Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ruotsi
svårframkomlig
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, jota on hankala
kulkea
Taivutusmuodot
Monikko
hankalakulkuiset
Monikko
hankalakulkuiseni
Monikko
hankalakulkuisesi
Monikko
hankalakulkuisemme
Monikko
hankalakulkuisenne
Monikko
hankalakulkuisensa
Genetiivi
hankalakulkuisen
Genetiivi
hankalakulkuiseni
Genetiivi
hankalakulkuisesi
Genetiivi
hankalakulkuisemme
Genetiivi
hankalakulkuisenne
Genetiivi
hankalakulkuisensa
Monikon genetiivi
hankalakulkuisten
Monikon genetiivi
hankalakulkuisien
Monikon genetiivi
hankalakulkuisteni
Monikon genetiivi
hankalakulkuisieni
Monikon genetiivi
hankalakulkuistesi
Monikon genetiivi
hankalakulkuisiesi
Monikon genetiivi
hankalakulkuistemme
Monikon genetiivi
hankalakulkuisiemme
Monikon genetiivi
hankalakulkuistenne
Monikon genetiivi
hankalakulkuisienne
Monikon genetiivi
hankalakulkuistensa
Monikon genetiivi
hankalakulkuisiensa
Partitiivi
hankalakulkuista
Partitiivi
hankalakulkuistani
Partitiivi
hankalakulkuistasi
Partitiivi
hankalakulkuistamme
Partitiivi
hankalakulkuistanne
Partitiivi
hankalakulkuistaan
Partitiivi
hankalakulkuistansa
Monikon partitiivi
hankalakulkuisia
Monikon partitiivi
hankalakulkuisiani
Monikon partitiivi
hankalakulkuisiasi
Monikon partitiivi
hankalakulkuisiamme
Monikon partitiivi
hankalakulkuisianne
Monikon partitiivi
hankalakulkuisiaan
Monikon partitiivi
hankalakulkuisiansa
Inessiivi
hankalakulkuisessa
Inessiivi
hankalakulkuisessani
Inessiivi
hankalakulkuisessasi
Inessiivi
hankalakulkuisessamme
Inessiivi
hankalakulkuisessanne
Inessiivi
hankalakulkuisessaan
Inessiivi
hankalakulkuisessansa
Monikon inessiivi
hankalakulkuisissa
Monikon inessiivi
hankalakulkuisissani
Monikon inessiivi
hankalakulkuisissasi
Monikon inessiivi
hankalakulkuisissamme
Monikon inessiivi
hankalakulkuisissanne
Monikon inessiivi
hankalakulkuisissaan
Monikon inessiivi
hankalakulkuisissansa
Elatiivi
hankalakulkuisesta
Elatiivi
hankalakulkuisestani
Elatiivi
hankalakulkuisestasi
Elatiivi
hankalakulkuisestamme
Elatiivi
hankalakulkuisestanne
Elatiivi
hankalakulkuisestaan
Elatiivi
hankalakulkuisestansa
Monikon elatiivi
hankalakulkuisista
Monikon elatiivi
hankalakulkuisistani
Monikon elatiivi
hankalakulkuisistasi
Monikon elatiivi
hankalakulkuisistamme
Monikon elatiivi
hankalakulkuisistanne
Monikon elatiivi
hankalakulkuisistaan
Monikon elatiivi
hankalakulkuisistansa
Illatiivi
hankalakulkuiseen
Illatiivi
hankalakulkuiseeni
Illatiivi
hankalakulkuiseesi
Illatiivi
hankalakulkuiseemme
Illatiivi
hankalakulkuiseenne
Illatiivi
hankalakulkuiseensa
Monikon illatiivi
hankalakulkuisiin
Monikon illatiivi
hankalakulkuisiini
Monikon illatiivi
hankalakulkuisiisi
Monikon illatiivi
hankalakulkuisiimme
Monikon illatiivi
hankalakulkuisiinne
Monikon illatiivi
hankalakulkuisiinsa
Adessiivi
hankalakulkuisella
Adessiivi
hankalakulkuisellani
Adessiivi
hankalakulkuisellasi
Adessiivi
hankalakulkuisellamme
Adessiivi
hankalakulkuisellanne
Adessiivi
hankalakulkuisellaan
Adessiivi
hankalakulkuisellansa
Monikon adessiivi
hankalakulkuisilla
Monikon adessiivi
hankalakulkuisillani
Monikon adessiivi
hankalakulkuisillasi
Monikon adessiivi
hankalakulkuisillamme
Monikon adessiivi
hankalakulkuisillanne
Monikon adessiivi
