inessiivipäätteettömissä
Monikon inessiivipäätteettömissäniMonikon inessiivipäätteettömissäsi
Monikon inessiivipäätteettömissämmeMonikon inessiivipäätteettömissänne
Monikon inessiivipäätteettömissäänMonikon inessiivipäätteettömissänsä
ElatiivipäätteettömästäElatiivipäätteettömästäni
ElatiivipäätteettömästäsiElatiivipäätteettömästämme
ElatiivipäätteettömästänneElatiivipäätteettömästään
ElatiivipäätteettömästänsäMonikon elatiivipäätteettömistä
Monikon elatiivipäätteettömistäniMonikon elatiivipäätteettömistäsi
Monikon elatiivipäätteettömistämmeMonikon elatiivipäätteettömistänne
Monikon elatiivipäätteettömistäänMonikon elatiivipäätteettömistänsä
IllatiivipäätteettömäänIllatiivipäätteettömääni
IllatiivipäätteettömääsiIllatiivipäätteettömäämme
IllatiivipäätteettömäänneIllatiivipäätteettömäänsä
Monikon illatiivipäätteettömiinMonikon illatiivipäätteettömiini
Monikon illatiivipäätteettömiisiMonikon illatiivipäätteettömiimme
Monikon illatiivipäätteettömiinneMonikon illatiivipäätteettömiinsä
AdessiivipäätteettömälläAdessiivipäätteettömälläni
AdessiivipäätteettömälläsiAdessiivipäätteettömällämme
AdessiivipäätteettömällänneAdessiivipäätteettömällään
AdessiivipäätteettömällänsäMonikon adessiivipäätteettömillä
Monikon adessiivipäätteettömilläniMonikon adessiivipäätteettömilläsi
Monikon adessiivipäätteettömillämmeMonikon adessiivipäätteettömillänne
Monikon adessiivipäätteettömilläänMonikon adessiivipäätteettömillänsä
AblatiivipäätteettömältäAblatiivipäätteettömältäni
AblatiivipäätteettömältäsiAblatiivipäätteettömältämme
AblatiivipäätteettömältänneAblatiivipäätteettömältään
AblatiivipäätteettömältänsäMonikon ablatiivipäätteettömiltä
Monikon ablatiivipäätteettömiltäniMonikon ablatiivipäätteettömiltäsi
Monikon ablatiivipäätteettömiltämmeMonikon ablatiivipäätteettömiltänne
Monikon ablatiivipäätteettömiltäänMonikon ablatiivipäätteettömiltänsä
AllatiivipäätteettömälleAllatiivipäätteettömälleni
AllatiivipäätteettömällesiAllatiivipäätteettömällemme
AllatiivipäätteettömällenneAllatiivipäätteettömälleen
AllatiivipäätteettömällensäMonikon allatiivipäätteettömille
Monikon allatiivipäätteettömilleniMonikon allatiivipäätteettömillesi
Monikon allatiivipäätteettömillemmeMonikon allatiivipäätteettömillenne
Monikon allatiivipäätteettömilleenMonikon allatiivipäätteettömillensä
EssiivipäätteettömänäEssiivipäätteettömänäni
EssiivipäätteettömänäsiEssiivipäätteettömänämme
EssiivipäätteettömänänneEssiivipäätteettömänään
EssiivipäätteettömänänsäMonikon essiivipäätteettöminä
Monikon essiivipäätteettöminäniMonikon essiivipäätteettöminäsi
Monikon essiivipäätteettöminämmeMonikon essiivipäätteettöminänne
Monikon essiivipäätteettöminäänMonikon essiivipäätteettöminänsä
TranslatiivipäätteettömäksiTranslatiivipäätteettömäkseni
TranslatiivipäätteettömäksesiTranslatiivipäätteettömäksemme
TranslatiivipäätteettömäksenneTranslatiivipäätteettömäkseen
TranslatiivipäätteettömäksensäMonikon translatiivipäätteettömiksi
Monikon translatiivipäätteettömikseniMonikon translatiivipäätteettömiksesi
Monikon translatiivipäätteettömiksemmeMonikon translatiivipäätteettömiksenne
Monikon translatiivipäätteettömikseenMonikon translatiivipäätteettömiksensä
Monikon instruktiivipäätteettöminAbessiivipäätteettömättä
AbessiivipäätteettömättäniAbessiivipäätteettömättäsi
AbessiivipäätteettömättämmeAbessiivipäätteettömättänne
AbessiivipäätteettömättäänAbessiivipäätteettömättänsä
Monikon abessiivipäätteettömittäMonikon abessiivipäätteettömittäni
Monikon abessiivipäätteettömittäsiMonikon abessiivipäätteettömittämme
Monikon abessiivipäätteettömittänneMonikon abessiivipäätteettömittään
Monikon abessiivipäätteettömittänsäMonikon komitatiivipäätteettömine
Monikon komitatiivipäätteettömineniMonikon komitatiivipäätteettöminesi
Monikon komitatiivipäätteettöminemmeMonikon komitatiivipäätteettöminenne
Monikon komitatiivipäätteettömineenMonikon komitatiivipäätteettöminensä
Monikon akkusatiivipäätteettömätMonikon akkusatiivipäätteettömäni
Monikon akkusatiivipäätteettömäsiMonikon akkusatiivipäätteettömämme
Monikon akkusatiivipäätteettömänneMonikon akkusatiivipäätteettömänsä
AkkusatiivipäätteettömäniAkkusatiivipäätteettömäsi
AkkusatiivipäätteettömämmeAkkusatiivipäätteettömänne
Akkusatiivipäätteettömänsä