Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | lavalliset | Genetiivi | lavallisen |
| Monikon genetiivi | lavallisten | Monikon genetiivi | lavallisien |
| Partitiivi | lavallista | Monikon partitiivi | lavallisia |
| Inessiivi | lavallisessa | Monikon inessiivi | lavallisissa |
| Elatiivi | lavallisesta | Monikon elatiivi | lavallisista |
| Illatiivi | lavalliseen | Monikon illatiivi | lavallisiin |
| Adessiivi | lavallisella | Monikon adessiivi | lavallisilla |
| Ablatiivi | lavalliselta | Monikon ablatiivi | lavallisilta |
| Allatiivi | lavalliselle | Monikon allatiivi | lavallisille |
| Essiivi | lavallisena | Monikon essiivi | lavallisina |
| Translatiivi | lavalliseksi | Monikon translatiivi | lavallisiksi |
| Monikon instruktiivi | lavallisin | Abessiivi | lavallisetta |
| Monikon abessiivi | lavallisitta | Monikon akkusatiivi | lavalliset |