Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | talokkaat | Monikko | talokkaani |
| Monikko | talokkaasi | Monikko | talokkaamme |
| Monikko | talokkaanne | Monikko | talokkaansa |
| Genetiivi | talokkaan | Genetiivi | talokkaani |
| Genetiivi | talokkaasi | Genetiivi | talokkaamme |
| Genetiivi | talokkaanne | Genetiivi | talokkaansa |
| Monikon genetiivi | talokkaiden | Monikon genetiivi | talokkaitten |
| Monikon genetiivi | talokkaideni | Monikon genetiivi | talokkaitteni |
| Monikon genetiivi | talokkaidesi | Monikon genetiivi | talokkaittesi |
| Monikon genetiivi | talokkaidemme | Monikon genetiivi | talokkaittemme |
| Monikon genetiivi | talokkaidenne | Monikon genetiivi | talokkaittenne |
| Monikon genetiivi | talokkaidensa | Monikon genetiivi | talokkaittensa |
| Partitiivi | talokasta | Partitiivi | talokastani |
| Partitiivi | talokastasi | Partitiivi | talokastamme |
| Partitiivi | talokastanne | Partitiivi | talokastaan |
| Partitiivi | talokastansa | Monikon partitiivi | talokkaita |
| Monikon partitiivi | talokkaitani | Monikon partitiivi | talokkaitasi |
| Monikon partitiivi | talokkaitamme | Monikon partitiivi | talokkaitanne |
| Monikon partitiivi | talokkaitaan | Monikon partitiivi | talokkaitansa |
| Inessiivi | talokkaassa | Inessiivi | talokkaassani |
| Inessiivi | talokkaassasi | Inessiivi | talokkaassamme |
| Inessiivi | talokkaassanne | Inessiivi | talokkaassaan |
| Inessiivi | talokkaassansa | Monikon inessiivi | talokkaissa |
| Monikon inessiivi | talokkaissani | Monikon inessiivi | talokkaissasi |
| Monikon inessiivi | talokkaissamme | Monikon inessiivi | talokkaissanne |
| Monikon inessiivi | talokkaissaan | Monikon inessiivi | talokkaissansa |
| Elatiivi | talokkaasta | Elatiivi | talokkaastani |
| Elatiivi | talokkaastasi | Elatiivi | talokkaastamme |
| Elatiivi | talokkaastanne | Elatiivi | talokkaastaan |
| Elatiivi | talokkaastansa | Monikon elatiivi | talokkaista |
| Monikon elatiivi | talokkaistani | Monikon elatiivi | talokkaistasi |
| Monikon elatiivi | talokkaistamme | Monikon elatiivi | talokkaistanne |
| Monikon elatiivi | talokkaistaan | Monikon elatiivi | talokkaistansa |
| Illatiivi | talokkaaseen | Illatiivi | talokkaaseeni |
| Illatiivi | talokkaaseesi | Illatiivi | talokkaaseemme |
| Illatiivi | talokkaaseenne | Illatiivi | talokkaaseensa |
| Monikon illatiivi | talokkaisiin | Monikon illatiivi | talokkaisiini |
| Monikon illatiivi | talokkaisiisi | Monikon illatiivi | talokkaisiimme |
| Monikon illatiivi | talokkaisiinne | Monikon illatiivi | talokkaisiinsa |
| Adessiivi | talokkaalla | Adessiivi | talokkaallani |
| Adessiivi | talokkaallasi | Adessiivi | talokkaallamme |
| Adessiivi | talokkaallanne | Adessiivi | talokkaallaan |
| Adessiivi | talokkaallansa | Monikon adessiivi | talokkailla |
| Monikon adessiivi | talokkaillani | Monikon adessiivi | talokkaillasi |
| Monikon adessiivi | talokkaillamme | Monikon adessiivi | talokkaillanne |
| Monikon adessiivi | talokkaillaan | Monikon adessiivi | talokkaillansa |
