Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | talaat | Genetiivi | talaan |
| Monikon genetiivi | talaiden | Monikon genetiivi | talaitten |
| Partitiivi | talasta | Monikon partitiivi | talaita |
| Inessiivi | talaassa | Monikon inessiivi | talaissa |
| Elatiivi | talaasta | Monikon elatiivi | talaista |
| Illatiivi | talaaseen | Monikon illatiivi | talaisiin |
| Adessiivi | talaalla | Monikon adessiivi | talailla |
| Ablatiivi | talaalta | Monikon ablatiivi | talailta |
| Allatiivi | talaalle | Monikon allatiivi | talaille |
| Essiivi | talaana | Monikon essiivi | talaina |
| Translatiivi | talaaksi | Monikon translatiivi | talaiksi |
| Monikon instruktiivi | talain | Abessiivi | talaatta |
| Monikon abessiivi | talaitta | Monikon akkusatiivi | talaat |