hankalakulkuisillaan
Monikon adessiivi
hankalakulkuisillansa
Ablatiivi
hankalakulkuiselta
Ablatiivi
hankalakulkuiseltani
Ablatiivi
hankalakulkuiseltasi
Ablatiivi
hankalakulkuiseltamme
Ablatiivi
hankalakulkuiseltanne
Ablatiivi
hankalakulkuiseltaan
Ablatiivi
hankalakulkuiseltansa
Monikon ablatiivi
hankalakulkuisilta
Monikon ablatiivi
hankalakulkuisiltani
Monikon ablatiivi
hankalakulkuisiltasi
Monikon ablatiivi
hankalakulkuisiltamme
Monikon ablatiivi
hankalakulkuisiltanne
Monikon ablatiivi
hankalakulkuisiltaan
Monikon ablatiivi
hankalakulkuisiltansa
Allatiivi
hankalakulkuiselle
Allatiivi
hankalakulkuiselleni
Allatiivi
hankalakulkuisellesi
Allatiivi
hankalakulkuisellemme
Allatiivi
hankalakulkuisellenne
Allatiivi
hankalakulkuiselleen
Allatiivi
hankalakulkuisellensa
Monikon allatiivi
hankalakulkuisille
Monikon allatiivi
hankalakulkuisilleni
Monikon allatiivi
hankalakulkuisillesi
Monikon allatiivi
hankalakulkuisillemme
Monikon allatiivi
hankalakulkuisillenne
Monikon allatiivi
hankalakulkuisilleen
Monikon allatiivi
hankalakulkuisillensa
Essiivi
hankalakulkuisena
Essiivi
hankalakulkuisenani
Essiivi
hankalakulkuisenasi
Essiivi
hankalakulkuisenamme
Essiivi
hankalakulkuisenanne
Essiivi
hankalakulkuisenaan
Essiivi
hankalakulkuisenansa
Monikon essiivi
hankalakulkuisina
Monikon essiivi
hankalakulkuisinani
Monikon essiivi
hankalakulkuisinasi
Monikon essiivi
hankalakulkuisinamme
Monikon essiivi
hankalakulkuisinanne
Monikon essiivi
hankalakulkuisinaan
Monikon essiivi
hankalakulkuisinansa
Translatiivi
hankalakulkuiseksi
Translatiivi
hankalakulkuisekseni
Translatiivi
hankalakulkuiseksesi
Translatiivi
hankalakulkuiseksemme
Translatiivi
hankalakulkuiseksenne
Translatiivi
hankalakulkuisekseen
Translatiivi
hankalakulkuiseksensa
Monikon translatiivi
hankalakulkuisiksi
Monikon translatiivi
hankalakulkuisikseni
Monikon translatiivi
hankalakulkuisiksesi
Monikon translatiivi
hankalakulkuisiksemme
Monikon translatiivi
hankalakulkuisiksenne
Monikon translatiivi
hankalakulkuisikseen
Monikon translatiivi
hankalakulkuisiksensa
Monikon instruktiivi
hankalakulkuisin
Abessiivi
hankalakulkuisetta
Abessiivi
hankalakulkuisettani
Abessiivi
hankalakulkuisettasi
Abessiivi
hankalakulkuisettamme
Abessiivi
hankalakulkuisettanne
Abessiivi
hankalakulkuisettaan
Abessiivi
hankalakulkuisettansa
Monikon abessiivi
hankalakulkuisitta
Monikon abessiivi
hankalakulkuisittani
Monikon abessiivi
hankalakulkuisittasi
Monikon abessiivi
hankalakulkuisittamme
Monikon abessiivi
hankalakulkuisittanne
Monikon abessiivi
hankalakulkuisittaan
Monikon abessiivi
hankalakulkuisittansa
Monikon komitatiivi
hankalakulkuisine
Monikon komitatiivi
hankalakulkuisineni
Monikon komitatiivi
hankalakulkuisinesi
Monikon komitatiivi
hankalakulkuisinemme
Monikon komitatiivi
hankalakulkuisinenne
Monikon komitatiivi
hankalakulkuisineen
Monikon komitatiivi
hankalakulkuisinensa
Monikon akkusatiivi
hankalakulkuiset
Monikon akkusatiivi
hankalakulkuiseni
Monikon akkusatiivi
hankalakulkuisesi
Monikon akkusatiivi
hankalakulkuisemme
Monikon akkusatiivi
hankalakulkuisenne
Monikon akkusatiivi
hankalakulkuisensa
Akkusatiivi
hankalakulkuiseni
Akkusatiivi
hankalakulkuisesi
Akkusatiivi
hankalakulkuisemme
Akkusatiivi
hankalakulkuisenne
Akkusatiivi
hankalakulkuisensa