| Ablatiivi | talokkaalta | Ablatiivi | talokkaaltani |
| Ablatiivi | talokkaaltasi | Ablatiivi | talokkaaltamme |
| Ablatiivi | talokkaaltanne | Ablatiivi | talokkaaltaan |
| Ablatiivi | talokkaaltansa | Monikon ablatiivi | talokkailta |
| Monikon ablatiivi | talokkailtani | Monikon ablatiivi | talokkailtasi |
| Monikon ablatiivi | talokkailtamme | Monikon ablatiivi | talokkailtanne |
| Monikon ablatiivi | talokkailtaan | Monikon ablatiivi | talokkailtansa |
| Allatiivi | talokkaalle | Allatiivi | talokkaalleni |
| Allatiivi | talokkaallesi | Allatiivi | talokkaallemme |
| Allatiivi | talokkaallenne | Allatiivi | talokkaalleen |
| Allatiivi | talokkaallensa | Monikon allatiivi | talokkaille |
| Monikon allatiivi | talokkailleni | Monikon allatiivi | talokkaillesi |
| Monikon allatiivi | talokkaillemme | Monikon allatiivi | talokkaillenne |
| Monikon allatiivi | talokkailleen | Monikon allatiivi | talokkaillensa |
| Essiivi | talokkaana | Essiivi | talokkaanani |
| Essiivi | talokkaanasi | Essiivi | talokkaanamme |
| Essiivi | talokkaananne | Essiivi | talokkaanaan |
| Essiivi | talokkaanansa | Monikon essiivi | talokkaina |
| Monikon essiivi | talokkainani | Monikon essiivi | talokkainasi |
| Monikon essiivi | talokkainamme | Monikon essiivi | talokkainanne |
| Monikon essiivi | talokkainaan | Monikon essiivi | talokkainansa |
| Translatiivi | talokkaaksi | Translatiivi | talokkaakseni |
| Translatiivi | talokkaaksesi | Translatiivi | talokkaaksemme |
| Translatiivi | talokkaaksenne | Translatiivi | talokkaakseen |
| Translatiivi | talokkaaksensa | Monikon translatiivi | talokkaiksi |
| Monikon translatiivi | talokkaikseni | Monikon translatiivi | talokkaiksesi |
| Monikon translatiivi | talokkaiksemme | Monikon translatiivi | talokkaiksenne |
| Monikon translatiivi | talokkaikseen | Monikon translatiivi | talokkaiksensa |
| Monikon instruktiivi | talokkain | Abessiivi | talokkaatta |
| Abessiivi | talokkaattani | Abessiivi | talokkaattasi |
| Abessiivi | talokkaattamme | Abessiivi | talokkaattanne |
| Abessiivi | talokkaattaan | Abessiivi | talokkaattansa |
| Monikon abessiivi | talokkaitta | Monikon abessiivi | talokkaittani |
| Monikon abessiivi | talokkaittasi | Monikon abessiivi | talokkaittamme |
| Monikon abessiivi | talokkaittanne | Monikon abessiivi | talokkaittaan |
| Monikon abessiivi | talokkaittansa | Monikon komitatiivi | talokkaine |
| Monikon komitatiivi | talokkaineni | Monikon komitatiivi | talokkainesi |
| Monikon komitatiivi | talokkainemme | Monikon komitatiivi | talokkainenne |
| Monikon komitatiivi | talokkaineen | Monikon komitatiivi | talokkainensa |
| Monikon akkusatiivi | talokkaat | Monikon akkusatiivi | talokkaani |
| Monikon akkusatiivi | talokkaasi | Monikon akkusatiivi | talokkaamme |
| Monikon akkusatiivi | talokkaanne | Monikon akkusatiivi | talokkaansa |
| Akkusatiivi | talokkaani | Akkusatiivi | talokkaasi |
| Akkusatiivi | talokkaamme | Akkusatiivi | talokkaanne |
| Akkusatiivi | talokkaansa |