Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Tarkoititko
pääte
?
Samankaltaisia sanoja
puutteellinen
päihteellinen
päätoimipaikkaverotusta koskevat säännöt
päätoimisesti
päätoimittaja
päätteeksi
päätteen aidonnus
päätteen kytkentähäviö
päätteen painotettu kytkentähäviö
päätteen päätepisteen tunnistin
Taivutusmuodot
Monikko
päätteelliset
Monikko
päätteelliseni
Monikko
päätteellisesi
Monikko
päätteellisemme
Monikko
päätteellisenne
Monikko
päätteellisensä
Genetiivi
päätteellisen
Genetiivi
päätteelliseni
Genetiivi
päätteellisesi
Genetiivi
päätteellisemme
Genetiivi
päätteellisenne
Genetiivi
päätteellisensä
Monikon genetiivi
päätteellisten
Monikon genetiivi
päätteellisien
Monikon genetiivi
päätteellisteni
Monikon genetiivi
päätteellisieni
Monikon genetiivi
päätteellistesi
Monikon genetiivi
päätteellisiesi
Monikon genetiivi
päätteellistemme
Monikon genetiivi
päätteellisiemme
Monikon genetiivi
päätteellistenne
Monikon genetiivi
päätteellisienne
Monikon genetiivi
päätteellistensä
Monikon genetiivi
päätteellisiensä
Partitiivi
päätteellistä
Partitiivi
päätteellistäni
Partitiivi
päätteellistäsi
Partitiivi
päätteellistämme
Partitiivi
päätteellistänne
Partitiivi
päätteellistään
Partitiivi
päätteellistänsä
Monikon partitiivi
päätteellisiä
Monikon partitiivi
päätteellisiäni
Monikon partitiivi
päätteellisiäsi
Monikon partitiivi
päätteellisiämme
Monikon partitiivi
päätteellisiänne
Monikon partitiivi
päätteellisiään
Monikon partitiivi
päätteellisiänsä
Inessiivi
päätteellisessä
Inessiivi
päätteellisessäni
Inessiivi
päätteellisessäsi
Inessiivi
päätteellisessämme
Inessiivi
päätteellisessänne
Inessiivi
päätteellisessään
Inessiivi
päätteellisessänsä
Monikon inessiivi
päätteellisissä
Monikon inessiivi
päätteellisissäni
Monikon inessiivi
päätteellisissäsi
Monikon inessiivi
päätteellisissämme
Monikon inessiivi
päätteellisissänne
Monikon inessiivi
päätteellisissään
Monikon inessiivi
päätteellisissänsä
Elatiivi
päätteellisestä
Elatiivi
päätteellisestäni
Elatiivi
päätteellisestäsi
Elatiivi
päätteellisestämme
Elatiivi
päätteellisestänne
Elatiivi
päätteellisestään
Elatiivi
päätteellisestänsä
Monikon elatiivi
päätteellisistä
Monikon elatiivi
päätteellisistäni
Monikon elatiivi
päätteellisistäsi
Monikon elatiivi
päätteellisistämme
Monikon elatiivi
päätteellisistänne
Monikon elatiivi
päätteellisistään
Monikon elatiivi
päätteellisistänsä
Illatiivi
päätteelliseen
Illatiivi
päätteelliseeni
Illatiivi
päätteelliseesi
Illatiivi
päätteelliseemme
Illatiivi
päätteelliseenne
Illatiivi
päätteelliseensä
Monikon illatiivi
päätteellisiin
Monikon illatiivi
päätteellisiini
Monikon illatiivi
päätteellisiisi
Monikon illatiivi
päätteellisiimme
Monikon illatiivi
päätteellisiinne
Monikon illatiivi
päätteellisiinsä
Adessiivi
päätteellisellä
Adessiivi
päätteelliselläni
Adessiivi
päätteelliselläsi
Adessiivi
päätteellisellämme
Adessiivi
päätteellisellänne
Adessiivi
päätteellisellään
Adessiivi
päätteellisellänsä
Monikon adessiivi
päätteellisillä
Monikon adessiivi
päätteellisilläni
Monikon adessiivi
päätteellisilläsi
Monikon adessiivi
