Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko pääte?

Taivutusmuodot

MonikkopäätteellisetMonikkopäätteelliseni
MonikkopäätteellisesiMonikkopäätteellisemme
MonikkopäätteellisenneMonikkopäätteellisensä
GenetiivipäätteellisenGenetiivipäätteelliseni
GenetiivipäätteellisesiGenetiivipäätteellisemme
GenetiivipäätteellisenneGenetiivipäätteellisensä
Monikon genetiivipäätteellistenMonikon genetiivipäätteellisien
Monikon genetiivipäätteellisteniMonikon genetiivipäätteellisieni
Monikon genetiivipäätteellistesiMonikon genetiivipäätteellisiesi
Monikon genetiivipäätteellistemmeMonikon genetiivipäätteellisiemme
Monikon genetiivipäätteellistenneMonikon genetiivipäätteellisienne
Monikon genetiivipäätteellistensäMonikon genetiivipäätteellisiensä
PartitiivipäätteellistäPartitiivipäätteellistäni
PartitiivipäätteellistäsiPartitiivipäätteellistämme
PartitiivipäätteellistännePartitiivipäätteellistään
PartitiivipäätteellistänsäMonikon partitiivipäätteellisiä
Monikon partitiivipäätteellisiäniMonikon partitiivipäätteellisiäsi
Monikon partitiivipäätteellisiämmeMonikon partitiivipäätteellisiänne
Monikon partitiivipäätteellisiäänMonikon partitiivipäätteellisiänsä
InessiivipäätteellisessäInessiivipäätteellisessäni
InessiivipäätteellisessäsiInessiivipäätteellisessämme
InessiivipäätteellisessänneInessiivipäätteellisessään
InessiivipäätteellisessänsäMonikon inessiivipäätteellisissä
Monikon inessiivipäätteellisissäniMonikon inessiivipäätteellisissäsi
Monikon inessiivipäätteellisissämmeMonikon inessiivipäätteellisissänne
Monikon inessiivipäätteellisissäänMonikon inessiivipäätteellisissänsä
ElatiivipäätteellisestäElatiivipäätteellisestäni
ElatiivipäätteellisestäsiElatiivipäätteellisestämme
ElatiivipäätteellisestänneElatiivipäätteellisestään
ElatiivipäätteellisestänsäMonikon elatiivipäätteellisistä
Monikon elatiivipäätteellisistäniMonikon elatiivipäätteellisistäsi
Monikon elatiivipäätteellisistämmeMonikon elatiivipäätteellisistänne
Monikon elatiivipäätteellisistäänMonikon elatiivipäätteellisistänsä
IllatiivipäätteelliseenIllatiivipäätteelliseeni
IllatiivipäätteelliseesiIllatiivipäätteelliseemme
IllatiivipäätteelliseenneIllatiivipäätteelliseensä
Monikon illatiivipäätteellisiinMonikon illatiivipäätteellisiini
Monikon illatiivipäätteellisiisiMonikon illatiivipäätteellisiimme
Monikon illatiivipäätteellisiinneMonikon illatiivipäätteellisiinsä
AdessiivipäätteelliselläAdessiivipäätteelliselläni
AdessiivipäätteelliselläsiAdessiivipäätteellisellämme
AdessiivipäätteellisellänneAdessiivipäätteellisellään
AdessiivipäätteellisellänsäMonikon adessiivipäätteellisillä
Monikon adessiivipäätteellisilläniMonikon adessiivipäätteellisilläsi
Monikon adessiivipäätteellisillämmeMonikon adessiivipäätteellisillänne
Monikon adessiivipäätteellisilläänMonikon adessiivipäätteellisillänsä
AblatiivipäätteelliseltäAblatiivipäätteelliseltäni
AblatiivipäätteelliseltäsiAblatiivipäätteelliseltämme
AblatiivipäätteelliseltänneAblatiivipäätteelliseltään
AblatiivipäätteelliseltänsäMonikon ablatiivipäätteellisiltä
Monikon ablatiivipäätteellisiltäniMonikon ablatiivipäätteellisiltäsi
Monikon ablatiivipäätteellisiltämmeMonikon ablatiivipäätteellisiltänne
Monikon ablatiivipäätteellisiltäänMonikon ablatiivipäätteellisiltänsä
AllatiivipäätteelliselleAllatiivipäätteelliselleni
AllatiivipäätteellisellesiAllatiivipäätteellisellemme
AllatiivipäätteellisellenneAllatiivipäätteelliselleen
AllatiivipäätteellisellensäMonikon allatiivipäätteellisille
Monikon allatiivipäätteellisilleniMonikon allatiivipäätteellisillesi
Monikon allatiivipäätteellisillemmeMonikon allatiivipäätteellisillenne
Monikon allatiivipäätteellisilleenMonikon allatiivipäätteellisillensä
EssiivipäätteellisenäEssiivipäätteellisenäni
EssiivipäätteellisenäsiEssiivipäätteellisenämme
EssiivipäätteellisenänneEssiivipäätteellisenään
EssiivipäätteellisenänsäMonikon essiivipäätteellisinä
Monikon essiivipäätteellisinäniMonikon essiivipäätteellisinäsi
Monikon essiivipäätteellisinämmeMonikon essiivipäätteellisinänne
Monikon essiivipäätteellisinäänMonikon essiivipäätteellisinänsä
TranslatiivipäätteelliseksiTranslatiivipäätteellisekseni
TranslatiivipäätteelliseksesiTranslatiivipäätteelliseksemme
TranslatiivipäätteelliseksenneTranslatiivipäätteellisekseen
TranslatiivipäätteelliseksensäMonikon translatiivipäätteellisiksi
Monikon translatiivipäätteellisikseniMonikon translatiivipäätteellisiksesi
Monikon translatiivipäätteellisiksemmeMonikon translatiivipäätteellisiksenne
Monikon translatiivipäätteellisikseenMonikon translatiivipäätteellisiksensä
Monikon instruktiivipäätteellisinAbessiivipäätteellisettä
AbessiivipäätteellisettäniAbessiivipäätteellisettäsi
AbessiivipäätteellisettämmeAbessiivipäätteellisettänne
AbessiivipäätteellisettäänAbessiivipäätteellisettänsä
Monikon abessiivipäätteellisittäMonikon abessiivipäätteellisittäni
Monikon abessiivipäätteellisittäsiMonikon abessiivipäätteellisittämme
Monikon abessiivipäätteellisittänneMonikon abessiivipäätteellisittään
Monikon abessiivipäätteellisittänsäMonikon komitatiivipäätteellisine
Monikon komitatiivipäätteellisineniMonikon komitatiivipäätteellisinesi
Monikon komitatiivipäätteellisinemmeMonikon komitatiivipäätteellisinenne
Monikon komitatiivipäätteellisineenMonikon komitatiivipäätteellisinensä
Monikon akkusatiivipäätteellisetMonikon akkusatiivipäätteelliseni
Monikon akkusatiivipäätteellisesiMonikon akkusatiivipäätteellisemme
Monikon akkusatiivipäätteellisenneMonikon akkusatiivipäätteellisensä
AkkusatiivipäätteelliseniAkkusatiivipäätteellisesi
AkkusatiivipäätteellisemmeAkkusatiivipäätteellisenne
Akkusatiivipäätteellisensä