Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | pelkääjät | Genetiivi | pelkääjän |
| Monikon genetiivi | pelkääjien | Partitiivi | pelkääjää |
| Monikon partitiivi | pelkääjiä | Inessiivi | pelkääjässä |
| Monikon inessiivi | pelkääjissä | Elatiivi | pelkääjästä |
| Monikon elatiivi | pelkääjistä | Illatiivi | pelkääjään |
| Monikon illatiivi | pelkääjiin | Adessiivi | pelkääjällä |
| Monikon adessiivi | pelkääjillä | Ablatiivi | pelkääjältä |
| Monikon ablatiivi | pelkääjiltä | Allatiivi | pelkääjälle |
| Monikon allatiivi | pelkääjille | Essiivi | pelkääjänä |
| Monikon essiivi | pelkääjinä | Translatiivi | pelkääjäksi |
| Monikon translatiivi | pelkääjiksi | Monikon instruktiivi | pelkääjin |
| Abessiivi | pelkääjättä | Monikon abessiivi | pelkääjittä |
| Monikon akkusatiivi | pelkääjät |