päätteellisillämme
Monikon adessiivi
päätteellisillänne
Monikon adessiivi
päätteellisillään
Monikon adessiivi
päätteellisillänsä
Ablatiivi
päätteelliseltä
Ablatiivi
päätteelliseltäni
Ablatiivi
päätteelliseltäsi
Ablatiivi
päätteelliseltämme
Ablatiivi
päätteelliseltänne
Ablatiivi
päätteelliseltään
Ablatiivi
päätteelliseltänsä
Monikon ablatiivi
päätteellisiltä
Monikon ablatiivi
päätteellisiltäni
Monikon ablatiivi
päätteellisiltäsi
Monikon ablatiivi
päätteellisiltämme
Monikon ablatiivi
päätteellisiltänne
Monikon ablatiivi
päätteellisiltään
Monikon ablatiivi
päätteellisiltänsä
Allatiivi
päätteelliselle
Allatiivi
päätteelliselleni
Allatiivi
päätteellisellesi
Allatiivi
päätteellisellemme
Allatiivi
päätteellisellenne
Allatiivi
päätteelliselleen
Allatiivi
päätteellisellensä
Monikon allatiivi
päätteellisille
Monikon allatiivi
päätteellisilleni
Monikon allatiivi
päätteellisillesi
Monikon allatiivi
päätteellisillemme
Monikon allatiivi
päätteellisillenne
Monikon allatiivi
päätteellisilleen
Monikon allatiivi
päätteellisillensä
Essiivi
päätteellisenä
Essiivi
päätteellisenäni
Essiivi
päätteellisenäsi
Essiivi
päätteellisenämme
Essiivi
päätteellisenänne
Essiivi
päätteellisenään
Essiivi
päätteellisenänsä
Monikon essiivi
päätteellisinä
Monikon essiivi
päätteellisinäni
Monikon essiivi
päätteellisinäsi
Monikon essiivi
päätteellisinämme
Monikon essiivi
päätteellisinänne
Monikon essiivi
päätteellisinään
Monikon essiivi
päätteellisinänsä
Translatiivi
päätteelliseksi
Translatiivi
päätteellisekseni
Translatiivi
päätteelliseksesi
Translatiivi
päätteelliseksemme
Translatiivi
päätteelliseksenne
Translatiivi
päätteellisekseen
Translatiivi
päätteelliseksensä
Monikon translatiivi
päätteellisiksi
Monikon translatiivi
päätteellisikseni
Monikon translatiivi
päätteellisiksesi
Monikon translatiivi
päätteellisiksemme
Monikon translatiivi
päätteellisiksenne
Monikon translatiivi
päätteellisikseen
Monikon translatiivi
päätteellisiksensä
Monikon instruktiivi
päätteellisin
Abessiivi
päätteellisettä
Abessiivi
päätteellisettäni
Abessiivi
päätteellisettäsi
Abessiivi
päätteellisettämme
Abessiivi
päätteellisettänne
Abessiivi
päätteellisettään
Abessiivi
päätteellisettänsä
Monikon abessiivi
päätteellisittä
Monikon abessiivi
päätteellisittäni
Monikon abessiivi
päätteellisittäsi
Monikon abessiivi
päätteellisittämme
Monikon abessiivi
päätteellisittänne
Monikon abessiivi
päätteellisittään
Monikon abessiivi
päätteellisittänsä
Monikon komitatiivi
päätteellisine
Monikon komitatiivi
päätteellisineni
Monikon komitatiivi
päätteellisinesi
Monikon komitatiivi
päätteellisinemme
Monikon komitatiivi
päätteellisinenne
Monikon komitatiivi
päätteellisineen
Monikon komitatiivi
päätteellisinensä
Monikon akkusatiivi
päätteelliset
Monikon akkusatiivi
päätteelliseni
Monikon akkusatiivi
päätteellisesi
Monikon akkusatiivi
päätteellisemme
Monikon akkusatiivi
päätteellisenne
Monikon akkusatiivi
päätteellisensä
Akkusatiivi
päätteelliseni
Akkusatiivi
päätteellisesi
Akkusatiivi
päätteellisemme
Akkusatiivi
päätteellisenne
Akkusatiivi
päätteellisensä